Dcéra na drogách

Príspevok v téme: Dcéra na drogách
mona111

Neviem, ako zacat, ani vlastne neviem, preco sem pisem. Nepotrebujem uz rady, na tie je uz neskoro, ale asi to potrebujem dostat zo seba von.

Mam dceru, o dva mesiace bude mat 15. Dnes som pochopila, CO su vlastne drogy. Najhorsie je, zo som to zbadala prave na nej.
Uz som dnes vela plakala, ale oddnes nemam pocit hnevu, uz sa len bojim a stale som v soku. Ale hlavne ma to velmi bolí.
Ten pohlad na nu, to, co sa dnes odohralo, to, co sa s nou stalo... kto nezazil, nepochopi.

Pohlad na vlastne dieťa, ktoré sa nahodou po tyzdni nezvestnosti objavi v meste pri vasom aute, vyzera ako posledna nafetovana kurva, to je nieco hrozne. Nikdy sa mi ten obraz nevymaze z hlavy, kaslem na to, ze mi to ubralo sto rokov zivota, ale ten hrozny pocit bezmocnosti a zlyhania... to si nikdy neodpustim.
Ako sa to mohlo stat? Ako jedna mater dokaze nechat klesnut svoje dieťa tak hlboko? Nepochopim to, nenavidim sa. Ale o moje pocity nejde. Ide len a len o nu. A ja sa o nu velmi bojím.

A mam chut vrazdit. Ist a vystrielat vsetkych tych dospelych ludi, ktorí ponukli decku drogu a udrzuju ho na nej.

hehe1

pervitin je skutocne svinstvo.. viem o com hovorim...dehydratacia je z neho, davaj jej tekutiny, dezorientovana moze byt, pretoze pervitin udrzuje cloveka hore, takze ktovie, kolko nespala, aj chudnutie je z toho, cloveku po uziti pervitinu nechuti jest vobec... bol som k tebe kriticky, ale urobila si vela... ono je aj mozno dobre, ze padla az takto, ked uz jej je velmi zle, naplasi sa... a nechaj ju poriadne vyspat... a da sa toho zbavit v pohode, ziadne strachy :)

mona111

pervitin

mala aj extazu

a priznala, ze jej dal niekto nieco, co malo byt akoze heroin, ale to v tychto koncinach nezozenies, riaditel toho ustavu mi aj povedal nazov, co by to zrejme malo byt, nejaka nahrada heroinu, bolo jej po tom strasne zle viac dni, tak sa zlakla, priznala to v skole ucitelke, lebo sa tam bala, ze ju sleduju a ci jej nemôze pomôct, ze ona chce ist do liecebne.
zo skoly sme ju teda odviezli k obvodnej, odtial do nemocnice na detox, po dvoch dnoch ju pustili, ze oni s tym nemaju nic spolocne. prisla domov, a na druhy den zmizla. nasla sa dnes v hroznom stave.
cakala ma pri aute, strapata, spinava, zmrznuta, no posledna nafetovana kurva.
preblesklo mi, ze je opita, ale prisla som k nej a zistila som, co je vo veci. nikdy na ten pohlad nezabudnem. za posledne tri tyzdne neuveritelne schudla, a dnes? prepadnuta tvár, zmalovane rozmazane oci, predtym plakala, a ked som k nej prisla, dakovala mi, ze ju beriem konecne domov, pery mala totalne vysusene, popraskane do krvi, akoby nepila pol roka, prosila ma o malinovku, kupila som jej 0,7 rajec a 0.5 ladovy caj, len to chytila a obidve vypila, dakovala mi za tu vodu... isla som s nou do nemocnice, ale nic. volala som do toplakala som ho centra, volala som obvodnej... dohodli sme sa, ze ju zoberiem domov, prespi sa, osprchuje a pojdeme do nemocnice bud dobrovolne, alebo s policajtami. a ostane tam do pondelka.

plakala som celu cestu.

mam ju doma, chystam jej veci, budim ju aby sa napila, sak vlastne aj tak sa stale strhava, pije, je totalne vysusena, len sa to v nej straca. a stale je dezorientovana

no hotova som. je to tak, kto nezazil, nepochopi

vebe

Ona sama nedokaze prestat, ale ked prejavila volu s tym nieco robit je to dobry signal, predsa si to vsetko uvedomuje. Toho sa drz, to si opakuj, to ta bude drzat. Clovek sa musi niecoho drzat aj ked je najhorsie. Bude to tazka cesta, bude hrbolata, budu vystupy a pady, ale su taki co sa z toho dostali. Mozno, ked sa dostne cez to najhorsie a ty budes vzdy tam kde mas byt, vytvorite si vas vztah nanovo. A mozno potom raz napise knizku, tak ako to urobili mnohi, ktori padli az na dno ale, dostali sa z toho. Hlavne sa skus zbavit tych vycitiek svedomia, tie ta len vysiluju

hehe1

psychoterapia je az dalsi krok... pokial jej drogy donesu spoluziaci do skoly, tak jej mozes dat aj 10 tabletiek aj s psychoterapeutom... zaklad je ju dat niekde prec od drog, potom mozes zacat s terapiou... inac zaujimalo by aj mna, ze co berie...

mona111

hehe 1

nemôzem povedat, ze sme dokonala rodina, ale normalne fungujeme.
uplny zaciatok problemu vidim v tom, ze odmalicka mala vsetko, co chcela. s jej otcom sme sa rozisli, ked bola este malá a ja som sa starala o nu sama. vsetko dostala, nic nemusela atd.

ked mala 7 rokov, nasla som si priatela, velmi sa nanho naviazala, vlastne aj doteraz si rozumia. dostala sa do veku, kedy zrazu zacala byt drza, arogantna, zacala si s nami vychadzat stylom ze - kto mi dovoli toto ci toto, ten je môj kamarat, zacala stracat respekt. dnes je v stave, ze nema absolutne ziadne zabrany. skolu k zivotu nepotrebuje, môze si robit co chce, lebo je to jej zivot, ze ona ma pravo na kamaratov atd. vlastne to bolo este pred mesiacom. dnes uz to sama nezvlada.

a jej otec? preboha len to nie. alkoholik, za poslednych 10 rokov dokopy 6 rokov stravil v base

vebe

Kam ju odstrihnes, na opusteny ostrov ci ako? Mozes odstrihavat kolko chces, vzdy si najde skulinku, kde utecie. Jej problem by to vobec neriesilo, to uz chce ozaj psychiatra a psychoterapueta a aj nejake lieky. To co opisuje mona111 nepojde dohovaranim. Clovek, ktory je ovladany uz drogou a zavislostou nema ziadnu volu, nevie nic dodrzat, bud je pod vplyvom drogy alebo po nej tuzi a urobi vsetko aby ju dostal + ona mala uz poruchy spravania aj pred tym.Mona111 budeme ti drzat palce

hehe1

vebe
ja mam velke skusenosti so zavislostami v rodine... o bitke som nepovedal ani slovo... ja by som ale to decko odstrihol od partie, to mi teda ver... a uz by sa k nej nepriblizili tak lahko...

5.5 elsa

mona tu nejde o žiadne terapie ten zlý vzťah trvá dlhšiu dobu s tým remeňom si to prehnala to si uznaj sama a za to všetko máš jej nenávisť ona ťa už nebude brať na vedomie už teraz hľadá pomoc u učiteľky a drogách nemáš s ňou vybudovaný vzťah žiadny tam je už len nenávisť uteká pred tebou

embryo

mona111: najhorsie na tom celom je to, ze ked sama s tym nebude chciet skoncovat, tak nikdy neprestane :-/ ani 20 bitiek s remenom nepomoze

mozno by som sa s nou skusil zavriet do obyvacky a pustil jej jeden z drsnejsich filmov o drogacha napr. trainspotting alebo requiem for a dream a dufal, ze ju osvieti...

nasledne ju urcite treba poslat na liecenie (musi to sama chciet, inak to nema velky zmysel...) a ak je moznost, tak sa odstahovat na druhy koniec republiky, co najdalej od jej fetackych kamaratov... pri ktorych hrozi, ze znovu do toho celeho spadne

ake drogy uziva?

mona111

elsa,

ona sama poziadala o pomoc, ze sa chce liecit, lebo sama nevie prestat. tá partia ju láka a povedala mi, ze aj ked nechce, da si, lebo vsetci to tak robia.
a na liecenie ju dostanem, ak nie dobrovolne, tak ju tam odvezu policajti. len dufam, ze sa do pondelka zasa nieco nestane

vebe,

dakujem za podporu. je to tak, kto nezazil, nepochopi. viem, ze ja sama by som to nechapala. dnesny obraz ma ale presvedcil, aké je to tazke