Ako ochranit partnera od mykozy

Biela Kobra

Vaginálna mykóza nie je vírus. Je to premnoženie kvasiniek v pošve a na vonkajších rodidlách. Spóry kvasiniek sú všade vo vzduchu, vo vode. Ak u teba vznikne vhodné prostredie, kvasinky sa začnú rozmnožovať a robiť problémy. Býva to, ak často užívaš antibiotiká, ak máš cukrovku, ak si v strese, ak si bola chorá, vyčerpaná alebo ak máš nejako ináč oslabený organizmus. Kvasinky neznášajú kyslé prostredie, preto väčšinou počas menštruácie vykapú, ale po menštruácii sa môžu zasa vrátiť. Preto sa odporúčajú rôzne "intímne šampóny", ktoré sú svojou povahou v podstate kyslé, problém je, že si telo na ne zvykne a časom prestanú pôsobiť. Najlepšie urobíš, keď pôjdeš za gynekológom, ktorý ti predpíše vaginálny krém a čapíky do pošvy, ktoré mykózu potláčajú. Treba to ešte niekoľko dní používať, aj keď už zmizne svrbenie. Sú aj tabletky, ktoré sa užívajú cez ústa, opýtaj sa lekára aj na tie. Ale ak obľubuješ sladké alebo na teba platí niečo z toho, čo som písala vyššie, zasa sa to časom vráti, takže by si mala mať krém a vaginálne čapíky v kúpeľni stále v pohotovosti. Jedz zdravo a papaj aj probiotiká, ktoré upravujú tvoje vnútorné prostredie. No a konečne k tvojmu partnerovi - ak je zdravý a nevzťahuje sa na neho nič z horeuvedeného, jednoducho to nechytí, pretože kvasinky u neho nebudú mať šancu. Ak dačo na neho sedí, pozor hlavne na orálny sex, z logických dôvodov. Ináč pomôže kondóm. Aj keď súlož počas vaginálnej mykózy s kondómom či bez u teba DOZAISTA zvýši intenzitu postihnutia, pretože sliznica pošvy bude trením podráždená a do kvasinky sa ti dostanú do mikroskopických raniek, ktoré počas súlože dozaista vzniknú, a tak sa liečiť budeš dlhšie. Kvôli svrbeniu a páleniu väčšine žien nie je súlož počas tohto ochorenia príjemná, tak sa ti vlastne čudujem, prečo by si mala vlastne v tomto období silou-mocou s partnerom mať sex.

ochrana

Ku doktorovi a antibiotika a čudujem sa ti, že ako žena netrváš na tom aby používal kondom, ja som s priatelkou 3 roky a hoci ona namieta bez kondomu s nou nespim práve preto aby som nahodou od nej niečo nenachytal ak by neudržala nahodou niekde nohy pri sebe.