Čo s obrúčkami? Strieborné alebo?

Príspevok v téme: Čo s obrúčkami? Strieborné alebo?
NPeťo_1

Dobrý deň,

budúci týždeň sa chystáme kupovať obrúčky na svadbu, ktorú budeme mať v decembri, ale už v júli by sme si chceli natiahnuť obrúčky.
Doteraz sme mali vo všetkom jasno, ale dnes sa vynoril u nás problém a to dosť dôležitý a to aké obrúčky vlastne chceme?
My sme chceli strieborné, lebo priateľka zlato nenosí, ale naši rodičia sa začali vzpierať, že predsa nebudeme mať strieborné lacné obrúčky. Aký je váš názor?
Zatiaľ sme si žiadny kamenný obchod nevyhliadli, ale skúsime šťastie aj v zahraničí, nemáme to ďaleko.
Má niekto z vás skúsenosti so striebornými obrúčkami?

Marta_xy

Strieborné obrúčky sú pekné, ale väčšina čo sa u nás predáva sú nekvalitné.
My sme sa tiež dali zlákať na strieborné, lebo jednak mám alergiu na zlato a ani sme nechceli experimentovať a v pondelok po svadbe mi už bolo v práci do plaču, lebo už neboli také lesklé a pekné ako v deň svadby.
Kupovali sa nám dosť ťažko, lebo mám dosť hrubé prsty a väčšinou čo boli pekné, boli maličké a spamätali sme sa dosť pozde, takže sme veľmi uvažovať už nemohli. Nato, že boli strieborné nám vyšli cca 250 eur a kvalita žiadna. :-/
Po mesiaci sme si kúpili znova strieborné v Nemecku a tie už máme 6 mesiac a sú pekné.

miruska01

myslim ze ludia do toho vrazaju tolko penazi pretoze chcu aby to vydrzalo aby nakoniec to mohlo byt mozno aj dedictvo, ako napriklad aj moja mama zdedila prsten po svojej a ja po nej, a keby to nebola kvalita, tak neviem ci by to tolke roky vydrzalo. Ale tak to je kazdeho osobna vec:)

Verka000

Nemyslím, že by bolo na strieborných obrúčkach niečo zlé. Ani ja nenosím zlato, takže určite by som ani nechcela zlaté obrúčky. Aj strieborné obrúčky môžu byť pekné a dajú sa udržiavať.

0vecka

jezis to su kecy napr to Bola aj zabepeka e si zenich nevestu zoberie ak si ju nakoniec nezobral tak jej ostal prsten...ak by islo o kruh tak by nemusel byt zo Zlata a taky prehnane drahy... tie ostatne kecy o nehynucej laske su iba ako taky obkec okolo... dnes mas fakt kovy ktore su ovela lacnejsie a nerozozna ich volnym okom ani odbornik od Zlata tak fakt nechapem preco dotoho ludia pumpuju tolko penazi

miruska01

pokial dobre viem, tak obrucky symbolizuju nekonecnu lasku, stastie a vecne spoluzitie. Prsten je predsa kruh, ktory symbolizuje tu nekonecnost. Pre teba to symbolizuje nedajboze nieco ine?

Daduš001

My máme tiež strieborné obrúčky a už ich nosíme 2 roky a sú ako nové.
Tiež sme riešili podobnú dilemu ako vy, ale nakoniec sme sa rozhodli aj tak pre striebro. Biele zlato sa nám vôbec nepáčilo, dokonca nás od neho odrádzali samé predavačky v zlatníctve a žlté sme nechceli.
Oceľové sa nám zdali dosť netradičné, takže sme sa nakoniec rozhodli pre striebro. Kupovali sme ho v Čechách a sme spokojní.
Hlavné je, aby sa páčili vám a nie okoliu.

NPeťo1

Ďakujem. :-)
Nakoniec sme sa predsa rozhodli pre strieborné obrúčky, lebo priateľka zlaté nechce. :-( Asi si ich objednáme z jedného zlatníctva v Trenčíne a uvidíme. Z chirurgickej ocele si obrúčky pravdupovediac neviem vôbec predstaviť, hoci čo som videl, tak boli na nerozlíšenie od bieleho zlata.
Nejde mi o peniaze, ale hlavne o to, aby sme boli obaja spokojní. Chceme si ich natiahnuť v lete, lebo v priateľkinej rodine majú taký zvyk a jej rodičia na tom trvajú, tak nejdem protirečiť.

RNG

Biele zlato moze byt rozneho zlozenia, od zliatin s niklom a inymi beznymi kovmi, az po zliatiny zlata s paladiom a platinovymi celkove. Samozrejme paladiove a s platinou, rodiom alebo iridiom su ovela drahsie a na trhu prevladaju erste stale rozne niklove, skodlive.
Paladiove biele zlato netreba nikdy cistit.
Ani platinu, ani iridium alebo rhodium.
A dostatocne hrubo aplikovane tvrde rhodium tak isto netreba znova a znova nanasat.
chemistry.about.com

Zuzana_381

My mame z bieleho zlata, manzelia sme 5 rokov a zatial ich nebolo treba rodiovat nanovo. manzel svoju nenosi uplne denne (kvoli praci), no ja ano, vacsinou si ju davam dolu iba na noc, niekedy ani to nie.

P.S.: preco chcete obrucky zacat nosit uz v lete, ked budete mat svadbu az v decembri???