Je povinnosťou ženy mať deti?

Príspevok v téme: Je povinnosťou ženy mať deti?
no mother

Dobry den, chcem vediet nazor vacsieho mnozstva ludi preto sa obraciam na toto forum. Ide oto ze mam 36 rokov a matka so starkou mi neustale pripominaju to ze mam uz najvyssi cas sa stat matkou. Nechcu ci nedokazu pochopit ze ja vobec nechcem mat deti ani ich mat neplanujem z vlastneho presvedcenia a nemam vobec chut na materstvo a veci s tym spojene. Oni su velmi hlboko veriace a stale mi zdoraznuju najma teraz cez sviatky ked je starka u nas ze preco ja ich nemam, preco som taka zla, akotoze druhe maju a ja nie, ze sa mam poponahlat a je hriech nemat deti, je hriech a je proti bohu nestat sa matkou, ze ma boh potresta lebo odmietam poslanie zeny, ze ulohou a povinnostou kazdej zdravej alebo aj chorej zeny je aby priviedla na svet aspon dve deti a mohla by som pokracovat donekonecna. Uz neviem co mam s nimi robit. Pochadzame z malej dedinky a tu ludia maju take zaostale a nabozensky fanaticke nazory ako z predpotopnych cias. Proste hladia na mna ako na hriesnicu lebo som stale bezdetna. Priatela mam ale ani on nechce deti a je nam takto dobre. Sme spokojni, vobec sa tym netrapime. My byvame v meste ale ked prideme k mame a k starkej na navstevu tak uz zacne ta ich piesen o povinnostiach zeny a jej nutenom poslani na zemi. Normalne uz nemam chut chodit k nim na navstevu. Este ked sa k nim pridaju tie tety susedy klebetnice tak koniec. Kazda jedna ze ci som chora a preco odmietam a bla bla. Proste oni maju v tych svojich nabozenskych hlavach stale to ze zena sa ma uz do maximalne 25 vydat a rodit a rodit. Vsetke totiz mali aspon po tri decka a niektore aj po pat sedem. Mam este sestru ta je vydata. Ona sa vydavala skor uz v 21 rokoch lebo bola tehotna tak musela aby hanba nebola v dedine. Ju len chvalia, ona ma uz dve decka. Stale mi ju davaju za vzor aka je z nej dobra poslusna matka a ake mam deturence. Tie jej deti mam rada ako netere.
O biologickych hodinach tu nechcem ani pocut pretoze podla mna je to vymysel nejakych podobne zfanatizovanych ludi a ja ziadne biol. hodiny tykat nepocujem. Mna ani pohlad na male decko nerozcitlivie to skor na steniatko utyrane. Takze nazory typu ved ono to na teba pride v 40 a pod. si nechajte pre seba. Aj to ze oni tuzia po vnucatkach mi nepiste lebo kvoli tomu ze oni chcu piplat male decko tak ja nebudem predsa skakat do materstva lebo oni chcu.
Ste aj vy toho nazoru ze zeny su povinne mat deti a ich hlavnym a bozim poslanim je len rodit aj napriek tomu ze k detom nemam pozit. vztah? Alebo len oni zfanatizovane bibliou su toto nazoru. Ved clovek ma vlastnu volu a rozhoduje sa podla seba a ked sa necitim nato aby som sa stala matkou tak sa predsa nebudem nutit len aby ich duse boli spokojne a ten hore sa podla nich nehneval nie?
Budem rada ak mi vyjadrite svoje nazory na vec a rada si ich precitam, ocakavam ze budu aj pravdepodobne negativne kedze som si vsimla ze aj tu chodi vela podobnych fanatikov prepacte ak sa to niekoho dotklo. Mozte sa vyjadrit nech nemam v hlave len tie nazory stareniek a babiek. Dakujem :)

wolfwoman

zizala presne! kliniec po hlavičke! čo z toho, že rodina má peniaze(aj to od výplaty do výplaty), keď dieťa otca nevidí ako je deň dlhý a jediný víkend je nedeľa! bodaj by sa mamičky hrnuli do tehotenstva keď vedia, že budú na všetko prakticky samé! nie každý má rodičov, ktorí pomôžu. ja som môjmu povedala, dieťa LEN v prípade, že nebude od rána do večera preč a LEN v prípade, že budeme VEĽMI DOBRE finančne zabezpečený. Čo na SVK znamená možno nikdy. Neriešiteľná situácia.

0vecka

nj a preto hovorim ze podporit zenu tym ze moze o rok skor do dochodku a ze jej 3 roky musia drzat miesto a nevim tusim rok je materska nie? a potom sa tu rozculovat ze ake je to nefer ze je ta rodicka takto brutalne podporovana je fakt neviem ci na smiech alebo na plac...

nebol by som proti kebyze sa vycislia naklady na dieta a rodicia by dostali vsetko komplet do centu nejakych 400 EUR na dieta (s obmedzeniami typu ze sa to nevztahuje na tych co dlbodobo poberaju podporu a podobne) potom by sme sa dostali na nejake 2-3 deti na par...

co sa dochodcov tyka dufam ze ja budem mat dost sebareflexie... xcel by som zit aj do stovky ale aktivne teda kym vladzem chodit (nielen do obchodu ale aj napr prejst 10km) a tak ale fakt sa lendva hybat a byt len na obtiaz to by som si radsej hodil....

kyselazizala

Presne ako pise wolfwomen je to tak. Vlada chce aby ludia viac rodili. A naco ked potom maju problem prezit. Dostavaju sa do situacii ked ich o byt pripravi exekucia a zostavaju na ulici a decka koncia v domovoch. Nieje praca, niesu lacne byty, skoly su drahe, potraviny su drahe, sluzby su drahe. Mladi utekaju do zahranicia. Mnohi tam zostavaju lebo lepsi zivot ako na svk. Naco by sa vracali? Tak ako nastal uni mozgov z svk tak nastava aj unik rodicov. Len dobre zabezpeceny sa ma dobre. Ini ziju z ruky do ust. Skoly ake su dnes finan. narocne. Plati sa za knihy, za kruzky, vsetko sa musi kupovat lebo skoly namaju peniaze. Na svk je to na p*cu co sa tyka rodicovstva. Clovek sa musi riadne ohanat aby uzivil a vychoval z deti slusnych obcanov. Lenze potom je to na ukor travenia s detmi. Nahana sa za robotou a na deti mu nezostava cas. Vychova to nieje ze dam decku mobil, tablet, pc, nove oblecenie a tabor. Vychova je o inom.

kyselazizala

Na dochodky niet lebo dnesni dochodcovia sa dozivaju podstatne vyssieho veku ako pred 20 rokmi. Niekedy ludia zomierali castejsie vo veku 50 60 rokov a dnes si zoberte kolki sa dozivaju 80 az90 rokoch. Len v baraku kde ja byvam je polovica dochodcov a ich priemerni vek je okolo 75 rokov. Mame tu aj dve baby ktorym taha na 95 rokov. To je najvacsi problem spolocnosti. Ludia ziju dlhsie a tym poberaju dochodky dlhsie. Ich vek sa predlzuje lebo je lepsia zdravotna starostlivost. Dnes je kopa starych ktori ledva dychaju a jedia a stale ziju este takych 10 rokov. Kdezto v minulosti by uz boli davno pod zemou. Dnesne zdravotnictvo drzi ludi dlho nazive. Len si zoberte starych maju polymorbiditu a stale ziju. V minulosti by sa s tolkymi chorobami nedozili toho co dnes. To je hlavny dovod preco nieje na dochodky.

wolfwoman

Ovecka áno, vychovávajme rozmaznanú generáciu pištiakov, hlavne, že bude mať kto robiť:D

Mimochodom, za menšiu pôrodnosť u nás môže práve situácia v našom štáte! Kedysi boli mladomanželské pôžičky, byty, výhody! Dnes si v 30 ešte u rodičov, lebo ak skončíš školu v 25 tak nemáš na nič, začínaš od piky! Kto má dnes v 30 vlastné bývanie bez hypotéky na 100rokov, kto je zabezpečený, kto má zaručenú prácu?? Pretože tá je potrebná na to, aby deti boli zaopatrené! A ešte sa niekto čuduje že mladí nechcú rodinu, alebo odsúvajú tehotenstvo pomaly po 35. Veď to je úplne logické! Dnes má človek problém uživiť sám seba a ak nemáš zázemie v rodine, môžeš si akurát tak pískať, nikto ti nepomôže!

0vecka

2 jula m. tak toto si teraz tresla dobru blbost... nasa civilizacia vymiera to znamena ze prave to co potrebujeme asi najviac su zeny ktore vychovaju deti ktore budu pracovat a udrzia nasu spolocnost. To ze tusim zena za kazde dieta ide o rok skor do dochodku a tie 3 roky "nemusi" pracovat je podla mna dost slaba podpora.

Mlade rodiny (ktore su zamestnane) by sa mali podporovat v takej vyske aby priemerna porodnost na 2 ludi bola aspon 2,1 kym je mensia ako 2 znamena to ze vymierame a nejake zdravotnictvo (co sa porodnosti netyka) su zbytocne vyhodene peniaze. V prvom rade musime prezit a potom mozeme riesit ci nechame zomriet nejakeho 60tnika na zlcnik a podobne....

Sejla

Jula m. Diskriminácia? Si fakt mešuge? Aké 3 roky doma, vieš ty vôbec, koľko dostávajú za tie 3 roky? A koľko diskriminácie zažíva taká matka?
Ostatní psíčkari - nemajte deti, je to úplne na vás, ale porovnávať psa a dieťa je trochu choré, niektorí, čo sa tak maznáte, oblizujete so psom, spíte s ním a nosíte ho na rukách fakt tiež vyzeráte, že to máte náhradu za dieťa, smutné
Šampón, aj keď neverím, že nie si len troll, čo sa snaží vyprovokovať k hádkam, keď tak strašne závidíš ženám tie šminky, štekle, môžeš vyskúšať, aj transexuáli sú rovnocenní ľudia s rovnakými právami:)
No a v tejto diskusii sa potvrdzuje závistlivosť nášho národu, každý závidí tomu druhému, takže v konečnom dôsledku niet komu čo závidieť :D

kyselazizala

Ja mam najradsej "rodicov" co supnu svoje decka do uschovne svojich rodicov a tam tie deti travia velku cast dna, zatial co ich matky travia v kaviarnach, v restikach, vo fitkach, na plavarni, ci kozmetickych a kadernickych salonoch. Nemam na mysli tie co daju starkim postrazit na hodinku dve ale take co to decko odlozia na takmer cely den do starostlivosti svojich rodicov a takmer kazdy den az kym dedko nedaju do skolky. To su vam matky. Otec na futbale, na pive, a matka s kamaratkami. To su tie dnesne moderne rodiny. Maju deti len preto ze maju ich kamosi a znami a preto lebo deti sa "musia" mat ale vychovu a starostlivost zveruju do ruk starym rodicovm pripadne tetam a strykom. Potom jasnacka ze dieta ma blizsi vztah k babke alebok tete ako k vlastnej matke.
volfwomen to poznam aj ja a zboznujem ked decko zacne jacat pri pokladni. Minule jedno jacalo v autobuse ako trafene az sofer musel tej matke povedat nech ho ukludni lebo budu musiet vystupit. Dnesne decka su strasne rozmaznane a rodicia len skacu ako oni velia. Strasne aka populacia nam rastie. Sami rozmaznani frackovia.

Ondrej_333

No Mother
Je dobré, že keď nechceš mať dieťa, tak nepodľahneš tlakom okolia a nemáš ho len kvôli tomu.
Dieťa je naozaj dar a požehnanie - ako hovoria kresťania a zaslúži si narodiť sa do rodiny, ktorá ho chce a túžobne očakáva.
Preletel som diskusiu a väčšinou sa vyjadrovali mladí ľudia, ktorí po pár rokoch zmenia názor a nebudú deti volať urevaní zasrani a tvrdiť - radšej budem mať mačku a psov a podobné reči. Každý má nárok na vývin svojich názorov ...
Je len škoda, že sa tu vyjadrilo málo ľudí, ktorí dieťa majú a ver mi, že napriek tomu, že im deti robia veľkú finančnú záťaž, uberajú more voľného času, spôsobujú veľa stresov, napriek tomu ich milujú, sú radi že ich majú a napĺňajú im život tak, že si ho bez nich nevedia predstaviť.
Myslím, že RNG to napísal dobre, je to hlavne o pripravenosti dávať. Ale na prekvapenie, človek potom zistí, že ho toto dávanie nemrzí, ale naopak mu spôsobuje radosť a je šťasný, že to môže robiť.
Len za seba, mám 23 ročného syna a keď si občas pozerám staré fotky a videá, tak si vždy hovorím, mať svoje dieťa, vychovávať ho od malička, prežiť s ním jeho detstvo pubertu, dospelosť - to nech mi prepáčia chovatelia, im žiadne zviera nemôže dať.

wolfwoman

Aha a zabudla som dodať... Chcem psa a minule jeden člen rodiny zahlásil, že v mojom veku by som mala chcieť dieťa a nie psa, že to je choré a ešte dodal, že chlap rozhoduje o tom, kedy bude dieťa.

Skoro som sa pocikala.:DD Proste zaostalé existencie, čo vám poviem:D