Moze ist o SM?

Príspevok v téme: Moze ist o SM?
nikto 00

Dobrý den,
minulý rok som mala zápal ocneho nervu, liecili mi ho cavintonom, zapal zmizol asi po dvoch dnoch po nasadeni infuzie. Robili mi vysetrenie vsetky negativne. Jedine co som si urobit nedala bola lumbalka. prepustili ma z nemocnice a bola som v pohode.. Asi pred 3 mesiacmi som zbadala ze vidim zle do dialky... po zakryti dobreho oka, vidim do dialky kusok neostro. ale do blizka nemam problem citat ani male pismena. Pisala som si s ocnym lekarom, ten mi pobvedal ze ide pravdepodobne o kratkozrakost s tym ze ten zapal to mohol odhlait a podobne. napisal mi ze pravdebodobne nejde o SM, nakolko by som zle videla do dialky ci do blizka. Zacala som o SM vela ciatat a velmi sa bojim ci ju nemam.. Obcas mam tiky v lytku, v stehne. a v noci spim stale na pravej ruke a ta mi obcas v noci strpne.. Nemoze ist o SM? Aj ked MRI bolo negativne? strasne sa bojim a mam z toho hrozny stres...dakujem za skoru odpoved

Maoam

no nikto to z vesteckej gule nevyvesti, ostava ti iba nechat sa dokladne vysetrit oftalmologom a potom este opätovne neurologom a dobre by bolo dobre spravit aj LP a ostatnu diagnostiku na vylucenie pripadnej SM

moze ist skutocne iba o zrakovy problem, ktory sa da dobre korigovat

ziadne googlovanie a strachovanie ti nepomoze, musis ist za lekarmi a nechat sa riadne zdiagnostikovat, aby si vedela, na com si a potom budes mat istotu