Prečo darebáci dostanú všetko?

Moireal

Tak v takom pripade si treba prestat darebakov vsimat a hladat tie pozitivne priklady podnikatelov. Ja som skor mala na mysli, od ktorej ciastky je clovek uspesny, ci ten, co ma na konte par tisic eur alebo rovno miliony. Lebo ti, co maju miliony, mozu byt aj darebaci aj slusni ludia. Aj ked musim dat zapravdu, ze milonari a nadnarodne spolocnosti beru ludi ako lacnu pracovnu silu a zdieraju ich. A preco to tak je, tak dovod moze byt ten, o ktorom som pisala nizsie.

Radsej by bolo lepsie, keby sa sustredili ludia na to, aby robili co ich bavi, mali dostatok penazi a ucili sa stale nove veci. Taky zivot vie byt pekny, narozdiel od miliardarov, ktori denne trpnu, ci nestratia svoje "tazko zarobene peniaze".

Filip TT

Mne sa zda ze diskusia ide o standardnych podnikateloch, ktori sa dostanu k majetku nejakym dobrym business planom. Toto ale podla mna nie je ten pripad, na ktory sa pyta zakladatel temy.

Moireal

Pre mna taki ludia, co sa nevedia tesit, niesu uspesni. Ak musia trpnut, kto ich pripravi o tamto ci hento. Uspech je dost siroky pojem, preto je tazko takto vseobecne debatovat....

okoloidúci

Keď čítate výroky a citáty bohatých a teda úspešných ľudí (napríklad na www.firstclass.cz), tak sa dozviete zaujímavé veci:

- spravodlivosť neexistuje (treba sa s tým zmieriť)

- najlepšie sa zarába na hlúposti ostatných (nevadí, že sú možno chudobní)

- treba tvrdo pracovať, ísť za svojim snom a nestarať sa o okolie

- ...

Z toho mám pocit, že tí ľudia nemajú chrbtovú kosť. Ja som bol vychovaný v láske a medzi ľudmi s dobrými srdcami a preto si nedokážem predstaviť, že by som sa začal riadiť podľa ich rád. Radšej budem chudobný a menej úspešný a budem vo svojom vnútri šťastný, že som nemusel kvôli tomu nikomu ubližovať. Pre niektorých je toto nepochopiteľné (hlavne pre tých bohatých, ktorí si myslia, že práve ti druhí sú darebáci).

No tiež je pravda, že keď je človek lenivý a nesnaží sa, tak šťastný nemôže byť v žiadnom zmysle.

Moireal

dvojpes, asi myslis inteligenciu. Ale inteligencia neznamena automaticky uspech a hlavne nie ten vseobecny ako mat vela penazi a prestizne postavenie. Je kopec inteligentnych, ktori su pre spolocnost nepouzitelni, medzi nimi aj kopa autistov, maju svoj svet ale pre tento svet su nepouzitelni. Takze ano, aj psychopati, byvaju ludia inteligentni ale niekde maju ubrane a ani to neznamena, ze musia byt nutne uspesni. Taky typicky priklad su aj seriovi vrahovia, su inteligentni ale uspesni podla vseobecnych meritok niesu, mozno tak v tom, kolko ludi zabiju. Mozno to splna ich predstavu o uspechu, kazdopadne tu je pravdepodobne rec o zdravych uspesnych ludoch, ktorych najvacsim ukazovatelom je ze su stastni. Lebo stastny clovek ublizovat nebude.

ovko2

Uspesni ludia su casto darebaci z dovodu, ze nemaju emocie, alebo ich aspon nemaju tolko ako bezni ludia. Emocie su totiz dost prekazkou ktora znemoznuje sa dobre sustredit a mat silu dosahovat kazdy den zvolene ciele. Ked vas kazdodenne neotravuje, nerozptyluje empatia, starosti o druhych ludi, tuzby po dusevnej harmonii, po laske, ked vas netrapi co si o vas myslia, tak ide vsetko ovela lahsie, clovek ma viac energie ist za pragmatickymi cielmi a preto je uspesnejsi. Pamatam si nejaky vyskum ze medzi uspesnymi podnikatelmi, manazermi a politikmi je vyse 70 percent psychopatov, resp ludi so sklonmi ku psychopatii.

Filip TT

Otazka je od koho to "vsetko" ti darebaci dostanu. Toho sa treba opytat, preco im to dal. Napriklad: Preco mafian M dostal od statu zakazku z x milionov? Lebo mu to prihral politik P. Preco je politik P vo vlade? Lebo mu clovek C dal svoj hlas....

Moireal

Prezyvka, klobuk dolu, ty asi naozaj zijes tym zakonom pritazlivosti. :)

Je urcite dobre, mat viacero planov, potom moze mat clovek istotu, ze ak to nevyjde tak alebo tak, vyjde to este inak ale vyjde. :)

Prezyvka055

dvojpes a ja by som skor povedal ze si si to prave vycucal z prsta :D Ale tiez nesedim pri tabulkach o tejto statistike tak sa nejdem natahovat. Co vsak mozem povedat ze tento svet stoji na uspechoch uspesnych ludi a vdaka ich vynalezom mozme uzivat pohodlie dnesnej doby a neumierame v 30tke.

Prezyvka055

Moireal az na tu poslednu vetu :D Skor by som povedal ze treba mat plan. A uspech treba ocakavat.

Ja ked nieco robit ocakavam, ze to bude dobre, ze z toho nieco bude a ze to bude uspech. V kazdom pripade ak by to uspech nebol mal plan ako dalej. Nemusia to byt stritkne nalinkovane veci ale mam predstavu o svojom dalsom tahu :) a to plati aj pri kazdej hre. Vzdy maj aspon pribliznu predstavu aky bude tvoj dalsi tah. Lebo presne tu sa rozlisuju uspesny hraci od neuspesnych. Ti uspesni vedia analyzovat hru a maju predstavu o dalsom svojom tahu.