Bolest brucha!

Príspevok v téme: Bolest brucha!
matka2222

včera večer ma bolelo brucho ,takmer cele aj po bokoch ako su čreva,nie žaludok . Cely den dnes v pohode a teraz to zas začalo ako aj všera pritom cely den v pohode,jest mi chuti ale brucho mam nafuknute a posledne dni skoro vobec neprdkam :( ale na velku som bola aj včera aj dnes.Možu to byt zastavene vetry ? alebo?

Kýčera

To je presne stav,keď si nafúknutá a vetry neodcházajú.Dostať v obchodoch také pásy/Lidl/,treba ho pri problémoch nosiť.Teraz si skús stiahnuť brucho na pevno niečím,to Ti tiež pomôže uvoľniť tie vetry.Nežuj žuvačku,nepi bublinky,jedz pomaly,dobre prežúvaj jedlo,keď piješ,nejedz,keď ješ,nepi...Ak Ti to neprejde,môžeš mať iné ochorenie,kt. spôsobuje aj nafukovanie-alergia,...

matka2222

a čo vlastne su tie zastavene vetry lebo ja si sice "ulavim" ale ako by nie uplne,no neulavi sa mi potom.Neviem ako by som to napisala.Stiahnut brucho? čaj pijem prave.

Kýčera

Myslela som tým,že si zjedla nafúkujúcu potravinu,bez následného opatrenia-čaju na uvoľnenie kŕčov,pátraj,čo si zjedla,príp.zle skombinovala jedlá.Zacvič si,pridaj aj drepy.Brucho si stiahni.Čaj si už pila?

matka2222

no fakt neviem čo to je ,už je to treti den a ide mi bok vyvalit a brucho mam jak v pred porodom nafuknute :( no dietu nedržim jem všetko ale neprejedam sa samozrejme.

Kýčera

Od zastavených vetrov Ťa môže bolieť až pri srdci.Buď si urobil diétnu chybu alebo si alergik.Na uvoľnenie plynov,okrem toho čaju a cvikov/Knaja/,pomôže ESPUMISAN,mätový,medovkový čaj a feniklový:1PL feniklu,1ČL kmínu,1/2 anízu na 0,5l vody,luhuj 10 min.

knaja

Samozrejme, ze mozu. Skus fenyklovy ci rascovy caj, krc nohy az k bruchu. Ak mas doba citrogrepove kvapky alebo nejake horke (ci horku palenku s bylinkami), tie zaberaju po par minutach alebo mozno aj Pancreolan.