Problem v novom kvoli staremu?

Príspevok v téme: Problem v novom kvoli staremu?
Majo84

Zacalo sa to asi tak. Pred rokom som bol podvedeny vo vztahu a tak sa hned skoncil. Bol som totalne mimo (plac,smutok, totalna strata chuti do zivota , atd)zopar tyzdnov a potom som sa dostaval z toho pomaly mesiace. az nakoniec som bol von. Citil som sa naozaj skvele som si robil co shcel a skym chcel uzival som si ako sa len dalo. No od leta som si chcel vybojovat jednu krasnu princeznu ktora sa nedala pre nic za nic... vsetko slo velmi pomali. najprv len cez FB pisanie od leta , osobny kontakt minimalny lebo pracovala ako barmanka na discoteke ale stale bolo nas zblizenie intenzivnejsie az v Novembi sme si dali prve rande :) bol to uzas... potom sme randili a randili to bol pocit uzastny... Po 3mesiacoch laska prekvitla . No v Januari sa to nejak zmenilo.... Kedze som mal strach ze co robi v praci som proste zacal bud ziarlit alebo mat strach z minulosti kedze moja ex ma podviedla takymto sposobom.. bola na discoteke a ja doma v nasej spolocnej posteli :( Tak tato moja nova laska je tam skoro kazdy vikend a potom este ktomu sla aj z kamaratkou sla cez tyzden na disco a ja som sa v noci zobudil nevedel zaspat triasol plakal totalne som zlihal a prezival presne to co pred rokom ked som bol podvedeny... a odvtedy sa to taha somnou... ako je to uz lepsie ale den co den mi bolo zle tlak v hrudniku nespavost bludne myslienky.. no tie ziarlivostne myslienky sa nam podarilo upokojit kedze som sa na vsetko pytal co mi vadilo alebo co som chcel vediet a pekne krasne som na to dostaval odpovede hoci sa mi nepacili ale tak to bolo lespie a aj je. Takze by som rad vedel ci sa z toho dokaze dostat clovek sam alebo potrebuje odpbornu pomoc psychologa alebo uz skor psychiatra a tabletky. ? Ja chcem a sa aj snazim aby bolo dobre lebo ju nechcem stratit a sa citime skvele ak sme spolu.. ale zase ju nechcem ustavicne ranin a vytahovat ze mi je zle lebo toto a toto... Dakujem za rady vopred.... ak nieco je nejasn velmi rad odpoviem ale preosim o pomoc.. :)

Majo84

Takze slabsie tabletky na výkyvy nalady u psychiatra, stretnutia so psychologom a najma cas, cas a cas ten pomaha. najpravdepodobnejsie to je postraumaticky sok :) takze ma predošlý rozchod dostal na kolena, ale uz sa pomaly ale isto zotavujem :)

Majo84

Je to neuveritelne co vsetko sme spolu zazili tento tyzden... Neskutocna radost na oboch stranach. :))) plno nadsenia,prekvapeni,nadsenia,lasky,smiechu....proste nikdy som neveril ze nieco take dokazem.. :) strasne ju lubim a ona mna taktiez ....az do dnes to bolo velmi velmi vynikajuce boze neskutocne ..to sa neda opisat a dnes sla zas do svojej prace a je to tu... som cisto nesvoj,nervozny a mam strach... :(
Uz som sa objednal u odbornika dufam pomoze a dam vam vediet :)
diky velmi za rady.

DontWorry

Zazila som to a viem aky to je pocit, ale poviem ti len jedno - je to tvoja paranoja a vsetko ide z tvojej zlej skusenosti z minulosti. Je to len v tvojej hlave. Sucasna priatelka nie je ta co si mal predtym, neporovnavaj a neber predosly vztah do sucasneho, lebo ak tvoja sucasna bude citit, ze si neisty, tak sama to môze casom zabalit, lebo tvoja ziarlivost sa bude stupnovat, zacnu sceny atd atd....kasli na to. Je to jej praca, nechaj ju tak a po praci dojde domov za tebou. Ak chce ist s kamaratkou na disco - aj tak ju nechaj. Ide predsa o dôveru a za to, ze predosla ti zahla neznamena, ze tak urobi aj tato.

Tento problem som mala na zaciatku terajsieho vztahu asi dva mesiace. Ked som sledovala ako sa chova a kazdy detail som skumala. A akonahle sa zachoval tak ako byvaly, tak som hned dedukovala, ze preco. A prisla som len na to, ze sice v istych momentoch môze byt podobny, ale umysel rovnaky byt nemusi. Potom ma to preslo, lebo som ublizovala len sama sebe a som spokojna :)

MultiLevel

Co ma tvoj terajsi vztah s tym predoslym? Ja viem, zla skusenost dokaze velmi ublizit, ale toto vobec nie je o nej, ale len a len o tebe a tvojej hlave. V nej si vytvaras kraviny a ked v tom budes dalej pokracovat, moze ti terajsi vztah velmi rychlo stroskotat....
Takze vyber si. Bud si budes namyslat aj nadalej, ako ta priatelka podvadza, alebo si zakazes mysliet na take veci...No a co ze je barmanka? To existuju povolania, pri ktorych clovek castejsie podvadza, len preto, ze je vystaveny ociam ludi??? Prosim vas :D :D
Vzdy ked ti napadne zla myslienka, okamzite ju vymen za inu pozitivnu - mysli na to, ze priatelka ti je verna, ze mate pekny vztah, ze je vsetko v poriadku. A nehovor, ze je to tazke. Nie je...

Agnes998

No ked mas problemy so ziarlivostou divim sa, ze si si vybral prave barmanku na diskoteke, predpokladam velmi peknu o ktoru sa urcite bije kopa chlapov a ktora sa moze v chlapov prehrnat

kvaky

skus to brat cisto rozumom a bez citov...myslim, ze si uvedomujes, ze ak by ta chcela podviest nemusi ist ani na disco a podvedie ...tento problem je v tebe v hlave, chapem sklamal si sa, byvala znicila doveru co si k nej mal, ale sucasna priatelka za to nemoze a preto by za to nemala pykat...musis jej dat sancu ukazat ti, ze jej mozes verit aj ked robi na mieste kde moze byt tych pokuseni viac akoby ...zo skusenosti si myslim, ze ak dojde k nevere nieco vo vztahu neklape a nevera je len vyvrcholenim problemov medzi partnermi...neznic si tento vztah podozrievanim ziarlivostou ak nemas dovod tym ju len vzenies do naruce ineho

majo84

ja viem ze to nieje dobre ale to prichadza samo. Vnutorne napatie je vo mme a vstanem v noci zo strachom ak je v praci. To podvedomie je to coho sa musim nejakym sposobom zbavit. A to je tazke ovplivnit.

james bond

netahaj predosly vztah do noveho, viem ze je to zlozite ale nerob to, dopadne to zle, svojou neistotou ju odplasis