Štúdium "zubariny"

Príspevok v téme: Štúdium "zubariny"
pauluska

Ahojte, bola by som vám veľmi vďačná, keby ste mi poradili na ktorú univerzitu si podať prihlášku a prečo. O školách v ČR neuvažujem, preto sa rozhodujem medzi KE a BA (UK aj SZU) odbor zubné lekárstvo. Chcem sa zamerať len na jednu školu a jedny prímačky (poisku, ak ma nevezmú mám a už sa pripravujem zopár rôčkou :-D gymnázium + samoštúdium), preto by mi veľmi pomohlo kde je najlepšie študovať prípadne aj kde je ľahšie sa dostať. Ďakujem =)

M-M

V KE je beru okolo 50 studentov rocne....na zubne je pomerne silny natresk, kedze LF KE co sa tyka studia zubariny pokryva pol Slovenska. V Martine zubne nie je a nie som si isty ci na SZU je. Urcite je este na LF BA v ramci UK.

Dostat sa je dost tazke, o BA nemam az taky prehlad ale velky rozdiel tam nebude. V KE na iste prijatie treba tak 770/800 bodov na zubne. Zaujem prevysuje pocet miest 10x a viac nasobne.

Co sa tyka studia, nie je v tom velky rozdiel, medzi tymi slovenskymi LF nie su az take vyrazne rozdiely, nieco je lepsie tam, nieco zase tam.