Prečo sa takto správa?

Príspevok v téme: Prečo sa takto správa?
amadeus01

Chcela by som vás požiadať o názor, možno radu ako sa vysporiadať s mojim problémom. Mám už cez 40 rokov a za sebou viacročný vzťah. Všetko fungovalo celých 10 rokov v pohode, milovali sme sa, mali rovnaké záujmy, deti, voľný čas trávili spolu a pod. Ale podotýkam, že z oboch strán to bolo všetko z vlastnej vôle, nie násilím jedného z nás. Po tých 10 rokoch sa partner zahľadel do inej, veľká láska, ktorá trvala 1/2 roka, potom sa vrátil. Ako som však neskôr zistila on paralelne ten vzťah udržiaval aj s ňou aj so mnou. A potom to už išlo dolu vodou celkovo. Po dvoch rokoch znovu, láska ako hrom cca 4 mesiace, potom znova rodina. Ja zo strachu zo samoty som sa vždy v podstate potešila, že sa vrátil a užívala si chvíle, keď bol normálny. Chyba, chyba, chyba. Ale ako sa hovorí, človek sa učí na vlastných chybách. Teraz najnovšie už dva mesiace máme znovu rozchod kvôli novej láske. Ale teraz to už vypadá z jeho strany na definitívny koniec. Chystá sa odsťahovať. Ja sa trápim, nespím, som z toho úplne hotová, ale neviem si pomôcť, napriek všetkému ho stále ľúbim. Poviete si"tá je ale blbá". A teraz k podstate. Konečne som si uvedomila, že ten človek ma už dávno nemiluje, ale len ma využíval a vlastne som mu vytvárala náhradu v čase po rozchode s milenkami. Ale on neviem čo tým sleduje, ešte je aj vyslovene na mňa zlý. Vie že ho milujem, napriek tomu predomnou stále smskuje, telefonuje. Hocikedy sa zoberie z domu a nepríde aj dva dni domov, provokačne sa predomnou sprchuje a potom odchádza z domu. A to mi pár dni pred tým tvrdil, ako ma miluje. A vie, že mám strach z jeho odchodu, tak mi to neustále opakuje, že už odíde. Ako sa môže takto chovať človek, ako môže takto zámerne ubližovať?

lienocka2808

Teraz som sa s prepacenim tak "nasrala" ze to neni ani normalne. Ako chapem MILUJES HO. Ale robit zo seba handru? Aku uctu ma k tebe tento MUZ?? ked ti ublizuje a ty si ochotna sa stale k nemu vracat? Ved sama mu davas ten pocit, ze toto si moze dovolovat a ty mu budes dokola odpustat.Sprav STOP. zacni sa ty pred nim sprchovat, skraslovat, odid pred nim vecer nastajlovana namalovana, navonana von. Hoci budes kruzit v noci autom po meste je to jedno, on to vediet nebude. a mozno mu docvakne nieco. A ked nie tak uz je aj tak neskoro. Neponizuj sa zena, mas svoju sebauctu dufam este nejaku. Minimalne preto aby si este prezila zvysok zivota s niekym kto ta bude naozaj lubit. Vela stastia ti prajem

vebe

Cele sa sa to motka len okolo nej, ze co ona. Ale v tom vztahu su aj deti. Nikto zatial nepolozil otazku ze co deti. To je velmi dolezita otazka, ked je problem vo vztahu. Radite jej ze vyraz si, chod si tam a tam. Ked su spolu 10 rokov, tak deti maju menej ako 10 rokov, to si teda ona moc nevyrazi. teda co si ja pamatam, tak som si moc v tom case nevyrazala, vsetko sa motalo nie okolo mna a mojho muza alehlavne okolo deti. Tak to by ma zaujimalo v tomto pripade, ze ako na to reaguju deti.

kafe

nevieš čo tým sleduje? Využíva ťa, lebo si mäkká. A ty sa necháš, tak si do teba ešte i "kopne". Máš pre neho slabosť, ľúbiš ho ale pokiaľ by si mala aspoň trochu hrdosti, tak po treťom raze mu s kľudom a v pokoji zbalíš veci a vyhodíš ho z domu. A prečo to robí? Lebo si mu to dovolila. Ohradila si sa nejako - že toto už je trochu moc a to si dovoľovať ku mne nebudeš? Prečo? Pročo ho necháš, aby sa k tebe opakovane, znovu a znovu drzo a hnusne správal? Neni jediný chlap na svete. Kľudne si môžeš aj v tvojom veku nájsť schopného chlapa a takéhoto blbečka prenechaj druhej. Nech si ho užije a jeho odchody k ďalšej milenke tiež. Máš na viac. Tak nebuď pricucnutá k blbcovi. Odpútaj sa už od neho konečne. AJ 10 pekných rokov je fajn. Skončili, čo už, na ďalšie krásne desaťročie si nájdeš iného partnera. Hlavu hore, dievča. Ide sa ďalej.

adr1a

Asi si to ty, vilm..z lady..
Viem ako sa asi citis. A to jeho neuctive spravanie voci tebe ach jaj. Na jednej strane mas svoj vek : "nie uz mlada / nie este stara", mozno mas strach a obavy ze uz si nikoho viac nenajdes, mas narusenu doveru k muzom ako k takym, udupane sebavedomie, strach zo samoty atd.
Myslim, ze najvacsie chyby sa stali vtedy, ked si mu zakazdym a opakovane odpustala nevery. Po vsetkych tych krachoch - mileneckych vztahoch sa vracal k tebe zakazdym spat akoby sa vobec nechumelilo. On si proste zvykol ze si to moze ku tebe dovolit. Prestal si ta vazit. Laska je jedno. Ale clovek musi mat aj svoj strop, limity a hranice. Proste ze STACILO! a DOST! Mal dostat taku priucku ze mal vediet raz a dost! Ze uz nikdy viac! Mal mat jasno, ze ak mu aj raz odpustis - je to prvy aj posledny raz. Aby si to uvedomil a vedel na com je. Aby vedel, ze k tebe si toto nemoze dovolovat a nebudes mu taketo spravanie tolerovat. No tym - ze sa po kazdom skonceni vztahu s milenkami vracal k tebe spat ako do holubnika a ty ho este dobre ze necakala cela vdacna, stastim bez seba ze sa velkomozny pan vratil fomov tak si pre neho stratila aj poslednu stipku ucty respektu co k tebe vobec mal. Obrat si to ohladne vas dvoch. Toleroval by on tebe toto?! Vsak by ta po prichode prefackal a vyhodil z bytu ako prasivu svinu. A nie este opakovane keby si mu ty toto iste robila. Tam u neho uz nie je voci tebe ani stipka ucty. Nevazi si ta. Preto sa sprava ako sa sprava (co opisujes v prispevku).
Takze. Ziadne tutuli mutuli. Povedz mu nech laskavo s tymi svojimi stetkami vyvolava zo svojej izby a nie pred tebou. Ze ty na to nie si zvedava. Ak bude dalej pred tebou vyvolavat..dojdi zober mobil a vyhod mu ho z okna s usmevom na perach. Alebo ho kopni tam kde to maju muzi najradsej. Alebo hod po nom co prave chytis do ruky (stolicka tanier popolnik atd). Ja som tolerantna az prilis - ale ked uz s tebou niekto jedna ako s handrou tak ty s nim nejednaj v rukavickach! On si ta vazi ked ti toto robi? Dufam - ze mu este nerobis aj full service?! Takze na dake vyvaranie vypekanie pranie zehlenie kupovanie co ma rad atd ci sex s nim zabudni. Nahod sa a pod urobit zo seba kocku! Kadernicka kozmeticka nahod sa ako riadna samica. Chod zit. Staraj sa o seba - fittko tanecny kurz kamosky. A nech ti kamosky pisu volaju. Nech vidi ze za nim nefnukas a nerezes si od zufalstva zily. Tiez smskuj. Tiez vyvolavaj s inymi. Rob co bezne nerobis. Chod vecer von. Pod sa zabavit. Pod na vikendovy wellnes pobyt. Proste sa spamataj. Mozes ho milovat. Ale maj svoju cenu hodnotu. Miluj sa a vybuduj si stratene sebavedomie. Dobre zeny idu do neba ale zle sa dostanu vsade. Ja som dobra laskava mila srdecna milujuca nezna vasniva a pre lasku robim maximum. No ak by mi niekto robil toto ako on tebe a "opakovane" by sklamal moju doveru - tak vojna Roseovcov je slaby odvar co by vo mne prebudil. Tak sa prebud uz konecne aj ty!

vebe

Necudujte sa az tak, ked ma clovek deti, vydrzi vselico, lebo stale mysli aj na deti, nielen na seba. To je ten rozdiel, ked vo vztahu su alebo nie su deti. Tvoj priatel alebo manzel zjavne nemysli nie len na teba ale ani na svoje deti a to ozaj neviem pochopit. Riadi sa len svojimi pudmi a pocitmi tam dolu, chyba mu uplne pocit zodpovednosti za matku svojich deti, za svoje deti a vobec za rodinu. Kazdemu sa obcas tak trochu zapaci niekto iny, lenze pride ten pocit zodpovednosti, clovek si predstavi dosledky toho, ak by sa tym nechal uniest, ze ja sa zalubim do niekoho noveho, toho doma uz nemilujem, zablim sa a idem alebo niekolko dni nepridem. A co ti doma? ako sa citia,? co si myslia? co asi citia moje deti, co za zmatok som im sposobila v hlave? No ta to cloveka uplne vrati do reality. Nuz nie ty sa mas odstahovat, nebud hlupa. Zbal mu kufrik, postav pred dvere a je to.Tvoje hotelove a akekolvek ine sluzby skoncili, nech ide za hlasom svojho srdca a teba necha zit. Je to bezcitny arogantny sebec, ktory si nezasluzi sucit ani tvoju lasku. Nech sa sprchuje pri svojej laske, potom uz nebude musiet smskovat, vlastne mu to ulahcis, tak mu to vysvetli. On sa samozrejma vrati, ale tvoje dvere musia byt uz zavrete. Obsluha a servis skoncil