Pomahaju lieky na psychiku?

Príspevok v téme: Pomahaju lieky na psychiku?
ludskydovod

Dobrý večer mám 16 a mám uzkostno depresivnu...nedávno mi psychiatricka predpisala AD Fevarin..este len som začala brat a vždy je. Pre mňa veľký problém dať si liek ..po prvé tomu nejak neverím všeobecne liekom že nejak pomáhajú a nie to este na psychiku a aj sa ich bojim vedľajších účinkov a pod....Tak niekto kto ma skúsenosti alebo tak myslíte,že lieky takéhoto typu vôbec nejak pomáhajú? Ďakujem

Genezis

Psychiatrické lieky sú určené na to aby pomáhali inak by sa tolko nepredpisovali, al je pravda že nemusia pomoct kazdemu je rozdiel ked niekto uziva lieky na zdedenú maniodepresiu a ked niekto na to ze mu zomrel manzel a niekedy je problem naordinovat spravnu liecbu a trafit sa v lieku lebo psych, problemy nie su na tolko dobre preskumane aby ich doktori vedeli dat pod 100 percentnu kontrolu.

chaverim

Lieky pomozu, nepomozu ti zmenit sposob zivota, aby bol kvalitnejsim. Takze sa pripajam k zastancom psychoterapie

marienka1234

Lieky nepomozu, ale ak mas ozaj velky problem, ze sa ti napriklad stalo nieco zle, tak das si liek, zatoci sa ti hlava a prepadne ta strasna unava a zaspis. Prespis cele dni a noci a kedze stale len spis a spis, tak na svoje problemy nemyslis. Ja som ale toho nazoru, ze zivot je kratky a casu mame malo, tak naco si ho cely prespat?A naco sa stazovat u psychiatrov? Nema zmysel vyplakavat, treba konat. Na kazdy problem existuje riesenie, len ho treba najsta zrealizovat.

msd

ja tiez beriem lieky a zo zaciatku boli vedlajsie ucinky silnejsie. no potom to preslo. hlavne som mala bolest hlavy a brucha. a bolo mi na vracanie. a trochu sa mi uzkosti zhorsili ale do tyzdna to preslo. nebolo to nic co by sa nedalo vydrzat :) a teraz mi je lepsie a lieky zaberaju. samozrejme uvedomujem si ze bude tazke ich prestat brat. no teraz nemam inu moznost iba ich brat. ale zlepsuje sa to.
aj ja som brala neurol a povedali mi ze je navykovy. najlepsie je sa vysporiadat bez toho alebo skusit ine lieky. no najlepsie je aj tak bez liekov.

milučka

Dobrý večer. Má niekto skúsenosti s neurolom 0.25 neberiem ho kazdy den len ked uy velmi citim nervozitu a paniku dávam si ho asi tak raz za dva tyzdne no aj tak mam strach aby som si nan nezvykla.Povie mi niekto či je možne si nan zvyknut pri takejto frekvencii uživania. Aké máte skusenosti vy? Ďakujem za radu

Delete

Nikdy som žiadny nevyskúšal ale myslím si, že ak pomáhajú tak ,,placebo,, systémom alebo systém ničenia mozgu. Nič v zlom ale som odporcom týchto liekov a myslím si, že nech by mal človek akékoľvek stavy tak bez práce s tým človekom sú lieky len...

Psychoterapii verím skôr, rôznym stacionárom a verím, že nič sa nedeje bez príčiny. Žiadna psychika sa sama od seba nepokazí a pokiaľ sa nepríde na príčinu tak...

AD majú podľa mňa viac nežiaducich účinkov ako tých prospešných a ešte nikto sa nevyliečil...

Lekári by mali liečiť a vyliečiť človeka...a psychika nie je ako cukrovka, že by sa nemala dať liečiť. Môj názor na AD bol a vždy aj bude ...NIE!

Človek by sa mal cítiť milovaný, mal by byť obklopený spoločnosťou v ktorej sa cíti fajn a mal by existovať človek, pred ktorým si môže dovoliť byť slabým. Ak nič z toho nemá tak....

www.youtube.com

veronika748

Tiez trpim uzkostou a depresiou a lieky od psychiatra mi pomahaju..beriem spitomin a citalec uz 8 mesiacov a citim sa ovela lepsie ako predtym, lekar mi povedal, ze pomaly uz mozem zacat aj vysadzat :) ..prve dva tyzdne ked som ich zacala uzivat som mala aj vedlajsie ucinky ale tie potom presli