Práca v labáku

Príspevok v téme: Práca v labáku
bobaľka

Ahojte,

budúci rok maturujem, preto pomaly nastáva chvíľa rozhodnúť sa, čo ďalej. Od malička som túžila po práci v zdravotníctve, predovšetkým ako lekárka. Poslednú dobu mám však pocit, že oveľa viac by ma napĺňala práca v laboratóriu (skúmanie krvi, moču, atď) v nemocnici, poliklinike a pod.
Chcela by som sa opýtať, aký(é) odbor(y) k tomu na VŠ potrebujem vyštudovať a či niekto nemá s takouto prácou skúsenosti.

Ďakujem:)

xixixiQQ

To je velmi kludna dobra praca a hlavne pracujes sama nikto ta nevyrusuje nemusis pocuvat ludi a hadat sa s nimi.nech ti to vyjde

rondik

Ale prdlajs so strednou.. teraz vsade potrebujes vysku + dlhorocne skusenosti a aby nechybalo tak aj nejakeho dobre znameho co by ti vybavil pracu.. Ja som laborantka a nikde ma nechcu vziat,lebo nemam prax,nemam vysku ...
A labakov je tu malo a co sa tyka zdravotnictva tam maju v kazdej nemocnici mozno 5 starych furii co to robia cely zivot a maju to v malicku a o teba ako novacika ani nezakopnu...
Labaky su teraz velmi slabo na tom,lebo vsetko porusili.. Mala pravdepodobnost ze sa dostanes do takej roboty..
A VS na labaky su v BA,TN,TT,RK..
Ja som rozmyslal o vyske tiez,ale nema to ziadnu perpektivu.

ektoplazma

Do takýchto labákov berú radšej stredoškolákov, lebo im môžu menej zaplatiť. Ale keď tak, tak napr. aj medicínska chémia na STU

Agnes989

Aby si robila laborantku nemusíš mať VŠ, na to ti stačí stredná ale zdravotníckeho smeru. Alebo choď študovať lekársku fakultu, odbor klinická biochémia, ale to už je skôr vedecká práca.