Laktózová intolerancia (probiotiká, rady, atď.)

Príspevok v téme: Laktózová intolerancia (probiotiká, rady, atď.)
tree90

Ahojte. Chcem sa spytat, ci tu ma niekto podobny problem a ako si upravil svoj jedalnicek. Naco si napriklad davat pozor, co uplne vynechat, co zasa naopak mozem. Mam velmi vysoku intoleranciu, takze mam tiez otazocku, ake probiotika su este prijatelne. Kupil som si Laktobacily 6 , no neviem, ci su idealne pri mojom probleme. Hlavne o tej strave sa chcem toho viac dozvediet. Za kazdu radu a tip budem vdacny :) Krasny den

marlena321

ano kycera , mam problem s koznou plesnou, traviace problemy vobec praveze nemam, ani naduvanie, ani hnacky, ani zapchy, nic, len unava, ale ako pisem, obcas smotana v jedle a maslo, syry vobec, ani mlieko.

Kýčera

Laura 321,čítaj pozornejšie,napísala som "ak Ti CHÝBA tento ENZÝM alebo je INTOLERANCIA SILNÁ nesmieš konzumovať ŽIADNE MLIEČNE VÝROBKY z kravského,ovčieho a kozieho mlieka".Vieš akú silnú ju máš?To Ti test neukáže,jedine lekárske vyšetrenie alebo sa môžeš otestovať aj sama.Preto ľudia užívajú enzým LAKTAZAN-tabletky,dostať už aj kvapky.Však sme už na seba narazili pri debate o kandidóze?-vtedy NESMIEŠ VONKONCOM ANI ZREJÚCE SYRY a tiež SYRY S PLESŇOU!A tiež v téme "Vačky pod očami"?-oči,... opúchajú aj pri alergických reakciách.Alebo sa mýlim?Problémom môžu byť aj skrížené reakcie a skryté alergény.Čo sa týka alergie na mlieka,tam je toho viac,najznámejšia je však alergia na kazeín-mliečnu bielkovinu.Laktózu neobsahujú:KAZEÍN,LAKTALBUMÍN,LAKTÁT-kyselina mliečna a jej soľ.No a tie probiotiká,záleží koľko môžeš investovať,sú aj s prebiotikami-lepšie sa v čreve rozmnožujú/prípadne môžeš užívať vlákninu/,rôzne zamerané-Candi Stop/kandidóza/,...len si skontroluj vždy ich zloženie,aby si zbytočne nevyhadzovala peniaze a dávaj pozor na všetky lieky,aby neobsahovali tú laktózu-HAK,...

LMarika

Pizza je histaminova bomba. Kto ma histaminovu intoleranciu, ten sa fakt po pizzi moze citit dost priotraveny. Dobre by bolo dat sa vysetrit aj na histaminovu intoleranciu. Vysetrenie na tuto chorobu sa robi na alergologii z odberu krvi. Komu HI zistia, ten nemoze jest vysokohistaminove potraviny, ktorych je veru velka vacsina. Medzi vysokohistaminove potraviny patri citron, soja, spenat, kakao, pohanka, kava, zeleny a cierny caj, hriby, baklazan, kvasnice, ryba ina ako cerstvo chytena, kuracina ina ako z cerstvo zabiteho kurcata, plesnove syry a kyslomliecne vyrobky, akekolvek konzervacne latky cize uplne vsetko, co pochadza z flasky, z konzervy, zo zavaraniny, z tuby... kysla kapusta a vsetko kvasene, kysle uhorky, paradajky, vino, akakolvek varena strava vytiahnuta z chladnicky (cize len cerstvo navarena strava sa moze konzumovat, ina nie)... je toho strasne vela. Alebo ak sa uz naozaj pri nejakej prilezitosti nieco z toho jest musi, konzumovat tieto vysokohistaminove potraviny s liekom Daosin. Pizza je histaminova bomba, lebo cesto na pizzu obsahuje vysokohistaminove kvasnice, dalej su tam paradajky a paradajkova omacka, tvrde syry, ktore su same o sebe vysokohistaminove a okrem nich aj plesnove syry, vysokohistaminove paradajky a casto aj bazalka, paradajkova omacka z konzervy s konzervacnymi latkami samozrejme... NO FUJ!!!

LMarika

Ja som mala na Interklinik test na potravinove intolerancie, ktory sa robil z odberu krvi a bolo tam 220 potravin. Ak vam nevadi, ze je drahy, mozte si dat urobit aj ten, stoji 420 € (vycicala som kvoli nemu kreditku :D)pre samoplatcov a 370 € pre tych, ktori maju Vseobecnu zdravotnu. V tom teste uz ide bielkovina kravskeho mlieka do testu zvlast, bielkovina kozieho mlieka zvlast a bielkovina ovcieho mlieka zvlast a este aj bielkovina kazein ide do testu zvlast. Vajce sa tam rozdeluje na zltok a bielok. Mne zistili intoleranciu iba na bielok. Zltok z vareneho vajca si obcas dam. Intolerancie sa mi ukazali uplne na vsetky mliecne bielkoviny a najsilenjsia bola na kravske mlieko a kazein. Silne boli ale aj na kozie a ovcie mlieko, hoci som take nikdy nepila. Ale aspon viem, ze ho nemam pit.

laura321

na tom FOODETECTIVE je tusim iba kravske mlieko, takze aj kozie, ovcie produkty treba celkom vylucit? je to tazke.... ake probiotika Kycera by si doporucila brat, mozes aj konkretne znacky, ak ti to ovsem admin nezmaze.

Kýčera

Laktózová intolerancia znamená,že človek má nedostatok alebo mu chýba enzým LAKTÁZA,kt. štiepi laktózu-mliečny cukor.Nie je to potravinová alergia,aj keď má jej príznaky,ale čiastočná alebo úplná neschopnosť TRÁVIACEHO SYSTÉMU spracovať laktózu,imunitný systém sa na reakciách NEPODIEĽA.Výsledky Ti neviem zhodnotiť,ale predpokladám,že Ti lekár povedal akou intoleranciou trpíš.Môže byť slabšia,vtedy môžeš konzumovať malé množstvá laktózy-kyslomliečne produkty,maslo,tvaroh,biele jogurty,tvrdé syry-NEZREJÚCE;môže byť dočasná-ak aspoň 3 mesiace nebudeš konzumovať žiadnu laktózu, nebudeš mať ochorenia,kt. som už predým uviedla a udržíš sa bez ATB,môžeš sa jej zbaviť.Ale ak Ti chýba tento enzým alebo je intolerancia silná,musíš celkom vylúčiť LAKTÓZU zo svojho jedálnička do konca svojho života.Niečo Ti tu už uviedla LMarika a tak ja ju len doplním-vylúčiť treba VŠETKY mliečne produkty z kravského,ovčieho a kozieho mlieka,mletý sézam,...sledovať zloženie potravín aj v iných výrobkoch-zubné pasty,lieky, aj voľnopredajné,... a nekonzumovať ich.Bezlaktózové výrobky dostaneš aj v odchodných reťazcoch,mlieko,maslo,jogurty si vieš vyrobiť aj sám a omnoho lacnejšie.A mal by si si doplňať tie probiotiká bez laktózy s prebiotikami a vápnik.Nie je to nič strašné,horšie by si dopadol,ak by si mal alergiu na KAZEÍN.No a na pizze si mal určite aj plesňový syr,na kt. si mohol zareagovať,príp. mohlo dôjsť aj ku skríženej reakcii potraviny s inoou látkou,o kt. nevieš.

tree90

Ok, takze sa vratim k tomu , ze tu intoleranciu mi zistili vdaka gastroentorologii. Dlhodobo som mal problemy s travenim a zaludkom. Liecil som sa na helikobaktera kombinaciou asi 4 antibiotik. Potom som sa ho zbavil uplne, ale tie antibiotika nic aj tie dobre veci v mojom traviacom systeme. Vysledky z hadice : laktaza foktalne zvyskova aktivita cca 5%, sacharaza 100%, trehalaza 100%, mierna chronicka inaktivna antralna gastritida, HP negat. Takze usudzujem, ze tie vyrobky s laktozou su neni fakt vhodne ani v minimalnej podobe , jedine , ze si dam laktazan a podobne. Moj dlhodoby problem snad aj od mala je , ze sa prejedam , nie casto, no ked mi uz raz nieco chuti, viem sa naprat do prasknutia a uz som si dupol nohou :D sa odteraz snazim to cele kontrolovat, aj menej a viac krat jest nie vela naraz. Super na tom cele je , ze jem dost, no pribrat nedokazem skoro vobec, prave este viac chudnem. Vzdy to zhadzujem na stres alebo jednoducho na metabolizmus. No velmi rad by som to zmenil, ze by som pribral aspon par kil a troska sa vysekal do lepsej postavy :)

laura321

ale ja by som na tvojom mieste ten test na intoleranciu neobjednavala, len ti potvrdi, ze jednoducho tie mliecne veci ti skodia a musis ich vylucit, aspon na dva roky, potom vyskusaj , mozno ti to uz skodit nebude.

laura321

podla mna mas alergiu na laktozu, mozno aj intoleranciu, alergia sa prejavuje hned ako u teba, hnacka, krce, intolerancia po dnoch aj tyzdnoch po uziti potraviny, co ti skodi. Nie je to to iste. Alergiu ti urobia lekari, na gastre alebo alergologii, intoleranciu jedine tym testom, co si sam objednas za 80 eur fooddetective, lebo ak by si si to daval niekde robit, vyslo by ta to este ovela viac.

Kýčera

Predpokladala som,že si si určil diagnózu Ty,preto ju treba lekársky potvrdiť.Ak by Ti ju predsa určil lekár,aj tak by Ťa mal vyšetriť,keďže uvádzaš aj iné ťažkosti,z kt. sa dá vyvodiť podozrenie na alergiu na lepok,kazeín,celiakiu a aj iné ochorenie a tieto potvrdiť alebo vylúčiť.Stáva sa,že na človeka,kt. má nejaké alergie sa nalepujú aj ďalšie.