Čo s obrúčkami? Strieborné alebo?

Príspevok v téme: Čo s obrúčkami? Strieborné alebo?
NPeťo_1

Dobrý deň,

budúci týždeň sa chystáme kupovať obrúčky na svadbu, ktorú budeme mať v decembri, ale už v júli by sme si chceli natiahnuť obrúčky.
Doteraz sme mali vo všetkom jasno, ale dnes sa vynoril u nás problém a to dosť dôležitý a to aké obrúčky vlastne chceme?
My sme chceli strieborné, lebo priateľka zlato nenosí, ale naši rodičia sa začali vzpierať, že predsa nebudeme mať strieborné lacné obrúčky. Aký je váš názor?
Zatiaľ sme si žiadny kamenný obchod nevyhliadli, ale skúsime šťastie aj v zahraničí, nemáme to ďaleko.
Má niekto z vás skúsenosti so striebornými obrúčkami?

danustek35

Neviem si veľmi predstaviť obrúčky zo striebra. Mám zo striebra prsteňový ruženček a veru raz sa mi podarilo na neho nechtiac stúpiť a od vtedy je celý pokrkvaný :/ Takže za mňa voliť tvrdší kov, nemusí to byť nutne zlato, už som videla prstene aj z titánu alebo chirurgickej ocele. Nakoľko mám väčšinu šperkov v striebre volili sme svadobné obrúčky v bielom zlate. Jednoduché nič výrazné a také som našla na obručky-rydl.sk a za mňa ani drahé neboli, otázne je, čo je ešte pre niektorých ľudí drahé a čo lacné. Nakoľko sú obrúčky hádam na celý život, tak som si dovolila aj do nich trošku investovať :)

Novela

Moja kamarátka má obrúčku zo striebra a poviem vám, ešte som nikdy také krásne zo zlata nevidela. Síce pracuje v kancelárii, ale robí s nimi úplne všetko a nedeformovali sa jej. Prvý pár mali tiež zo striebra, tiež boli bez škrabanca a nádherné, ale ona ju stratila, tak majú nové.

Daniela L.

Ahoj, ja som dokonca zvažovala aj z chirurgickej ocele, ale vo finále sme sa rozhodli pre kombináciu bieleho a červeného zlata v mate od obrucky-rydl.sk. Neboli síce lacné, ale povedali sme si, že to bude na celý život tak prečo nie? :) Kamarátka má strieborné, ale nakoniec sa jej dokonca aj poničili a preliačili, lebo ona robieva aj manuálne, tak jej to prišlo strašne ľúto. No za mňa jednoznačne proste radšej poriadny kov, aby sa len tak rýchlo neponičil a aby sa aj prípadne mohol rozšíriť :)

Kala27

My sme napríklad tiež chceli pôvodne strieborné obrúčky. Potom som a ale rozhodla že by sme radšej mali kúpiť skôr zlaté obrúčky, a to kvôli kvalite materiálu. Striebro sa totižto veľmi ľahko zdeformuje. Ak si nevieš vybrať zlatníctvo tak prstienky od Rýdla sú výborné :) myslím že už by mali mať pobočky aj na Slovensku :)

Alexa12

Ahojte, mohli by ste mi poradiť nejaké výborné zlatníctvo, s ktorým máte skúsenosť pri kúpe obrúčiek? Pár sme ich už navštívili, ale zatiaľ sme sa úplne nerozhodli, ďakujem :)

Karolinka1

my máme nádherné obrúčky z prstene-hodinky z bieleho zlata a naozaj sme boli veľmi spokojní..tiež ame rozmýšľali nad striebrom, ale zlato nakoniec zvíťazilo :) stavili sme ale skôr na jednoduchú eleganciu, nech sú aj nadčasové

mam56

Zlato je prejavom pýchy. Nikdy v živote by som už zlatú obrúčku nenosil, jedine striebornú. Ako sa hovorí: pomaly ďalej zájdeš.

Nina_B.

Moja kamarátka má neskutočne krásnu striebornú obrúčku. Minule som ju práve obzerala, je v štýle Bvlgari, je tmavšia ako striebro kúpené v SR, pekná hrubá, širšia a nádherne opracovaná. Je kúpená v zahraničí, stále viac než niektoré zlaté obrúčky. Majú ju síce len niekoľko mesiacov, ale vypadajú ako nové.

PeterNov

Ja som kupoval obrúčky pred necelým mesiacom a tiež som sa rozhodoval medzi striebornými a zlatými. Nakoniec zvíťazili strieborné a síce boli v cene takmer zlatých, neľutujem. Sú veľmi pekne opracované, pekné vzhľadovo a pohodlné. Kupoval som ich síce v Maďarsku, ale myslím, že aj v SR sa dajú kúpiť kvalitné a pekné strieborné obrúčky. Určite by som ich nevyberal na poslednú chvíľku, ale pozrel by som si viac ponúk, príp. si dal poradiť.

Veja000

My máme tiež striebornú obrúčku. Ja mám skladaciu, manžel klasickú a sme spokojní. Kupovali sme ju v Trenčianskych Tepliciach a mali tam neskutočne krásne strieborné obrúčky.