Ako na kamoša, ktorý sa bojí do mňa zamilovať?

Príspevok v téme: Ako na kamoša, ktorý sa bojí do mňa zamilovať?
Evushka15

Hm, kde začať. Ide o kamoša, ktorého som spoznala pred rokom aj pol asi, stretli sme sa raz, išli sme do kina a chvíľu sme si ešte písali, asi tak do konca roka. Potom sa neozval asi pol roka, nejako som to neriešila. Potom prišiel na skype a ja som mu napísala, že kde bol tak dlho. Opäť sme si začali písať, opäť sme sa stretli, problém je, že on býva v Prahe (podniká tam), takže sme sa potom zase istú dobu nevideli, kým mi neoznámil, že príde do Bratislavy na možno 2-3 mesiace a bude tu pracovať pre nejakú firmu. Z 2 mesiacov sa to naťahuje na 5 mesiacov, lebo sa nechal nimi ukecať a ostáva nám cca jeden mesiac.

Pointa je, že časom som sa doňho zaľúbila. Typický problém a možno budem znieť ako puberťák, hoci už mám svoj vek. Je milý, ochotný ma odviezť vždy z kina domov, nápomocný, nevadí mu za mňa platiť... za ten čas sme boli spolu v kontakte čoraz viac, najprv písomne, teraz už aj fyzicky. Z pôvodného raz za týždeň to bude už asi aj 3x za týždeň. Pozval ma na výlet do Brna, dal mi plyšového medvedíka, vraj len tak, lebo sa mi páčil taký, ako darček Valentín/narodeniny. Zaujíma sa o mňa, vie, čo mám rada, pýta sa ako sa cítim, či nie som unavená, či mi nie je zima, atď. V Brne som mu napísala na papier (nedokázala som to povedať), že ho ľúbim. Pýtal sa ma, či to myslím vážne, tak som ho v tom utvrdila, ale nič viac na to nepovedal. Dlho som ho lámala, dlho mu trvalo, kým mi dovolil bozk na pery iba. Potom ním niečo prešlo. Každý deň keď sme spolu, snažím sa zachádzať o kúsok ďalej v intímnostiach, ale ťažko uňho, nie vždy ma pustí. Je to introvert a ja extrovert. Pred pár dňami som uňho prespala, bol taký ako medvedík, túlil sa ku mne, bozkával ma, nič viac nebolo, nenútim ho. Ale vždy keď začnem s niečím, či by sme to nemohli skúsiť, alebo spomeniem niečo ako rande, začne sa plašiť. Tvrdí, že sa nechce nechať namotávať, hoci je nalomený. Spomína naše rozdiely, ja extrovert a on introvert, že nie som úplne jeho typ a že sme ďaleko od seba, na druhej strane povie, že som sa mu dostala pod kožu nejakým zvláštnym spôsobom. Poraďte mi ak máte nejakú podobnú skúsenosť, je nejaká šanca, že sa namotá časom? Vidím na ňom, že sa jeho hlava bráni, ale keď jeho hlava nedáva pozor, tak skĺzne. Toto väčšie zbližovanie trvá možno 2 týždne, predtým sme boli len kamoši. Ospravedlňujem sa za tak dlhý príbeh, neviem to povedať kratšie.

Fleur-de-lis

odlišné povahy by som nevnímala ako problém, práve že sa môžu dopĺňať a navzájom sa od seba učiť.
Hlavnejšie je mať podobné hodnoty a priority a porovnať si to čo chcete od života.
Ale ja osobne by som do chlapa takto nedobiedzala. Až taký hanblivý mi nepríde a podľa mňa to u mužov nie je dobré znamenie, keď sa musia nechať presvedčiť ísť do vzťahu.
Že skĺzava keď nemyslí hlavou, tak ako myslíš fyzickú príťažlivosť? Pretože na toto by som sa nespoliehala. Priťahujeme sa fyzicky "kade kto" ale to neznamená, že s každým takým niečo chceme mať.

No tak snáď poznáš jeho povahu a dôvody dostatočne pravdivo, aby sa ti raz nevyplatilo, že si ho musela do vzťahu ťahať.

Evushka15

@redka: Teplý nie je, nemá nikoho, je introvert, uzavretý a hanblivý. O mesiac sa vráti do Prahy, v prvom rade je problém tá diaľka, v druhom rade, že on sa bojí extrovertných ľudí, respektíve ťažšie sa mu s nimi vychádza, tretia vec je, že moc myslí hlavou. Keď som sa uňho prebudila na byte, vzal ma za ruku, hľadel mi do očí, usmieval sa a bozkával ma po tvári. A áno, bojí sa toho, že ak by sa to pokazilo medzi nami, tak by prišiel o mňa aj ako o kamošku a myslí si, že keď máme odlišnú povahu, automaticky sa tým budeme trápiť. Pritom napr. moji rodičia sú spolu vyše 30 rokov a úplne odlišné povahy, spájajú ich len spoločné názory, pohľad na svet, budúcnosť, život a priateľstvo.

redka

y toho co si napisala mam pocit ze bud niekoho ma v prahe, je teply, alebo nevie jak ti ma povedat ze fakt nic z toho nebude, tak aby ta nestratil ako kamosku

Najčítanejšie články