Paranoidna schizofrenia a invalidny dochodok

Príspevok v téme: Paranoidna schizofrenia a invalidny dochodok
Marcel9739

Pred 2 rokmi som ochorel co som studoval na vysokej skole nezvladal som ju, bol som vyrazne vztahovacny najprv mi diagnostikovali depresivno afektívnu chorobu so psychotickými príznakmi, po dalsej hospitalizacii, ked som bol agresívny tak mi zmenili diagnozu na akutnu polymorfnu psychoticku poruchu a neskor, ked som mal dalsiu paranoju tak mi zmenili stav na paranoidnu schizofreniu F 20.0 potom som bol este dvakrat na psychiatrii som bol agresivny, lebo som z Olanzapinu a neskor zo Zyphadery priberal a poslednkyrat som bol aj za pocutie zvukov na psychiatrii. A chcem sa opytat ci zoberu dochodok, mam momentalne 75 percent cely invalidny dochodok, som bol aj na polovicnom dochodku. Takze ci mi zoberu dochodok? zatial som rok na celom dochodku. Neviete mi niekto poradit ako to je? dakujem

N-ika

podla tabulky pre priznanie invalidity:

Schizofrénia, poruchy schizotypové a poruchy s bludmi

a) stredne ťažké formy...35 - 45%
b) ťažké formy (floridný proces,ťažký defekt osobnosti)...50 - 80%
Takže predpokladam ze po roku budes predvolany na kontrolne preposudenie a podla lekarskych sprav a nalezov posudkovy lekar urci ci ID zostane v takej vyske v akej je alebo ak doslo k zmene zdravotneho stavu (k zlepseniu) ti ho znizia.