Spánková paralýza

Táto diskusia patrí k článku: Spánková paralýza
Spánková paralýza

Stalo sa vám, že ste sa uprostred noci zobudili a videli pri sebe postavu alebo počuli strašidelné zvuky či cítili tlak na hrudníku a mali pocit, že niekto je s vami v miestnosti? Pravdepodobne ste zažili spánkovú paralýzu. Tento jav nie je medzi ľuďmi veľmi známy a dodnes je čiastočne opradený tajomstvom.

Preteba

Juraj má pravdu, proti tomu pomôže len Boh.
Dorija, neboj sa toho, že bývaš pol km od cintorína, to s tým nič nemá. Osobne som to zažila v čase keď som ešte nepoznala božie slovo, iba som začala spoznávať. To to na dlhšie, ale v skratke a pre veriacich. Nebudem opisovať detaily, ale keď sa to dialo, nedalo sa pohnúť, hovoriť, nič, len v duchu kričať. Napriek strachu som si spomenula a v duchu kričala Pane Ježišu, pomôž mi. A odišli. Potom som mala ešte dve ,, návštevy" ale už iba ako vo sne. Odvtedy mám pokoj už roky.

dorija

spomente si,ci ste predtym nemali nejaku operaciu s narkozou,poznam vela ludi a aj mne sa to zacalo diat odvtedy, ako v 18.mi operovali slepak ..kdesi som citala ze to moze byt jedna z moznosti,pretoze je to stav,ked neovladas svoju mysel, telo,si bezmocny,vydany napospas inym energiam,najma senzitivni ludia..neviem co moze byt na tom pravdy

dorija

Jurajuro ,byvam pol km od cintorina,ako aj cele sidlisko,vari by sme mali vsetci tieto problemy,a na dedinach ?tam maju cintorin za humnami,to nebude tym asi

dorija

tak prave chodim po vysetreniach,dnes som bola na spirometrii -ok, na ekg mam ok,vsetky krvne testy ok,v stvrtok na echo srdca..doktor ma posiela,lebo som mu opisala to iste,ale navyse sa mi deje pri zaspavani ze ma az vyhodi z postele,ze sa neviem nadychnut,srdce mi pritom bije az v krku,mdloby,napisal do karty ze spankova apnoe,alebo cosi take,no na to priliehanie nevedel odpoved..a to som mu nepovedala,ze niekedy citim ako sa ma ,,to,, dotyka,raz som videla ciernu postavu nadomnou,hrozny pocit ked sa nemozete pohnut,dychat,kricat,oslobodit sa,volam o pomoc ale manzel tvrdil ze som otvarala len usta a vydavala cudny zvuk..tak co to moze byt?niekto mi povedal,ze dusa,nejaky pribuzny potrebuje odprevadit,ale co mozem urobit preto,ked ma to prikova a dlavi..kolkokrat si myslim,ze tentoraz to uz neprezijem,ze ma to udusi,ale vzdy sa akosi podari z toho dostat

Jurajjuro

Spankova paralyza nie je ani choroba, ani halucinacie a ani depresie.
Fakt je to že so spankovou paralýzou trpia najma ludia ktori byvaju blizko cintorina. Preto, osobne si myslim že mrtvi maju nejaku nevysvetlitelnu silu, ktorym dokažu posobit na svoju obet. Na zaklade čoho vyberaju svoju obet a čo mu chcu odkazat to sice neviem, ale viem že obet zvyčajne byva max do 1 km od cintorina.
Majusik a IvCa87 maju pravdu. Nepomoze žiadny doktor a žiadny liek. Lekari sa zbytočne do toho montuju. Pomože jedine viera, cirkev, boh, modlitba a križ.

Jozef 1969

Prvy krat sa mi to stalo ked som mal asi 17r,lezal som na posteli v zhastnutej izbe a pocuval radio,nespal som v tom radio stichlo hned na to silny vietor a nasledne sepkanie do ucha moje meno,nemohol som sa pohnut len oci som mal otvorene,kratko na to to prestalo,vyskocil som z postele a utekal do izby k rodicom,strach,nechapal som co som prave prezil,no od vtedy to mam často, uz som si na to zvykol,dokonca to viem ovládať, hned ked to na mna ide,viem to zatrhnut ale niekedy to necham je to vzrusujuce,netreba sa báť, ovela neskor som bol zvedavy tak som po tom patral a vysvitlo ze mam tu spankovu paralyzu,v tomto stave ma nic na hrudi netlačí ako píšu iny,zacina to silným vetrom,teda ten zvukovy vnem a tahanie hned zo začiatku za nohu,pocit ze pri mne niekto stojí a ak to trva dlhšie sepka do ucha moje meno ak to chcem prerušiť upriamim všetku silu na to aby som pohol nohou a ukončím to len chcem povedat ze sa toho bat netreba,niekedy môžte nechat nech vas to unasa,po tom stave sa prebudite bdelejsi,zazivam to uz 30r

Jozef 1969

Prvy krat sa mi to stalo ked som mal asi 17r,lezal som na posteli v zhastnutej izbe a pocuval radio,nespal som v tom radio stichlo hned na to silny vietor a nasledne sepkanie do ucha moje meno,nemohol som sa pohnut len oci som mal otvorene,kratko na to to prestalo,vyskocil som z postele a utekal do izby k rodicom,strach,nechapal som co som prave prezil,no od vtedy to mam často, uz som si na to zvykol,dokonca to viem ovládať, hned ked to na mna ide,viem to zatrhnut ale niekedy to necham je to vzrusujuce,netreba sa báť, ovela neskor som bol zvedavy tak som po tom patral a vysvitlo ze mam tu spankovu paralyzu,v tomto stave ma nic na hrudi netlačí ako píšu iny,zacina to silným vetrom,teda ten zvukovy vnem a tahanie hned zo začiatku za nohu,pocit ze pri mne niekto stojí a ak to trva dlhšie sepka do ucha moje meno ak to chcem prerušiť upriamim všetku silu na to aby som pohol nohou a ukončím to len chcem povedat ze sa toho bat netreba,niekedy môžte nechat nech vas to unasa,po tom stave sa prebudite bdelejsi,zazivam to uz 30r

Angelika3

A ešte by som chcela dodať, že ak sa dá, telu treba dopriať dostatok pohybu, nemyslím v posilovni, ale skôr prechádzky v prírode na dobrom vzduchu, plávanie, bicykel, turistika. Telo to "zdravo" unaví, takže človek má aj správnu chuť do jedla a dobrý spánok.

Lebo problémom je, keď človek sedí celý deň v nejakej dusnej kancelárii, myseľ ma unavenú, ale telo nie a domnievam sa a aj som to čítala, že to potom spôsobuje takéto neprirodzené stavy v spánku.

Mne sa to napríklad často stávalo práve na tom internáte, keď som sa celý deň učila na skúšku a na ďalší deň mala byť a to pritom nikdy som nemala pocit, že by som brala školu extra vážne. Ale možno niekde v podvedomí zostal ten stres zo skúšky plus nedostatok pohybu počas dňa a bolo to.

Angelika3

Ahojte, mávala som to, jediné čo pomáha je nestresovať sa, nenapĺňať myseľ "strašidelnými" myšlienkami. Proste na čo myslíš, to aj si. Ja práve keď som si napríklad niekde čítala o spánkovej paralýze, tak večer pred spaním som si na to spomenula a potom som sa začala báť a už to bolo, totiž, že ešte v tú noc sa mi to stalo opäť. Problémom je strach, mne sa to napríklad nikdy nestalo, keď som bola s manželom a pritúlená k nemu, ale len keď som spala sama, raz keď som bola na internáte s kamarátkou a chcela som ju privolať na pomoc, samozrejme nešlo to.
Už sa mi to prestalo stávať, niekde som čítala že to skončí okolo 31 roku života (?) napodiv u mňa to tak aj bolo. Ale tak ja som celkovo skôr veselý človek a tak sa aj snažím žiť. Ale muž mi doteraz necháva zasvietené malé svetlo vedľa v chodbe ak vstáva skôr a ide do práce, aby som sa nebála :-) Pomáha to.

Rebelka69

Dobré ráno dnes večer sa mi stala taká vec....zobudila som čakala okolo 2-3 ráno natoOže sa nemôžem hýbať ....už keď som cítila že sa nemôžem hýbať už som vedela že sa jedná o paralyzu bola som pokojná ale....za malú chvíľu sa to začalo ....nemohla som dýchať kričala som no márne ....potom to všetko prestalo stalo sa mi to prvý krát