Strach z neistej buducnosti

Príspevok v téme: Strach z neistej buducnosti
triandafilia

Ahojte.. dlho rozmyslam nad tym ci sa podelit so svojim strachom. Mam 33 r, priatel ma 31 a sme spolu rok a pol. Ja osobne sa nejak necitim este na deti ani nic ale musim sa priznat ze ma trosku stresuje to ze vela mojich znamych uz deti maju alebo sa chystaju alebo sa vydavaju alebo sa stahuju s priatelmi pod jednu strechu. Nedavno mi moja velmi dobra kamoska povedala ze jej priatel jej to po 3! mesiacoch navrhol. A mne je smutno. My o tom este ani nerozpravame. Aj ked je pravda ze sa o mna stara, vela casu travime spolu, takmer kazdy den a ak nie sme kazdy den spolu tak viber, kazdu hodinu, tel. a tak. Poznam jeho rodinu, priatelov. Urcite nepatrim medzi zeny ktore nutia svojich priatelov do niecoho takeho al. "narazaju" na takuto temu. Vsetky moje byvale vztahy boli blizko ku svadbe nakoniec som sa s nimi rozisla lebo som necitila ze chcem s nimi byt na cely zivot, nebola som natolko stastna. Teraz ale som, mame pekny kludny vztah, bez hadok, s porozumenim atd.. ktory nas oboch naplna. Baby co mam robit. Napada mi iba jedine - ze tomu dam este taky pol rok a ak nenavrhne nic ohl. spolubyvania tak to asi ani nikdy neurobi a tak sa s nim rozidem. Sama nedokazem a ani nechcem navrhnut spoluzitie a buducnost. Stresuje ma to, boli ma z toho zaludok. Mozno je navine jeho vek, je to prvy krat kedy mam mladsieho partnera ale v porovnani s byvalymi ktori obli starsi odo mna aj o 8 rokov je neporovnatelne zrelejsi a seriozny. Obaja mame dobru pracu a nic nam nechyba. Prosim poradte, budem cakat na vase nazory lebo uz naozaj neviem ako to riesit..len mi nehovorte aby som to prediskutovala s nim to urcite nie. Prosim aj muzsky pohlad. Vopred dakujem

Annie111

ja som ani nenabrala odvahu spytat sa ho co by bolo ak by som neplanovane otehotnela.. ale mala som to par krat na jazyku.asi by ma odpoved tiez nepotesila..nestoji... len si to musim asi uvedomit a na to budem potrebovat cas :(

triandafilia

Annie a ak by mu aj niekto daval "rozum" stoji ti taky slaboch za to??? Nemyslim si... ak to stroskota pri hlupostiach tak to nebude schopne mat buducnost a pevne zaklady. Aj ja som si myslela ze ich mame a vidis debatu o potrate... ja dnes prezivam 4 den.. som aj stastna ze otvorim svoje dvere inde a aj nestastna z toho soku. Ale nenecham jedneho muza ktory zjavne za nic nestoji aby zo mna urobil trosku. Stale myslim na svoju cenu a to mi pomaha..lahke to nie je ale taky je zivot.

Annie111

Filip TT áno šla.. veľa vecí som musela prežrieť, spočiatku sa neunúval ani povedať mi že je rozvedený a má decko..citila som sa ako keby som dostala lopatou po hlave, nakolko chlap s dietatom bola pre mna nocna mora.. nadobudla som pocit, ze vždy je vo vztahu jeden ten co ustupi a pochopila som ze ta tolerantnejsia a silnejsia budem musiet byt ja.. ale aj ja mam svoje hranice a on ich prekrocil.. bola to uplna hovadina na com to stroskotalo mali sme ovela zavaznejsie problemy...myslim si, ze mu niekto dava "rozum" a toto je vysledok..inak vsetko fungovalo ked sme boli spolu nehadali sme sa, proste super, preto som mala pocit, ze bol ten co som hladala :( ale teraz sa mi rozpadla iluzia a som zase tam kde som bola :(

Filip TT

Trianda čítam vašu diskusiu a obdivujem
ako si sa ujala úlohy podporovateľa. :)

Anne - váš vzťah je vlastne príkladom toho, že aj keď človek partnerovi ustúpi a zostane žiť "zo dňa na deň" bez reálnej vyhliadky na spoločnú budúcnosť, k ničomu to nevedie. Rozpadne sa to na nejakej maličkosti.

Je to jednoducho indikátor, že na strane partnera je so vzťahom nejaký problém. A ten sa prejaví inde.

Takže Trianda, toto je asi posolstvo pre teba. Anne ty si išla na samotnú hranu vo svojej ústretovosti, ten chlapík jednoducho nebol to, čo si hľadala. V tomto sa mýliš.

Mesačný princ:
vo svojom príspevku v druhom odseku odspodu radíš, aby si Trianda radšej všimla aký je to človek. V treťom odseku odspodu však konštatuješ "že to určite dobrý človek nie je" takže si to Triande vyriešil sám.

Annie111

on sa neuvedomi.. jemu proste preplo.. a k tym muzom.. teraz na nikoho nebudem mat absolutne chut a ked uz konecne ta chut pride bude problem niekoho najst...a ani moznosti nie je vela.. a ano si silna a obdivujem ta ako super to zvladas..snad po tyzdni budem aj ja ok

triandafilia

Mozno neskoncilo. Mozno si uvedomi. Urcite sa ale neobvinuj lebo niekto kto NAOZAJ MILUJE neodchadza zo vztahu na zaklade jednej hadky/incident. Ak naozaj odide znamena to ze v tom bolo aj vela inych veci o kt. mozno ani nevies...hlavne sa v tom nevrtaj... ja sa snazim mysliet na buducnost.. snim buducnost nebola.. vies kolko muzov je tam vonku ochotnych urobit ta stastnou??? Najlepsie na tom este je ze JA psychicky podporujem TEBA :-))) asi som silnejsia ako som si myslela ;-)

Annie111

ano ja viem, vsetko co pises je pravda... citam tuto diskusiu od zaciatku, to sme boli este spolu a presne som vedela ako sa citis lebo my sme nieco podobne riesili par tyzdnov dozadu.. tiez sa vyjadroval tak neurcito, ze nevie co bude a podobne.. on uz totiz dieta ma a preto mi bolo jasne, ze sa nikam ponahlat nebude.. tak som mu povedala svoj pohlad na vec, akceptoval ho a dohodli sme sa ze uvidime co bude.. a tak som si povedala, ze budem s nim prezivat tak zo dna na den a uvidime kam sa dostaneme.. on sa k nicomu nemal, myslim byvanie alebo proste nejaky rozhovor co bude ako si to predstavuje..a to ma deptalo.. sice sme spolu neboli dlho,bol to vztah na dialku velmi intenzivny a velmi sme boli na seba naviazani.. hovorili sme si, ze mame pocit ako keby sme boli spolu roky.. potom doslo k jednemu incidentu, kde som ja vybuchla, aj ked stale si myslim ze opodstatnene, lebo to co urobil by sa mu nepacilo keby som aj ja urobila a tak som napisala, ze koniec.. myslela som si ze sa uvedomi a kvoli takej blbosti to neskonci.. ale skoncilo :(

triandafilia

Annie... vidis vrtas sa v tom..to je to najhorsie. Ani ja tomu nerozumiem, smejeme sa ako to bude ked nam bude 80.. a zrazu rozchod lebo nie je pripraveny na manzelstvo a deti... ani ja nie.. ale o par rokov budem.. ja co si mam o tom mysliet??? Ak sa budem vrtat zblaznim sa... a mam sa rada natolko aby k tomu nedoslo.. NECHAJ HO a moze si uvedomit ako mu chybas.. mozno.. ak ho budes otravovat urcite nie iba "hladkas jeho ego" ukaz mu ze si silna a dokazes byt bez neho. Je dobre ze si mu ukazala zaujem o neho ale teraz je rada na nom..Ak nic neurobi nechas to tak... a zijes si svoj zivot. Najpodstatnejsia si ty nie on!!!

Annie111

snazím sa na neho nemysliet, velmi.. ale je to prilis cerstve..mam pocit, ze sa zblaznim..vzdy mi vycital, ked sme sa pohadali, ze som na neho kaslala a ze keby sa neozval on, ja by som sa neozvala.. mal pravdu.. ale dnes som sa prekonala a napisala mu lebo som to uz nevedela vydrzat.. a on po tom vsetkom na mna vybafne, ze to nema vyznam.. :(..ja nechapem ako niekto moze len tak vsetko zahodit :((

triandafilia

Annie akoby si opisovala mna.. ale tak to proste je..nespominaj, nevrtaj sa v tom lebo inac budes mat vycitky ze si nieco mala urobit inac. NEMALA!!! Tak to malo byt..ani mne sa nechce odznovu zacinat ale musis to brat z tej pozitivnej stranky... musia sa jedny dvere zatvorit aby sa otvorili nove.. a urcite to bude o nieco lepsie... nemozes nikoho nutit a urcite ani nechces... chces niekoho kto teba nie? Urcite nie...a novy muz to su aj nove zazitky, nove zvyky..novy zivot.. stretnes niekoho ked to budes najmenej cakat ;-) Nekontaktuj ho lebo inac klesas v jeho ociach a to iste nechces... MAS SVOJU CENU A ZASLUZIS SI TO NAJLEPSIE! On je ten hlupak co stratil najviac a bude to lutovat... nie ty!!! A hlavne sa zaoberaj sama sebou..citaj, skrasluj sa, cvic.. NIE NIM!!!