Casto snivam o trojke s dalsou zenou - je to len prijemna predstava?

Príspevok v téme: Casto snivam o trojke s dalsou zenou - je to len prijemna predstava?
Lilaa 556

Ahojte,

sme s priatelom 5 rokov, milujeme sa, viem, ze som pre nho najdolezitejsou osobou a aj on pre mna. Sex mame uzasny, vyskusali sme toho uz v sexe velmi vela. Viem, ze mi je cely vztah verny a aj ja jemu. Minule sme sa ale opili a zacali sme si rozpravat eroticke predstavy a pribehy..Totiz pred nejakou dobou sme sa nahodne stretli v bare s jeho byvalou kolegynou, ktora bola velmi mila. Priatel mi potom povedal, ze je to lesbicka alebo mozno aj bisexualka, sam nevedel presne a ze je to fakt mila a super baba, s ktorou pracoval niekedy v praci. Zacala som si predstavovat ako sme spolu niekde my dve, bozkavame sa, sme nahe a lezime na gauci. Pride moj priatel, ktory sa ukaja nad tymto pohladom dvoch nahych tiel a takto by to pokracovalo. K sexu by nedoslo medzi nimi dvoma, len k nejakym takym malickostiam- napr. by sme mu oblizovali penis a potom by sa nam vystriekal na prsia. Velmi ma to vzrusuje nieco take zazit, aj ked trosku sa bojim ci to nie je lepsie si len predstavovat, ci by realita nebola o nieco divnejsia... Mate nejaku taku skusenost? Urcite sa zas nechcem pozerat nato, ako pretahuje inu zenu, ta ina zena by bola skor pre mna ako pre neho :)

sewie

a zas kolko vztahov sa rozpadne kvoli tej sexualnej zdrzanlivosti...
vztah sa buduje aj sexom! ked sa dvaja dotykaju, bozkavaju , miluju, vytvaraju sa v mozgu chemicke latky ktore sposobuju ze sa ludia do seba este viac zamiluju, cim castejsie sa sebe telesne venuju, tym je puto pevnejsie...toto mi nevyvratite-toto je cista biologia a chemia:P

Lilaa 556

Saba fakt si myslis, ze len kvoli nejakej prilis nizkej zdrzanlivosti sa dozpadavaju rodiny a trpia deti hej?? :)) uz prestante ludia pisat taketo blbosti, lebo je to cele smiesne. Pre utuzenie vztahov a pre vytvorenie harmonickej rodiny kde sa manzelia miluju, vazia si jeden druheho a maju spolu krasny zivot, je dolezitejsich dalsich minimalne 20 000 veci ako nejaka sexualna zdrzanlivost. Nevravim, ze dvaja ludia by sa mali spolu vysapt po tyzdennej znamosti a ze by sa malo vsetko tocit len o sexe ale robit z toho taketo drahoty a davat to na taku vysoku priecku v rebricku hodnot je fakt chore. Ale vy si to nikdy neuvedomite a preto za kazdym rozpnadnutym manzelstvom budete hladat len to jedine, ze necakali do svadby a sexovali hned ako besne zajace, ktore maju totalne nizke hodnoty, plytke telesne pochabe zmyslanie a zvieracie pudy. A to ze sudite ludi, ktorych vobec nepoznate a vyvysujete sa nad nimi, ako my nevidime vsetky suvislosti, vobec nie je zle, nie? S tym vobec ziaden problem nemate vsak? To by som povedala, ze je este ovela horsia vlastnost, ktora nici vztahy, to, ze ste strasne zaslepeni stale potrebujete niekoho o nicom svojom presviedcat, ak nahodou si niekto dovoli mat iny nazor. Dajte ludom priestor volne dychat a pozriet sa na veci aj trosku z inej perspektivy ako z vasej, lebo nie je len jediny ten VAS recept na stastne manzelstvo a vztahy

SA-BA

Čistá láska - si žena, ktorá rozmýšla a vidíš všetky súvislosti.
Zdržanlivosť je veľmi dôležitá, až zásadná v partnerskom zväzku.Nebudem to tu rozvádzať, každý má aj tak svoj rozum. Akurát sa mi zdá , že u niektorých tu prítomných nie je snaha trošku aj porozmýšlať a dať si veci do súvislostí.
To, že sa teraz nenosí zdržanlivosť , vidno na rozpadnutých vzťahoch, neštastných partnerov, zničených životoch, zatrpknutosti, trpia deti....

Lilaa 556

Sewie uplne presne si to vystihla!! Presne tak, sudit lasku na zaklade zdrzanlivosti, je hlupost, tak isto ako tvrdit, ze ked chlap pocka na zenu do svadby skutocne ju miluje! Nie je to jediny dokaz skutocnej lasky! Ak ma niekto taketo zasady, kludne, nikto mu v tom nebrani, Takyto veriaci ludia ako cista laska by si mali uvedomit, ze nie je az taka dobra cesta teraz chodit po forach a nutit niekoho do niecoho alebo davat mu nejake kazne, ked sa pyta uplne inu otazky... Ja som sa nepytala ci je sex pred svadbou alebo po svadbe spravny!!! Hlavne od uplne cudzieho cloveka je to zbytocne a vyvola to uplne opacny ucinok. Takato evanjelizacia sa robi uplne inak, nie takym silenym sposobom cudzim ludom a hlavne nie sposobom, ze len to co tvrdim JA je spravne a len cista a skutocna laska pocka do svadby! Maj si svoj nazor, ale netlac ho prosim ta inym ludom, ktorych nepoznas, nema to zmysel.
A k teme: Zistila som, ze vela veci su zaujimavych len v predstavach, je pravda, ze realita by ma asi velmi negativne mohla zaskocit :D :))

sewie

a konecne pre autorku- je to dost velke riziko, aspon podla mna. Ak tam bude dalsia zena, je mozne ze vo vire vasne pride aj k pohlavnemu styku medzi nou a priatelom a to by mohlo hodne naburat vas vztah. Plus takymto experimentovanim mozes otvorit pandorinu skrinku ku dalsim experimentom ktore by sa uz tebe nemuseli pacit...
ja osobne by som to neriskovala:/ ale dufam ze ti napisu aj nejaki skusenejsi co to fakt zazili a budu vediet relevantne povedat ako to vo vztahu vyzeralo dalej.

sewie

telo nie je dar nikomu inemu nez sebe samemu. Telo mas na to aby si mohol/a, citit, vnimat, tvorit, prezivat...telo sa nikomu nedarovava...svoje telo si mas vazit a dobre si vybrat kto sa ta smie a nesmie dotknut-ale to zavysi len na tebe! tvoje telo ostane vzdy tvojim,...
sex je prirodzena fyzicka potreba, sex nerovna sa laska ani svadba.
tuzba je tiez prirodzena a nie je hriesna-su to chcemicke procesy odohravajuce sa v mozgu...nazormi o hriechoch a neviem com vsetkom sa akurat tak sadi do hlav mladym ludom pochybnosti , hanba za vlastne telo, tuzby a potreby a casto krat problemy v sexualnej oblasti! Kamaratka sa bala masturbovat lebo jej dobra nabozensky zalozena babicka nahovorila ze je to hriesne a jezisko sa na nu pozera! Mala 17 a stale mala v hlave ze jezisko ju vidi a nesmie...nevedela nic o svojom tele, ked si nasla priatela nevedela co sa jej paci lebo "mala zakazane " sa seba dotknut...ludia maju pravo objavovat co sa im v sexualnej obasti paci, vyvijat sa v nej a to chce cas...ludia co sa beru by si mali vyhovovat aj v tejto oblasti.
"cista laska", nemas pravo rozpravat aka je prava laska, nemas pravo posudzovat pravu lasku na zaklade zdrzanlivosti, v takom pripade by boli najlepsi asexualy. nemas pravu tvrdit ze zdrzanlivost je jedina spravna nehriesna cesta! nemas! moze to byt spravna cesta pre teba, ale nie pre niekoho ineho! Kady sme iny, kazdy mame rad/a ine jedlo, ine zaujmy, ine preferencie a ine potreby! nemas pravo vynasat taketo sudy!
ak sa niekto rozhodne cakatdo svadby, ok-jeho vec, ja nikoho za to nesudim a to iste ocakavam aj naopak!

čistá láska

Láska je trpezlivá ... Vie počkať, kým vzťah dozreje.

Sesternica by sa mala rozhodnúť vstúpiť do manželstva, až keď bude na to pripravená po všetkých stránkach, po psychickej, emocionálnej, rozumovej, sexuálnej. Manželstvo je jedno z najdôležitejších a najzodpovednejších rozhodnutí človeka, a preto musí vedieť, čo obnáša a k čomu sa človek zaväzuje - veď je nerozlučiteľné. Najdôležitejšie je dobre spoznať nastávajúceho manželského partnera a dobre poznať aj seba a svoje city k nemu. Manželstvo nie je pre deti, aj keď vekom dosiahli plnoletosť. Ak je sesternica ešte dieťa, tak rozhodne by mala so svadbou počkať. Ak ju jej snúbenec naozaj ľúbi, počká na ňu. Ak nepočká, tak tá jeho láska nebola až taká silná. Chce ju ako celú bytosť, alebo len sexuálny pôžitok, ktorý mu jej telo poskytne? Nad tým by sa mal zamyslieť nielen snúbenec, ale aj ona. Musí to byť slobodné, dobre zvážené rozhodnutie dvoch zrelých dospelých ľudí, ktorí chcú spolu prežiť život a založiť si rodinu. Ak jeden tlačí na druhého z hocijakého dôvodu, tak to nie je dobré! A ak sa ten druhý podvolí a neskôr bude v manželstve nešťastný, nemožno obviňovať Boha a kresťanstvo, že príkaz nezosmilníš je zlý. To on vstúpil do manželstva nezrelý...

Mimochodom, mať s niekým pohlavný styk je vlastne svadba. Jeden sa dáva druhému. Toto je de facto svadba. Preto manželský sľub vyjadrený slovami (sobášny obrad) je nasledovaný konzumáciou manželstva (pohlavné spojenie), je to logické a prirodzené.

Naproti tomu si tento svet vyberá z manželstva pohlavné spolužitie a manželský sľub necháva bokom. Ale to je jeden veľký rozpor. Je smiešne, ak sa plody manželstva využívajú bez manželstva. Je to také hranie sa na manželov zo strany tých, čo žijú vo voľnom zväzku. Napodobňujú manželov, ale nie sú manželmi. A hovoria, že je to tak OK. Vyskúšať si partnera pred celoživotným sľubom. A keď partner nevyhovuje, tak ho možno ľahko vymeniť. Vymieňa sa tovar, ale nie človek. Koľko zlomených sŕdc žien padlo za obeť tejto predstave vzťahu na skúšku. Že sa cítia využité a odhodené, keď to nevýjde, o tom nikto nepíše - veď tak to chodí, čo si mysleli? A koľko detí z takýchto stroskotaných vzťahov nepozná domov s oboma rodičmi. Je toto naozaj dobré?

Kto povedal, že kresťan nemôže chodiť do tém v sekcii Sexuológia? V pravidlách fóra to nie je :) Boh stvoril celý svet, človeka, ľudské telo aj ľudskú sexualitu. Tak kde je problém? Alebo sa tu dočítam niečo, za čo sa pred kresťanmi hanbíte?

laurora

Cista laska, aj ohovaranie, klamanie a mnoho dalsich veci je hriech a rovnako vaznych ako sex pred svadbou a nikto to az tak strasne neriesi, tym padom kazdy uz zhresil hocijako inak :) Sex po svadbe je podla mna zbytocne precenovany a nie vzdy prinasa dobre nasledky. Osobne pochadzam z krestanskej rodiny a ked vidim ako sa moja sesternica vydava v 19 rokoch, pretoze ma priatela od 17 tich a chce cakat do svadby, ale jej nadrzany priatel uz spravi vsetko preto aby ju mohol konecne pomilovat, aj si ju vezme cim skor. To si myslis, ze je dobry napad? A ona absolutne si neuvedomuje aky dolezity zavazok sa chysta spravit s nejakou deckou laskou...Ide mu slubovat vernost a zodpovednost za tento zvazok a pritom ona sama este nie je zodpovedna... Ako moze taketo vazne veci slubovat pred oltarom ked je este zmyslanim dieta, to nie je hriech? A poznam xy takych parov. pretoze oni nebudu cakat do 25 kym budu na sobas pripraveny, kym skoncia skoly a budu sa vediet o seba postarat tak ako sa patri v manzelskom zvazku. Tak mi prosim ta nehovor nic o sexe po svadbe a o sebeckej laske. Je to velmi pokrytecke od vsetkych takychto zaslepenych krestanov ako si ty...Ale myslim, ze Vam je to aj tak zbytocne vysvetlovat, lebo ste natolko kratkozraki z tych otrepanych fraz a zakonov co v kostoloch do vas v kuse hustia, ze nevidite dalsie nasledky, ktore po rokoch mozu nastat... a to je len jedna z miliona veci...
( a mimochodom ak si az taky krestan, nemas vobec co robit v sekcii Sexuologia na nejakom fore a uz vobec nie takymto silenym sposobom predavat dalej nejake svoje posolstva. To sa robi uplne inym sposobom.)

čistá láska

Telo má snubný charakter, čiže je darom pre vyvolenú osobu. Ak miluješ muža, tvoje telo darúvaš v láske jemu a on tebe svoje - pravdaže v intimite manželstva. Mimo manželstva je to hriech.

Rovnako je hriešne kvôli uspokojeniu svojich sexuálnych chúťok hľadieť žiadostivo bez lásky na iného- či už na muža alebo na ženu. Takýmto prístupom človek degraduje druhého človeka len na predmet uspokojenia svojich telesných potrieb - a to odporuje láske.

Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nie je nehanebná, nie je sebecká, nemyslí na zlé.

Láska je dobro.
Sebecká sexuálna žiadostivosť je zlo, ktoré pošpiňuje dušu i telo.