Baktérie v ústnej dutine + problém

Príspevok v téme: Baktérie v ústnej dutine + problém
vlado69

ahojte,

mal som podozrenie na premnoženú kandidu hlavne kvôli únave, jedení 3-4 čokolád denne a 2-3 kúskov torty v cukrárni počas 20 rokov obdobia(prakticky od detstva) . Nemým cukrovku ani nič.

Tak som išiel na vyšetrenia, mesiac som čakal na výsledky krvi, candidu premnoženú nemám, preventívne som však chodil na biorezonančné terapie, údajne premnožená bola ale už nie je a dal som detox(probiotiká 50-120bil dva mesiace, pokračujem ďalej ale plánujem prechod na 6bil/den), spirulina,chlorella,oreganovy olej,kokosovy olej, zmena stravy, minimalizácia cukrov aj kvasiniek, orálne probiotiká.
Pomohlo to, ale každý týždeň som zhodil 2kg a dostal sa takmer na podváhu(+fakt strašne schudol). Postavu som mal tak akurát, optimálnu, pred liečbou. Vysadil som veci, z ktorých som mal pocit že najviac chudnem(oleje,chlorelu) a začal znova prijímať malé množstvo cukrov(1x týždenne dezert..čokoláda).

TO na úvod. Na jazyku som však stále mal problém s glositídou(povlak, lekár to označil ako glositida) tak som trval na kultivácii(výter) z jazyka,hrdla,nosa..

všetko až na jazyk ok. Na jazyku našli:
haemophilus parainfluenzae
Streptococcus agalactiae
Staphylococcus aureus
a predpísali mi ATB. Neužívam ich+ mi predpísali Imunor(užívam).

Nejaká rada, čo by som mohol ako alternatívu k ATB použiť na odstránenie týchto baktérii? Momentálne mám probiotiká+orálne probiotiká(Natures plus a HyperBiotic a NOW!) a začal som zase brať oregánový olej.

Našiel som veľa vecí, čo by mali pomôcť, ale problém je, že potrebujem také, z ktorých nezhodím zase 15kg !!!!!!!! Skôr potrebujem 5kg pribrať a nie zhodiť..

ĎAkujem !

Jogin35

Vlado69, ja som už stary chlap cvičil som jogu 35 rokov bolo to fajn zdravy ale chudy. Potom som začal slabnut prišli choroby tak som študoval všetko možne začal som sa liečit roznymi pripravkami na odporučanie. Tiež u liečitelov som nechal dost penazi ale všetko išlo dole vodou. Lekari nič nezistili tiež všetko negativne až na nejake drobnosti. Ale zdravie stale horšie.Nakoniec to skončilo v nemocnici vraj kolaps organizmu. Plno injekcii a liekov ale nič nepomahalo myslel som ze je koniec ked už ani lekári nepomožu tak čo má človek robiť za kým má íst. Moj život obratila o 180 stupnov pani Albertova ku ktorej som sa dostal naštastie ešte pred jej urazom. Zistila konečne čo sa so mnou vlastne deje nasadila liečbu a do dvoch mesiacov boli vidiet zmeny. Teraz som fit už dva roky neviem či ona ešte pracuje ale takehoto odbornika ti odporučam najst a uvidiš že sa daš do poriadku. Neber to do vlastnych ruk ked si neni odbornik to som robil ja a zle to dopadlo. Ani lekari nepomohli.

mascha

neviem po anglicky,ale viem,že úspešnosť metody závisí aj od fázy mesiaca,teda od splnu po nov,môže sa robiť aj medzi,ale je to ako plávanie proti prúdu..
niekde sa uvádza,že nie častejšie ako 2-3xdenne,môže mi niekto vysvetliť prečo?

RNG

Inac reaktivnost, alebo schopnost na seba naviazat rozne latky u olejov sa mera, mnozstvom jodu, co na seba vedia naviazat, tj jodovym cislom, pozri na
dwb4.unl.edu
To je zaroven velmi dobra tabulka na vyber oleja na mlganie tj na cistenie tela naviazanim roznych latok. Samozrejme ked sa tam naviazu toxicke latky tak to treba vyplut, nie prehltnut.

RNG

Kokosovy olej je nasyteny, tj na seba neviaze rozne latky. Preto na mlganie treba pouzivat co najreaktivnejsie, tj co najviac nenasytene oleje

mascha

no kokosového je naozaj škoda na vypľúvanie,ja som čítala,v prvom rade sezamový,ale najskôr ohriaty na 100stupňov,čiže pramene sa líšia,okrem slnečnicového môže byť aj olivov,alebo propolisový,alebo aloe vera,samotná metoda prospieva ďasnám,zubom

vlado69

kukal som zahraničné zdroje a čajová lyžička úplne stačí, ako tu ktosi písal, dôležitá je kvalita oleja, nie kvantita..

môžeš si dávať 4PL slnečnicového oleja slovenského shitného a je to menej účinné ako 1ČL top kvalitného kokosového oleja, ktorý okrem toxínov v tele pomáha aj zubom a ďasnám.

Dám vedieť výsledok, začal som včera..
plné ústa mám po 7min mlgania a to si dávam(riadne kopcovitú) čajovú lyžičku kokosáča(Sri Lanka, nie Filipinske..)

Kýčera

Mascha, nejde o to, aký drahý je olej, ale na čo ho chcem použiť. Aj slnečnicové sú drahé, dôležité je však to, aby bol čistý a jednodruhový, niektorí odporúčajú aj iné oleje. A sú ľudia, kt. ak zacítia olej v ústach, vracajú, preto to "môžeš začať". Dávky si predsa môže zvýšiť až na 1PL. Tiež záleží na intenzite mlgania, aj pri 1ČL môžeš mať o chvíľu plnú pusu.

RNG

Skus ustrne prpobiotika/oral probiotics. Tie ti mozu napravit problem v ustnej dutine.
Inac asi mas znicene travenie a teda aj crevnu oriobioticku floru. Travenie vyzaduje dostatok kyselin enzymov mikrovklaknin a nasadzat probiotika.

Kýčera

Môžeš začať 1ČL s l n e č n i c o v é h o oleja, až 3X denne, max. 20 min., nesmieš ho prehltnúť, olej prevaľuješ v prednej časti úst, ráno pred jedlom, pitím a umývaním zubov, večer po jedle ako posledné, až potom umývaš zuby. Hľadaj mlganie oleja a študuj.