Krst a civilny sobas

lilyiankaa

záleží na tom, kde dáš dieťa krstiť ... poznám jedného farára, ktorý oddal manželov v kostole aj keď nevesta nemala myslím birmovku resp dokonca aj všetky sviatosti ... otážne je, na koho naraziš
a inak sa mi tiež zdá čudné dávať krstiť dieťa ak ho nebudeš ďalej k viere viesť

ni-ka

nechapem naco chces krstit dieta ak ho k viere nepovedies ale dobre...je to tvoje rozhodnutie...a nepokrstia ti dieta ak nie ste zosobaseni v kostole...
citujem :
Podmienky pre udelenie krstu – na čo myslieť
Ak rodičia, či krstní rodičia nie sú pred krstom dieťaťa sami pokrstení a cirkevne zosobášení, povinnosť kňaza je priviesť ich k rozhodnutiu, aby pred krstom dieťaťa boli oni sami najprv pokrstení a ich civilný sobáš bol požehnaný, resp. aby sa ešte pred krstom zosobášili...

GoFruit

Krstenim vlastne cirkev podporujes. Davas jej najavo aka je dolezita. Ked si o nej myslis same zle veci tak nechap preco ich chces podporovat.
hm ja som dala pokrstit maleho len kvoli rodine lebo chceli a lutujem to ze som sa nevzoprela. Uz by som to nespravila. Ale tak co uz.

Martina210

winki
pretoze je pokrstenych mnozstvo ludi co nepoznaju co to je:kostol,prijimanie,birmovka,biblia .......preto :-) :-)

winki

Martina: budeš viesť dieťa k Bohu? Bude mať výučbu náboženstva? Aspoň mu sem tam ukážeš kostol? Ak nie tak na čo ho chceš dať krstiť? A ešte keď máš taký postoj aký máš. Nechápem.

Martina210

kkaffik
Pozri sa ako sa cirkev sprava: ked pride slobodna mamicka cirkevne alebo sedliacky "prespanka" tej dieta cirkev pokrsti.Ale ked pride manzelsky par kde kazdy ma krst,prijimanie,birmovku,len sa zobrali na urade,lebo to tak chceli.Aspon tam je to trochu v tajnosti.Neviem ci poznas spravodaj katolicky.Nechapem tomu ako moze cirkev zverejnit mena adresu ludi ktori este len chcu prijat sviatost manzelstva.Take by malo ostat medzi fararom a snubencami.A ked zverejnit tak po svadbe.Ved sobas ludia vedia niektori aj zrusit.To tak akoby pochovali ludi ktori este ziju alebo pokrstili deti ktore sa este nenarodili.Kus blbe ne?
Pre sobas na urade sa ludia rozhoduju z viacerych dovodov.A ver tomu ze je medzi nimi aj kopec katolikov!!!!!!myslim na papieri :-) :-) :-)

Martina210

kkaffik
Pozri sa ako sa cirkev sprava: ked pride slobodna mamicka cirkevne alebo sedliacky "prespanka" tej dieta cirkev pokrsti.Ale ked pride manzelsky par kde kazdy ma krst,prijimanie,birmovku,len sa zobrali na urade,lebo to tak chceli.Aspon tam je to trochu v tajnosti.Neviem ci poznas spravodaj katolicky.Nechapem tomu ako moze cirkev zverejnit mena adresu ludi ktori este len chcu prijat sviatost manzelstva.Take by malo ostat medzi fararom a snubencami.A ked zverejnit tak po svadbe.Ved sobas ludia vedia niektori aj zrusit.To tak akoby pochovali ludi ktori este ziju alebo pokrstili deti ktore sa este nenarodili.Kus blbe ne?
Pre sobas na urade sa ludia rozhoduju z viacerych dovodov.A ver tomu ze je medzi nimi aj kopec katolikov!!!!!!myslim na papieri :-) :-) :-)

Martina210

kkaffik

ty asi budes postihnuty/a alebo nejaka mniska z klastora.Mam vsetky tie blbosti cirkevne:prijimanie,birmovku.Ale to len kvoli rodicom.Vies aka doba na slovensku je:ze ,,co by ludia povedali,,.
Ty blbecek vies kolko je ludi na svete pre ktorych cirkev znamena jedna velka mafia?kt.len peniaze od ludi cicia,skryvajuc to za milodary?Co tu ides cirkev obhajovat.Pozri kolki knazi su pedofilne svine.Myslis ze sa to bohu paci?Kazde jedno dieta by malo byt pokrstene,a je jedno ci ho rodicia budu viest k cirkvi alebo nie.
A inak su aj ludia co sa pomodlia doma a veria v boha a nemusia chodit ani do kostola.Tak sa laskavo spamataj co pises!!!ze "necisty zivot" ha ha ha musim sa zasmiat.A ty ma poznas nebodaj?

kafe

a načo chceš krstiť svoje dieťa, keď máš kresťanskú vieru v paži? Nepríde ti to trochu pokrytecké? Ty do kostola veľmi nepáchneš (už ani nemôžeš), žiješ si po svojom (a na tom neni nič zlé) ale dieťa chceš dostrkať do viery, ktorú TY vôbec nežiješ a neveríš jej? Ak môžeš pokojne spať, keď si iba civilne zosobášená, môžeš rovnako pokojne spávať s nepokrsteným dieťatkom. Vôbec mu to neublíži.
Máš plné právo žiť si a veriť tomu, čo ti pasuje a páči sa ti. Môžeš dieťa vychovávať vo viere v Boha tak, ako to ty cítiš, že je správne. Ale neuč ho pokrytectvu a povrchnosti, že ho vedieš k veciam, ktoré sama nepraktizuješ. Krst, sväté prijímanie, birmovka samy o sebe nie su vôbec nejak extra dôležité a tvoje dieťa neochránia pred diablom. Sa pozri na seba, ani teba neochránili pred "nečistým" životom.
A k tvojej otázke, mne s tým robili problémy ale pokrstili. A keď sa na to pozerám teraz, mala som to radšej nechať tak.