Tak tomuto vôbec ale vôbec nerozumiem a vy?

Príspevok v téme: Tak tomuto vôbec ale vôbec nerozumiem a vy?
na prášky

Mam bratranca ktory bol zenaty. Jeho manzelka mu zomrela pri autonehode pred par mesiacmi. Vzdy ked sme sa stretli tak debata sa zvrtala na rozne temy, praca, rodina, ludia, zdravie, auta atd.
On casto riesil svoju pracu. Najma jednu kolegynu ktora s nim pracovala, vlastne este pracuje. Ze hov*o robi v praci, len sa chechta s kolegynami, kavickuje, ze je tam umelo dosadena. Jednoducho povedane nezostala na nej ziadne nitka sucha. Nebolo to zase az tak casto co ju ohovaral ale zato ak uz sa zvrtla tema na nu tak nesetril nadavkami na jej osobu. To by nebolo nic, ved kazdy mame niekoho koho ohovárame ci uz odovodnene ale len tak.
Ako by ste si inak vysvetlili ze ked manzelka este zije tak jej spini meno tej svojej kolegyne a ked manzelka zomrela tak zrazu chodi s tou kolegynkou na kavu ako som ich dvakrát uz takto spolu v kaviarni videla. Ako to mam chapat ze doterajsia ta hnusna kolegyna co nic nerobi, co je pi*a, ste*ka, cup*ka, vyzla, chudera, krava sprosta, kokot*ka a ine mena co ju castoval sedi s nim na kavicke a smeju sa spolu? Je toto mozne? Ako to ze doteraz mu ta kolegyna lezala v zaludku a stale nieco proti nej mal, stale bol nanu nasraty, mal chut ju vyhodit a odprajsknut z roboty zrazu sedi s tou poondiatou kolegynou na kave? Co doriti ma toto znamenat? A to jeho manzelka nieje po smrti ani pol roka. To az tak ho zasiahla smrt manzelky ze mu ta kolegynka pride zrazu velmi sympaticka? Dokonca uz zacal brat na ich spolocne vychadzky aj syna co som pocula. Tak teraz neviem ci ta potvora z prace zacitila prilezitost alebo on tu nenavist voci nej len hral.
Vysvetli mi toto spravanie sa niekto? Ako to beriete vy? Lebo do mna vosla zlost ze ta nenavidena osoba je zrazu taka mila ze s nou lezie na kavu. Ako o.k. ze ma pravo byt opat stastny ale za tak kratky cas a este s takou osobou co ju nenavidel?
Pritom jeho manzelka bola velmi dobra moja kamaratka. Zlata baba. Toto si podlamna nezasluzi aby nanu tak rachlo zabudol a zacal si s nejakou co mu lezala v zaludku. On sa ani nezmenil zeby ho smrt manzelky nejako poznacila. Je taky aky bol takze v tomto nieje podla mna ze sa zmenil a prehodil priority. My v rodine sme sa len cudovali a najma svokra. Pre nu to bola najvacsia rana ked zistila s kym sa dal dokopy. Myslim ze tam nieje len to kavickovania ale uz nieco viac.
Vysvetli mi niekto toto lebo my v rodine co sme pocuvali tie jeho reci sme ako mechom ovaleny. Normalne to nechapeme.
Vdaka za precitanie.

kafe

ech! Škoda reči. Nie aby ste v rodine boli radi, že chlap sa nezosypal, dokáže fungovať ďalej, stará sa o syna.. ale vadí vám aj to, že to ustál a je v pohode. Keby čučal pol roka do steny, nejedol, nepil, prišiel o prácu, kašlal na decko a samozrejme smútil za manželkou, to by ste považovali asi za adekvátnu reakciu a tešili sa z toho, ako preveľmi manželku ľúbil. Nemáte šajnu, čo prežíva chlap, keď mu umiera žena, keď vidí bolesť v synových očiach a NEMôŽE NIČ UROBIŤ aby mu pomohol!! Vďaka Bohu je to normálny chlap a život ide ďalej aj keď niekto zomrie. Musí ísť ďalej, čo sa stalo už sa neodstane. Aj kvôli synovi potrebuje partnerku, je to proste lepšie ako keby bol sám. A možno mu kolegyňa bude lepšou ženou, ako mu bola manželka. Mne to pripadá, akoby si z nejakej kamarátskej loajality potrebovala zhodiť jeho, lebo čo si to dovoľuje tak krátko smútiť a pokračovať v živote ďalej, keď mal takú skvelú ženu. Ale to ty, ani rodina nevieš, ako im to fungovalo a či naozaj boli spolu šťastný.

liecitel

kafe to si dal dobry prikald s tym bratrancom :) Ak na neho teraz nadava resp.ze ho riesi tak asi ho chce :D..presne to ma napadlo ale nie v suvislosti s nim ale skor vseobecne...Vsetci tu maju len jeden (ten svoj) pohlad na vec

kafe

prečo si na toho chlapa taká nasratá? Že ťa zarazilo kamarátenie s babou ktorú ohováral chápem, ale ten príspevok 18:24 myslím hlavne koniec je dosť mimo. Veď svojej žene bol verný, nič si s druhou za jej života nezačínal, či máš pocit, že by mal zachovávať svojej manželke nejakú posmrtnú vernosť? Hádžeš na neho špinu akoby manželku zaživa 10x podviedol, ale zabúdaš na to, že ak sa chlapovi nejaká druhá ženská páči, tak svoju manželku ešte nepodviedol. Prečo sa ho to otvorene nespýtaš - tá kolegyňa čo ti dlho ležala v žalúdku asi neni až taká p**a, že?? Nemáš na to gule?
Ten chlap nič zlé neurobil!! To, že ty s rodinou niečomu nerozumiete ešte neznamená, že on je preto zlý. Kolegyňa sa mu mohla páčiť podvedome, netúžil po nej, kľudne mu mohla liezť neuveriteľne na nervy a čo o nej hovoril, tak to tak aj naozaj myslel. Ale manželka mu umrela, zmenila sa situácia a vyvŕbilo sa to takto. Okrem chýb proste bolo na tej ženskej aj niečo čo ho nakoniec zaujalo a priťahuje ho to. Ak hocijaký iný chlap bude nadávať na ženskú, vôbec to neznamená, že ho URČITE podvedome priťahuje a túži po nej. Môže to tak byť ale nemusí. Veď ty tu tiež nadávaš na bratranca.. hm.. žeby sa ti páčil a priťahoval ťa? Proste stáva sa to, neni to pravidlo, ale sú vzťahy ktoré začínali vzájomnou neznášanlivosťou, odporom, neutrálom a postupne prerástli v sympatie a lásku.

na prášky

S manzelkou mal myslim dobry vztah. Ked sme sa stretavali na navstevach ci rodinnych oslavach tak vyzerali byt v pohode ani ona sa nestazovala nanho. Poznali sa pred svatbou dlhsie a v manzelstve zili osem rokov aj nieco. Syn sa im narodil az po svadbe a bol chceny. Tesili sa z neho obaja. A az po svadbe otehotnela sice neskor ako chceli ale predsa. A ci sa v niecom odlisuje ta druha od nej. Neviem tak povahovo je taka pokojnejsia a vyrovnanejsia ako jeho manzelka. Manzelak bola taka ako sa vravi viac do vetra a typ extroverta a ta aspon co som ju mala moznost vidiet je taka co som to som. Taka nie ze navela ale taka zdrzanlivejsia. No tazko sudit ak sedite v kaviarni. Mozno v sukromi je ktovie aka divoska. Neviem takto posudit. Co sa tyka vzhladu tak je ina ale jedine tak vo vyske postavy aj v tom ze je stihlejsia. Manzelku mal taku zavalitejsiu a vyssiu. Bol to taky domackejsi a uvolnenejsia ale je to jedno. Ona uz nezije. Ide oto ze nas zarazilo preco tu pred nami o nej tak a zrazu chodia na kavu spolu ako by sa nechumelilo. Ale asi to bude tak ako pisete ze po nej pokukoval skor len to tym ohovaranim a osocovanim zakryval. Nechapem tych chlapov su v manzelstve a prahnu po inych naco sa potom doriti zenia? Naco? Ked viem ze nedokazem byt jednej verny tak sa nepcham do manzelstva predsa! Da sa tym muzom verit? A preco maju take sklony ked tu uz spominate tie temy preco maju sklony na zeny ktore ich pritahuju nadavat? Preco?

bonpara

on to len hral, tu nenavist ale v skutocnosti po nej tuzil. Tu na fore bolo uz zopar takych tem kde autori tiez popisovali podobne spravanie ako ty. Muz nejaku zenu ohovara, hadza nanu spinu, osocuje ju neslusnymi a oplzlymi menami az s nou nakoniec zacne randit a okolie moze len usta otvarat ze co to ma znamenat.
kedze sa zameriaval najma nanu tak je z toho jasne ze sa mu pacila. Ak sa niekym neustale zaoberam a riesim ho tak to znamena ze ma ten clovek zaujima a niecim pritahuje. A kedze este ked bol zenaty tak si s nou zacat nemohol co ho mozno velmi frustrovalo a tak si to kompenzoval tymi nadavkami a ohovaranim. Ale v kutiku duse ju miloval uz vtedy. Aky mal so svojou manzelkou vztah? To dieta bolo planovane po svadbe ale nechcene? Ako dlho spolu zili? V com sa ta jeho manzelka odlisuje od tej druhej?

flegma

je to mozne... aj moj byvaly sa o svojich kolegynach vyjadroval len negativne az vulgarne, az s jednou nakoniec skoncil...

Slobodna

Je to pravda. Žiadny muž ani žena sa nebude niekým zaoberať v myšlienkach a hovoriť o ňom, pokiaľ ho táto osoba nezaujala. Negatívnymi vyjadreniami sa len snaží zakryť svoje skutočné pocity pred okolím a možno aj pred sebou samým, lebo si ich ešte nemôže dovoliť dať otvorene najavo.

atra

Neviem prečo,ale mám taký pocit z toho, čo si napísala, že táto "nenávidená a hnusná, škaredá, atď. " kolegyňa sa mu páčila už vtedy, keď ešte žila jeho manželka, len to zakrýval a vykresloval ju pre vami, teda aj pred svojou ženou, takto. Predsa keď ma niekto nezaujíma, nebudem ho hodnotiť a rozprávať o ňom a je už jedno, či v negatívnom alebo pozitívnom znení. Ale to je len taký môj názor na to, hoci to vôbec nemusí byť pravda.

MultiLevel

Sama by som nevedela co si o tom mysliet, kebyze sa to tyka nasej rodiny. Je velmi zvlastne, ze sa dal dokopy prave zo zenou, ktoru mal najviac v zuboch. Ale tak to obcas byva.....
Mozno prave tym ako si ju strasne vsimal a neustale ju riesil, si zacal uvedomovat, ze je mozno aj celkom pekna, ze mozno nie je az taka hrozna ako sa na prvy pohlad zda, ze mozno si aj maju co povedat...Popravde, ja by som sa hanbila priviest takeho cloveka domov, ktoreho som pred vsetkymi ohovarala a castovala takymi slovami, hanbila by som sa sama za seba, za svoje spravanie... :)
Je sice zvlastne, ze len par mesiacov od smrti svojej zeny kavickuje s inou, ale bohuzial, niektori ludia sa i takto vyrovnavaju so smrtou blizkeho. Niekto truchli rok, niekto mesiac...poznala som chalana co mesiac po smrti snubenice chodil uz s inou. Mesiac! Co za tym bolo nemozeme vediet, preto ani vy nesudte bratranca.
Nechajte ho, nech si zivot zariadi ako sam uzna za vhodne. Ja by som si vsak neodpustila ustipacnu, avsak dobre mienenu poznamku medzi styrmi ocami o tom, ze by bolo vhodnejsie, aby nabuduce premyslal, nez zacne niekoho ohovarat, lebo nikdy nevie ako sa jeho vlastne slova "otocia proti nemu"....

liecitel

Hlavne nic logicke a vedome v tom nehladaj.Mna take pribehy doslova fascinuju..aj ked som napisal ze nehladaj v tom logiku (ide o to ze pre niekoho moze byt urcita vec,situacia,spravanie atd logicke a pre ineho nie.zalezi od uhla pohladu a stupna uvedomelosti) mne to jeho spravanie alebo cela ta situacia pride dost logicka...Pises ze ma pravo byt,,OPAT STASTNY,,si si ista ze bol v manzelste stastny? a ze bola jeho manzelka s nim stastna? aj ked ju poznas ako mile ziena ale nepoznas aky mali vztah a dam ruku do ohna ze tam laska nebola.Nechcem sa hrat na vezca ale ktovie ci to nebolo priblizne tak(ze na nu nadaval,ohovaral atd) ked sa dal dokopy so svojou manzelkou.Neviem mozno tam bolo nieco ine a je tazko to riesit ked o nemu a jeho vztahu nevieme nic ale so 100% istotou mozem povedat ze ma velky problem sam so sebou a preto si zacina teraz s takou ktoru nenavidel lebo presne tie vlastnosti ktore sa mu nepacia na nej ma v sebe a ini ludia ho vidia a nadavaju na neho tak ako on videl a nadaval na koleginu.ci neje to tak? A prave preto ho ta kolegina,,pritahuje,,(on si to ani neuvedomuje preco) aby si mohol uvedomit a zmenit svoj postoj k zivotu a hlavne sameho k sebe kedze v manzelstve sa to nepodarilo.A je velka pravdepodobnost ze ak sa neuvedomi teraz tak to dopadne podobne..Vzivote nesu nahody