Alergia na slnko?

Príspevok v téme: Alergia na slnko?
sunnysweetie

ahojte..pred 2týždňami sa mi na tvári a krku vyhodilo niečo také - podobné ekzému.
bola som u lekárky a ona mi na to dala takú vodičku a ešte antibiotikovú mastičku,očnú,lebo to mám aj pri oku :(
zlepšilo sa mi to,ale včera mi to zase "spuchlo".
nemáte s tým niekto skúsenosti???
ja sa len modlím,aby som nemala alergiu na slnko..to by bol môj koniec.
leto totalne milujem a vždy sa naň teším.
máte niekto alergiu na slnko????????
a ako sa vám s tým žije?
ja si neviem predstaviť,že celé leto presedím doma :(((
to vážne neprežijem :(((
mám 22r. a nikdy sa mi nič podobné neobjavilo :(
skúste mi poradiť.
zajtra asi behnem na kontrolu..
ach jaaaaaaaaaaaaaaaaaj

viva viva

nataly26, skus ten Eucerin proti alergii...a začni brať 1-2 týždne pred dovolenkou nejaké antihistaminiká....mne to naozaj zabralo.

nataly26

pripajam sa tiež mne sa tiež urobia vyražky od slnka ale len pri mori na slovensku nič teraz idem tiež k moru skusim si kupit daylong dufam že pomôže je to velmi neprijemne cele telo posiate pluzgirami a vyražkami a ked pozeram pri mori na ženy akom su krasne do hneda opalene a ja vyzeram hrozne tak mi je do plaču

viva viva

Ja mám alergiu na slnko už asi 10 rokov. Stále to boli mierne začervenania a vyrážtičky, ktoré boli veľmi nepríjemné. Pred 3 rokmi som sa však na dovolenke vyhádzala hlavne na tvári a vyzerala som ako ropucha (urobilo sa mi niečo ako akné) a zvyšok tela som mala obsypaný drobnými vyrážkami. čím viac som sa natierala istým značkovým opaľovacím krémom s vysokým faktorom, tým to bolo horšie horšie. Dostávala som sa z toho dosť dlho a tvár som dávala dokopy asi 3 mesiace. Začala som intenzívne zaujímať o prevencii proti slnečnej alergii. Vraj mi to mohli okrem iného spôsobiť parabény z opaľovacieko krému v kombinácii so slnečným žiarením. A našla som recept proti slnečnej alergii: asi 1,5-2 týždne začínam brať antihistaminiká (brala som Zodac a minulý rok Telfast) a na dovolenku chodím vybavená Eucerin OF 15 a OF 25 proti slnečnej alergii a samozrejme Eucerin gél po opaľovaní proti slnečnej alergii. Môžem povedať že som mala pribalený aj Daylong 50 (to na prvé 2 dni), ale s Eucerinom som maximálne spokojná. Posledné 2 dovolenky som naozaj absolvovala bez alergie. Ak sa vám niekedy stane, že sa už vyhádžete, lebo ste sa nenatreli opaľovacím gélom, tak gél po opaľovaní veľmi rýchlo pomôže.

micci

Uz som si zacinala mysliet ze s tym mam problem iba ja :D Ja mam momentalne teraz cervene opuchnute flaky na predlakti a trochu cervene brucho s pupienkami. Dost to svrbi a na rukach ma to az pali ze si musim davat studeny obklad. U lekara som s tym este nebola ale uz by bolo na case. Staci aby som sa trochu opalovala na slnku a vecer uz mam pupienky, male vyrazky. Pritom s opalovacim kremom som sa natierala aj 2x, 3x a na hrubo. Dost ma to stve lebo leto aj slnko milujem.

soffa

zaujimave,ze mne sa objavi alergia na slnko len pri mori,mozno za to ze je tam ine podnebie,a slnko pali viac,vyhodia sa mi malicke vyrazky,ktore neskutocne svrbia,ale vzdy na tom istom mieste a staci ked som v tieni tak mi do hodiny zmiznu.ale doma na Slovensku nie.a pouzivam vzdy rovnake opalovacie kremy.mozno je to z tej slanej vody s kombinaciou slnka.no neviem....

anjelik9

a nemôžeš to mat od toho že používaš nejakú kozmetiku? mne sa napr vyhadzovali flaki ruky dekolt brucho už po par minutach na slnku či s opalovacím kremom abo bez a super to svrbelo a začala som používať druhú kozmetiku a už je to v pohode tak to pripisujem tomu

w

No, ja som taktiež nikdy nemala problémy so slnkom. Po hodinovej prechádzke v meste som bola hneda až až. A tento rok som behala po meste, vybavovala veci a od vtedy mam na rukach a predlaktí také malé pupáčiky čo neskutočne svrbia. Zašla som ku kožnej, že čo to je a odpoveď znela : alergia na slnko. Teraz som čítala na nete že sa to stáva hlavne keď po celom dni s klimatizovaných miestností prejdete von na slnko. A to je presne môj prípad. Toto je prvý rok čo robím. Klíma, celý deň bez vonkajšieho prostredia. 12 hodín zavretá potom vyleziem von a je to tu!

mancika

ahoj ,no konecne som sa dostala na dovolenku a asi s tej radosti som dostala alergiu na slnko,mam to na hrudi aj ked tam pomaly sa to zlepsuje ale na krku to vyzera dost zle ,u koznej som este nebola ale chystam sa ,len ma zaraza kolko ludi to ma.takze vitajte v klube.ahoj