Je lakomý alebo len spravne šetrny?

Príspevok v téme: Je lakomý alebo len spravne šetrny?
nana258

ahoj mam priatela, sme spolu kratko ale super sme si padli, mame sa velmi radi.
od zaciatku sa velmi snazil , volaval ma von bol ochotny ist so mnou na vselijake eventy, a co mi imponovalo, ako asi kazdej dame, bol gentleman a aj mi zvykol na rande platit.
po nejakej dobe nas vztah nabera na obratkach a chceme byt spolu viac, kedze byvame daleko od seba tak obcas prespava on u mna a k vikendu zas ja chodim k nemu-robime tym padom aj spolocne nakupy,varime..na taketo spolocne nakupy sa skladame..
odkedy takto fungujeme, sa vsak uz niekedy skladame aj v restike, ked si dame veceru, predtym to platil on. nema moc penazi, ma o nieco mensiu vyplatu ako ja a hypoteku na krku, no zarazilo ma ked minul minule trochu viac v restike ako cakal a doma ,po dobrom sexe ktorý sme mali, mi par minut potom povedal, pricom ja som este predychavala extazu, ze ci mu mozem potom dat tie peniazky ..
citila som sa hrozne.. pozval ma ked mal stravne listky no ked v restike nevzali listky a musel platit,uz pytal peniaze aj odo mna

nerobi mi problem skladanie, ale pacilo by sa mi,keby pozvanie na drinky, kava,vinko,kino atd boli jeho zalezitosť..neviem ako mu to mam šetrne povedať..
stazovala som sa mu,ze sa ma to dotklo a necitim sa preto dobre, bol nestastny, povedal ze mu je luto ako sa citim, a ze on je taky niekedy ustrachany ohladom penazi, lebo to nemal v zivote lahke a boli aj obdobia kedy sa bal kvoli rodicom o strechu nad hlavou..

neviem co mam robit. na zaciatku mal aj velke plany ohladom vyletov a teraz sme si planovali vikend v prahe a ked prislo na lamanie chleba povedal ze nevie ako mu to vyjde s peniazmi a ze by mal trochu setrit. ja mam po dlhsej dobe pracu,nemam zavazky a chcem si uzivat, behat a cestovať... co mam robit.

ladyblack

Neviem co je lakome na tom, ked chce, aby si kazdy platil sam za seba. To je normalne, este pochopim, keby ide o prve az tretie rande, ze chlap ma problem zaplatit aj za zenu, vtedy sa to nejak od neho este ocakava ze platit bude on, ale inak som za to, ze kazdy by si mal platit zo svojho. A logicky, ked nema vela penazi a hypoteku este k tomu tak musi aj setrit a tvoje kavicky,vecere,dovolenky a neviem co si mozes platit aj sama pekne. Mne ako zene byva castokrat prave az blbe, ze sa od muza ocakava, aby mi vsetko bral on preto radsej sa vopred s nim dohodnem nech platime zvlast a vybavene. A myslim si, ze je urcite lepsie, ked vie setrit, nez aby mal vsetky svoje peniaze len tak rozhadzovat na hluposti. Clovek si musi do zivota vytvorit nejaku rezervu, aby mal z coho vyzit, ked nahodou pride na stratu zamestnania a podobne.

Dadula56

Ja sa nedidim, ze je v dnesnej dobe tolko chlapov, co zanevreli na zeny. Kvoli kavickam si ides rozvracat vztah a odhanat zodpovedneho chlapa, ktory mysli na buducnost, plati hypoteku?
Tvoje uzasne kamosky zrejme len zavidia a preto sa prezentuju podobnymi kecami ako ti ma co najviac platit.Na tvojom mieste by som sa zamyslala ako sa zbavit ich.

Ria_94

Pozri, keď na to nemá, neťahaj ho do trápnych situácii, že kávičky a reštiky... kúpte si nescu domov, spravte si kávičku na balkóne... My s priateľom kým sme nerobili, sme len občas chodili do podnikov, radšej sme si kúpili v obchode 2L kofoly, a bolo dobre :)

kafe

a tiež som žena a páči sa mi ak je chlap džentlmen. Ale nepovažujem to za samozrejmosť, nerobí mi problém svoju polovicu útraty zaplatiť, prípadne NEutrácať, keď na to nemám. A v prípade, že by na tom partner bol finančne horšie ako ja, by som ho kľudne na výlet pozvala a zaplatila to celé sama.

nana258

ludia je fajn ze ste mi otvorili oci.. ja som doteraz nemala ani prijem nezila som v takej realite a ani vztah som nemala dlhe roky neviem v tom moc chodit... a kamosky mi vtlačaju take vzorce do hlavy ze mal by mi co najviac platit,snazit sa,,atd..ale ja ho nevyšťavujem ja sa s nim skladam, kde tu cosi prinesiem, prichystam.. mozno sa ma to len dotklo lebo sa to opytal tesne po sexe:D

neprihlasena

na tvoju otazku odpovedam, ze spravne setrny, resp. nedobrovolne setrny. nehnevaj sa, ale partneri by sa mali podporit v dobrom i v zlom. on ma, ako pises, zavazky, ledva to zvlada a ty este chces, aby ti platil kavicky? z akeho dovodu? nemas predsa ty vacsi plat a ziadne zavazky? Co keby si ty podporila jeho a kupovala drinky jemu? Mozno potom pochopis jeho financnu situaciu.

kafe

ježkovi voči! A v čom je akože lakomý? Že má menšiu výplatu ako ty, hypotéku a jednoducho mu na viac neostáva - to považuješ za lakomosť??? Si spočítaj na prštekoch ako vysoko by si ty vyskakovala, kebyže máš hypo a existuješ bez rodičov za zadkom. To by ťa raz dva prešla chuť na drinky, výlety i kino. Ak bývaš u rodičov, kľudne by si ho finančne mohla potiahnuť aj ty a nejaký ten výlet mu zaplatiť. Ale, hm, lakomá môžeš byť aj ty, asi by si neprežila, keby si sama mala dávať to, čo vyžaduješ od niekoho druhého.
Neviem, ale nepasujete k sebe. Asi by ste sa mali rozísť a ty si hlavne užívaj a behaj po výletoch. Na tom neni nič zlé. Zodpovedného chlapa, čo je schopný sa postarať o seba nechaj, takej, čo si to vie vážiť. Buď sa zmieriš s tým, že partner je na tom finančne slabšie (môže byť skvelý otec, aj na materskej môže zostať on) a potom toto ťaháš jednoducho viac, nejdete na fifty fifty a už vôbec nie, že on ako džentlmen ti bude všetko platiť. Na to zabudni. Jednoducho na to nemá. Alebo daj od neho ruky preč a hľadaj si niekoho iného.

Ria_94

Keď máš vyšší plat, a nemáš ani hypotéku, tak je od teba dosť sebecké očakávať, že všetko zaplatí on... Príde mi to trápne...

Evicaa

Chudak chlap. Vies dobre, ze ma malo penazi po zaplateni hypoteky, a robi ti problem si zaplatit za seba. On neziada, aby si za neho platila. Som zena, ale nevyzadujem si platenie nicoho. Zato, ze mas vaginu, on si ma brat pozicku, aby ti platil chlast, kino atd.? Si ozaj trapna.

nana258

nie, nezije ons a osamostatnil, obaja mame 25r. , vzal si hypoteku no asi mu nezostava po splateni uctov vela penez.. on robi uz 5rokov , ja som po vysokej skole, robim kratko a predsa mam vacsi plat.. asi mam este trochu iny pohlad na zivot, chcem si viac uzivat,on je skor racionalnejsi,kedze ma aj tie zavazky vo forme hypoteky..
musel sa osamostatnit v skorom veku nakolko nemal podporu rodicvov.. obaja sme slobodni bezdetni