Ako postupovať?

Príspevok v téme: Ako postupovať?
dedinčan

Dobrý deň.
Riešime s priateľkou problém ktorý asi ani riešenie namá a ja by som rád vedel aj názor iných. Sme spolu skoro 6 rokov. obaja sme rozvedený ja mám dieťa z 1 manželstva a aj priateľka má jedno dieťa. Teraz čakáme spoločného potomka. Pred nedávnom sme sa presťahovali z mesta na dedinu neďaleko mesta - 14km. Bolo to naše spoločné rozhodnutie. To je všetko OK , problém ja ale dochádzka malého do školy. Chlapec má 10 rokov a nosím ho autom do školy skoro každý deň. Ráno do školy a na obed idem po neho. Je to do mesiaca skoro 150 Eur len na toto behanie hore dole. V dedine máme školu ktorá je fakt dobrá+kopec krúžkov v škole a je od domu necelých 300 metrov. Chlapec ani cez cestu nemusí prejsť,len von z dvora a za 5 min. je v škole. Boli sme v škole pozrieť aj s priateľkou a nič čo by odlišovalo mestskú školu od dedinskej sme nenašli-ešte aj skoro všetky učiteľky sú z mesta. A tu nastáva problém , moja polovica ani náhodou malého prehlásiť do tejto školy. Lebo si bude musieť zvyknúť a že nikoho tam nepozná a čo s cig´ánami,pritom je ich tam len pár a v triede by nebol ani s jedným ... Ale , ja zarábam cca 520Eur ona cca 400Eur. Po vyplatení šekov nám ostáva zhruba 450 Eur , čo je suma na zaplakanie. A teraz dávame na benzín tých spomínaných 100-150Eur/mes. Len na behanie do školy a nazad.Pritom školu máme pod nosom. A keď sa nám narodí malí tak už ja fakt neviem ako to utiahneme. Na tomto sa vadíme už pomaly pravidelne lebo proste nemáme nato aby sme behali denne škola a domov , len moja sa tvári akoby sa nechumelilo. Chápete , nedá sa z 5 Eur urobiť 6. A vobec si neviem predstaviť ako to bude fungovať keď sa narodí malý. Skúšal som aj nátlakové akcie , povedal som že proste ja už toto odmietam toto furikovanie ... odpoveď bola - ja si to nejako zariadim. Ale veď to nie je riešenie ?! Samozrejme ešte aj \"svokra\" jej dáva za pravdu . Len nikto nevidí,lepšie povedané nechce vidieť , že proste peniaze na toto niesú. Ja pri poslednej hádke som svokre povedal : OK tak nám pošlite mesačne 150Eur na toto behanie a hotovo,žiadny problém. A toto už nie,vraj prečo by ona toto mala dotovať. Tak nech sa potom do toho nestará-no nie? Je tu aj ďalšia vec : ja robím na smeny . A hlavne po nočnej kedy prídem okolo 6:30 domov uťahaný jak vôl a teraz si ani neľahnúť,lebo za hodinu treba budiť malého a niesť ho do školy... no kým prídem domov je skoro 9 a zas si nelahnem lebo o 13:00 už treba biť po neho v škole , potom až do večera kým polovička nepríde domov som s malým lebo jeho nechať bez dozoru to je skoro ako časovaná bomba. A večer mi drahá povie - čo si taký protivný zas. Prečo asi? Pretože od včera rána som hore,celí deň fungujem,večer idem do roboty a po robote ťahám až do večera-teda do teraz.
A tak sa pýtam , mám trvať na svojom ,alebo ako ďalej??? Ja som za zmenu školy už len preto že keď sa malí narodí tak to bude jak finančne tak aj časovo náročnejšie,takže si to nedokážem predstaviť ako to bude fungovať ak malí zostane na súčasnej škole + skoršie ranné vstávanie(ktoré by prestupom na túto školu odpadlo). Čo sa týka spojenia,je autobus , ale malý bez mami ani houby , takže ja fakt netuším čo bude ďalej. A tie hádky kvôli tomuto už ma nebavia a ani nič neriešia. No tak ako ďalej? Som už z toho na nerv. zrútenie.
Ďakujem.

kafe

dedinčan, a ty máš robotu v meste? Keby si cestou do roboty deculo vozil do školy v meste, tak mi to príde normálne, ale aby si do mesta chodil iba kvôli tomuto... fakt nerozumiem prečo.
Pozri. Snahu si mal. 2 roky si deculo vozil. Povedž žene jasne, že po nočnej nech si to nejak zariadi, lebo ty sa potrebuješ vyspať. Nediskutuj s ňou, len jej to oznám. Si živiteľ rodiny, do frasa, potrebuješ hľadieť AJ na seba a svoje potreby a hlavne na to aby si tu pre celú rodinu bol ešte aj o 10-20 rokov, nie že sa zoderieš.. sa spýtaj manželky, či sa bude starať aj o deti, aj o teba ak sa ti niečo stane. Neboj sa, začni malými krôčkami a ak deculo zvládne chodiť do školy busom týždeň, tak nech chodí busom. A máš fajront. Ale neber to viac na svoje plecia a naozaj nechaj ženu, NECH SI TO TEDA ZARIADI. A neustupuj! Žiadne dohody, že deculo pôjde iba pár dní autobusom a potom nabehne zase na kráľovský režim odvozu. NIE! Veľa zdaru a pevné nervy.

alenka r

je to celkom smutnosmiešne..ja by som takého chlapa "pod papučou"nechcela
ani keby zarábal 1300 eur čistého
šak ona a svokra si s Tebou robia čo chcú
ako vidíš,má to synergický účinok
a určite nie si dominantný ani v práci,ani v inom v rodine
ale Ty to dobre dávno vieš,veď už v prvom riadku píšeš,že "to asi nemá riešenie"
v prvom rade porozmýšľaj nad sebou,nie si ešte taký starý,aby si sa nemohol zmeniť..

dedinčan

Ďakujem za podporu... ešte doplním. Už pri sťahovaní sme o tomto vraveli , preto sme sa sťahovali na dedinu kde je dobré vybavenie ...škola/škôlka nákupné centrum,máme tu aj hokejový štadion , teoreticky ani do mesta nepotrebujeme chodiť lebo je tu všetko,doslova.A hlavne tá škola. Inač tento stav behania škola domov trvá už skoro 2rok. A ona sa tvári akoby nič , podskakovať som začal len nedávno.Najprv bolo že na nový školský rok nastúpi do školy tu , potom od pol roka a zasa to chce odsunúť , no ja už nevládzem proste.Vie že problem je ale riešiť to nechce. Lenže takto sa donekonečna proste nedá.

MultiLevel

Svokru do toho uz viac netahajte. Ked sa jej chce manzelka vyzalovat, nech sa zaluje, ale pokial nema tip na riesenie, nech sa do toho viac nemiesa. To je prva vec :D Vec druha, samozrejme, ze je lepsie aby dieta chodilo do skoly, ktoru ma pod nosom, jednak usetrite a jednak sa po nocnej mozes vyspat aspon doobeda. Pokial to dokazes, bud na zenu vludny a rozpravajte sa o tom bez nejakych hadok a vacsich emocii. Dieta si zvykne rychlo v novom prostredi, zvysia vam nejake peniaze, ktore mozete odlozit bokom napriklad a pouzit ked sa narodi babo, a najma, oddychnes si normalne po praci...
Inak suhlas s Deriou. Nerozumiem celkom preco ste tuto otazku neriesili skor, ale co uz. Musite sa nejak dohodnut a manzelka by mala zacat uvazovat logicky. A nezabudaj, najma sa nehadajte pres synkm...

Deria

Dobre, je tehotna. Ale ked ti nemoze byt v tomto napomocna, nech to aspon nezneuziva. Nehovoriac o tej financnej stranke.

Deria

Chybu ste urobili uz ked ste sa stahovali, vtedy ste sa mali dohodnut, ako to bude s malym a skolou. No co uz sa stalo. Mas pravdu, je nezmysel vozit dieta tak daleko, ked ma skolu pod nosom. Mnohe deti si musia zvykat na novu skolu, niektore ju menia permanentne, taki umelci, ci cirkusdeti a pod. Dieta sa vie rychlo aklimatizovat. Nevidim dovod, preco by si mal ty vsetko tahat. Manzelka nema vodicak, nemozete sa striedat? (ak uz teda za ziadnu cenu zmenu nechce.)

Delete

Napísal si to super a dávam ti plne za pravdu.

Máš len dve možnosti a tie si napísal...buď autobus alebo škola, ktorá je pri vašom dome.

Alebo ešte lepšie - navrhni svokre nech ho vozí ona :D

Určite trvaj na svojom!