Ako samu seba riadit?

Príspevok v téme: Ako samu seba riadit?
Sprievodkyna

Prosim Vas ako ste nabehli na novy rezim stravovania vy? Som doma a nedokazem odolat dobrotam ktore tu mame :( zdielam domacnost s rodinou takze nie je mozne aby v domacnosti neboli sladkosti. jednoducho ma to uz rozculuje, chcem sa premoct chcem to dokazat ale akosi podlieham psychickemu jedeniu. mam si urobit nejaky rozvrh?
chcela by som si dat zajtra jednodnovy post o vode, myslite, ze by mi to prospelo hlavne v sebaovladani? chcel by sa niekto pridat?

_meno

Ahoj Sprievodkyna

Post sluzi na cistenie tela (+automaticky prehlbuje tvoju citovost voci telu, aj strave - viac citis ked si najedena, ked je jedlo sladke, citis ako strava vplyva na telo). Pre mysel je post vyborny tiez prave pre disciplinu (odopieranie, prehlbenie duchovna).
Ak mozem poradit, pocas postu byva clovek aktivnejsi (telo nie je utlmene jedlom a mozog ked sa uci discipline byva aktivny (chce ujst od oddychovania)). Pekne je to v biblii napisane - ked sa postite nenoste na tvari smutok akoby ste si robili zle.
Ak rada jedavas kolace (alebo ine biele cukrovinky) odporucam susene ovocie (cele susenie, nie posusene kocky naplnene bielym cukrom)) - ovocie je ovela 'sladsie v ustach' ked je bez vody.

Vela chuti do sebazlepsovania Sprievodkyna :-)

GoFruit

1dnovy post by nemal stacit. Na taketo nieco musi byt post velmi dlhy aj 2 tyzdne az 3. Ale moze to byt infividualne a ked ti to nepomoze v tom co chces urcite ti post neublizi.
Nemozes aspon poprosit ostatnych aby tie sladkosti zamkli do nejakej skrine od ktorej nebudes mat kluc?
Ale najlepsie je zrovnat si to v hlave a uvedomit si preco chces jest zdravsie a proste jest tak aby sinemala vhut na dladke napr. Cize velke mnozstva ovocia. Napr