Vtaciky v lepidle

anonym...

Deria, ten lep existuje. to je taký plát ako papier A4 a strašne to lepí..na o sa chytí myš a nevie utiecť a buď tam pomaly umiera, alebo ak to niekto chodí kontrolovať tú myš na tom lepe zabije..to sa robí tam, kde nemôžeš použiť otravu na myši...u nás to bolo v obchode tak...ja som to nenávidela a obchdzala som ten lep zďaleka a nekukala na neho..príde mi to ako týranie...

ale autorka by sa mohla ozvať ako sa majú vtáčatá. no myslím si, že tak či tak uhynú. aa

Deria

My tu rozmyslame, co a ako a Viktoria sa tu viac neukazala. Pomaly si zacinam mysliet, ze je to vymyslena tema. Bodaj by ano, lebo smrt lepom nezelam ziadnemu tvorovi, ani potkanovi. A dalej, nechapem co za lep na mysi, uz ste to poculi? To co je za perverzitu? Ja som vyrastla na dedine ale take nieco sa nepouzivalo a mozno aj ten lep je vymysleny.

Deria

Michael, ja nepanikarcim ale nemozes porovnavat tvoju pokozku a vtaciu. Som na vtacom fore DE a tam sa uz diskutovalo na tuto temu. Raz sice pouzil niekto aceton na korelku od lepu ale to bol skuseny chovatel, ktory to urobil v nudzi tak zrucne, ze dal pozor, aby sa nedostal aceton na pokozku, usi, oci, zobak. Pritom vystrihal aby to nerobil nejaky amater, lebo je to pre vtaka nebezpecne. Okrem toho to musi prebehnut rychlo, pripadne s pauzami, lebo uz len ten stres ho moze lahko zabit. Neviem si uz vobec predstavit, ako tak niekto cisti maleho vrabca.

michael 1

deria-- aj pre človeka je to jed ked to užije. Normálne si s ním umývam ruky desaťročia a tiež si sním umyvaju ruky trebars autolakirnici a žiju do dnes.
aceton silne odmastuje pokožku a farbiva, a lepidlaá rozpušťa Nerob paniku.nepovedal som že sa maju toho napiť ale poumývať nohy a to je rozdiel.
Aj lekári pri operacii lebky a hrudníka použivaju pílky dlata a rôzne ine predmety tvrdeho kovu. Ale ked tu lepku chcu otvoriť ,- nemaju inú môžnosť.Drevenou špákľou to nespravia aj ked drevo je \"prirodný material\"

michael 1

Nič v tej chvíli ma lepšie nenapadá ako riedidlo 6000 ( tak zvaný aceton) skus nabrať do malého kelínka a namoč tam nožičky a skus to dávať dole. Aceton je draždivý ale za tu chvílu to nespraví nič tým vtačaťom. Keby to išlo dole ta potom tie nožičky natrí nejakou masťou trebars maslom alebo indulonou a bude to v poriadku

Deria

Este dodam, ze vraj niekedy staci len maslo, ci margarin a tym sa pokusit dat lepidlo dolu. Margarin a detsky olej sa tiez spomina v tom odbornom clanku.
Ako sa maju vtaciky, ziju vobec este?

Deria

Takze to nie je ziadna sranda, poinformovala som sa a nasla som tento odborny clanok, zial v nemcine, (neviem, ci sa mi ho podari sem dat)
www.wildvogelhilfe.org

kde sa pise, ze taky vtak sa ma zaniest veterinarovi, ktory rozumie vtactvu. Pochybujem, ze takeho po ruke mas. Potom je moznost vtacikom naolejovat to zlepene perie jedlym olejom a 40°C teplou vodou a cist.prostriedkom na riad umyt. Je to narocne, pretoze sa musi konat rychlo a zrucne, treba dat pozor, aby sa na pokozku dostalo co najmenej cistiaceho prostriedka a pozor na oci, usi a aby sa nedostala chemikalia do zobaka. Dobre oplachnut teplou vodou a samozrejme musia vtaciky do tepla. Väcsinou ale vtaci pri takej procedure uhynu zo stresu, hlavne ak to trva dlho. Velke pera ako kridla a chvost nestrihat, to by nemohli lietat a ist spät do prirody.

Deria

Ejha, chudatka, maju to moc? Muka nie je zly napad, pokial to nie je vela. Na ktorej casti tela to maju, aj na hlave? Ako sa chovaju, pokusaju sa v tej klietke lietat, myslim tak, ci mozu vobec roztiahnut kridla? Najhorsie na tom je, ze vtacika nemozes umyt s hocicim ako psa. V prvom rade by si ich mala dat aspon niekde do chodby, ci pivnice, (kde je cez den aj trochu svetla)potrebuju sa zohriat, pretoze polepene si nedokazu to teplo dobre vyrobit a dolezity je klud, lebo vtaci zle znasaju stres a ten maju uz teraz. Zatial ich nepustaj, pokial nebudu moc lietat, lebo to by bola ich smrt.