Ako liečiť zápal mihálnic?

Táto diskusia patrí k článku: Ako liečiť zápal mihálnic?
Ako liečiť zápal mihálnic?

Druhý rok mám tažkosti s ocami, resp. s vieckami. Prvotná diagnóza bola-jacmen, napokon dospela moja ocná k tomu, že ide o nezápalový edém mihalníc. Mám za sebou rôzne alergo-testy a podla nich som alergická len na kari korenie a horčsicu a podla vlastných skúseností na harmannek a orechy. Obličky mám v poriadku, krv tiež a v minulosti som nemala takmer žiadne zdravotné tažkosti, okrem bežných nachladení a detských chorôb. Problémy sú zjavné na prvý pohlad i pre okolie. Spociatku mi navrelo len jedno viecko a na dotyk som mala pocit, že nejde o bežný opuch, kedže bolo hrbolaté. S opuchom som vstávala a pocas dna takmer vymizol. Niekedy bol opuch spojený so zhoršeným videním - dívala som rozmazane, tažko som zaostrovala a to tak s okuliarmi ako i bez (mám predpísané okuliare s nizkymi mínusovými dioptriami), co mi spôsobovalo problémy v práci a následne aj v celkovej sústredenosti. Tieto docasné stavy zhoršeného videnia pretrvávajú dodnes. V máji sa mi na jednom viecku vytvorila viditelná gulôcka, tá sa neskôr "vyzbierala" až mi to vycistila ocná lekárka. Odvtedy sa mi takéto hnisavé gulôcky, len o dost menšie, vyzbierajú medzi mihalnicami zhruba každý druhý-tretí mesiac. A tento vikend som jednu objavila i z vnútornej strany viecka.