Stolica 1-2 krat tyzdenne

ja888

S bananmi robia ludia velku chybu ked ich jefia nezrele a potom im krivdia ze ich zapekaju. Banany jest az ked sa objavia prve hnede skvrny. Vtedy je banan zrely a dokonca posobi proti zapche

ja by som este poradila pozriet sa na vec zo psychickej/mentalnej stranky. Kef hovoris ze cim zdravsie jes tym je to horsie. Pohladaj si v hlave nejake presvedcenia ktore ti tento stav sposobuju. Dalej fakt vynechaj syry. Syry najma kravske su tym najvacsim zlom a zapekaju.
Prestan citat clanky o chorobach aby si si netvoril strachy. Prejdi na co najmenej priemyselne spracovavanu stravu. Ziadne polotovary, ja ti velmi ofporucam veganstvo alebo ked nemozed tak proste co najviac suroveho ovozelu a uplne vynechat aspon tie syry a cukor a bielu/a lepkovu muku.
Ale ja si myslim ze bez popracovani na myslienkach to nepojde.

ja888

S bananmi robia lufia velku chybu ked ich jefia nezrele a potom im krivdia ze ich zapekaju. Banany jest az ked sa objavia prve hnede skvrny. Vtedy je banan zrely a dokonca posobi proti zapche

ja by som este poradila pozriet sa na vec zo psychickej/mentalnej stranky. Kef hovoris ze cim zdravsie jes tym je to horsie. Pohladaj si v hlave nejake presvedcenia ktore ti tento stav sposobuju. Dalej fakt vynechaj syry. Syry najma kravske su tym najvacsim zlom a zapekaju.
Prestan citat clanky o chorobach aby si si netvoril strachy. Prejdi na co najmenej priemyselne spracovavanu stravu. Ziadne polotovary, ja ti velmi ofporucam veganstvo alebo ked nemozed tak proste co najviac suroveho ovozelu a uplne vynechat aspon tie syry a cukor a bielu/a lepkovu muku.
Ale ja si myslim ze bez popracovani na myslienkach to nepojde.

Kýčera

Áno, môže sa jednať o chorobný stav - problémy so štítnou žľazou, hrubým črevom... Predtým ako pôjdeš k lekárovi vyskúšaj tie rady, kt. tu už máš a kt. Ti aj ja pridám. Budem tu opakovať niektoré veci, tak sorry. Stolicu by si mal mať presne toľkokrát, koľkorát denne ješ. To má, žiaľ, len málo ľudí. Preto si musíš nacvičiť hrubé črevo na pravidelné vyprázdňovanie v čase od 5.-7. hod. aspoň 1x denne. Inak si koleduješ o samootravu. Musíš jednoznačne zmeniť svoj životný štýl :
1. pri prvom nutkaní okamžite ísť na toaletu,
2. zvýšiť príjem tekutín - 2-3l, najviac vody,
3. ráno nalačno začať pohárom vlažnej vody s citrónom alebo s jablčným octom,
4. upraviť jedálniček - zvýšiť príjem vlákniny z čerstvého ovocia a zeleniny,
5. denne konzumovať biely jogurt s bifidobak., kefír, cmar, celozrnné pečivo, pšeničné vločky, otruby, kyslú kapustu, mleté ľanové semeno,
6. nekonzumovať čoko, banány, ryžu, cukor, biele pečivo, pizzu, nepiť čierny čaj, červené víno, kakao,
7. pridať aspoň 0,5 hod. rýchlu chôdzu,
8. pomôže aj masáž brucha, akupresúra.
Predtým by si si mal však vyčistiť čreva - klyzma, Glauberova soľ,...
Po vyčistení čriev si nasaď probiotiká s prebiotikami. Ak sa Ti
vyprázdňovanie ani po mesiaci neupraví, tak musíš k lekárovi!

blueberryNN

To ti vazne este nenapadlo, ze je nacase s tym ist k lekarovi? Napriklad rakoviba hrubeho creva sa prejavuje zapchou. Ak si si doteraz myslel, ze pri zapche ide iba o diskomfort. Ak ti nic nepomaha, co tak zacat problem riesit??

Quido

Jem velmi vela zeleniny a vypijem tri litre citronovej vody denne. Cestoviny zial teraz nesmiem, ani chlieb, lebo bojujem proti kvasinkam. Zda sa mi ze cim viac dbam na zdravu tym je to horsie. Momentalne som nebol na zachode uz sest dni a ked, tak stolica je tvrda ako kamen a uplne cierna. Dakujem zatial vsetkym!

Quido

Jem velmi vela zeleniny a vypijem tri litre citronovej vody denne. Cestoviny zial teraz nesmiem, ani chlieb, lebo bojujem proti kvasinkam. Zda sa mi ze cim viac dbam na zdravu tym je to horsie. Momentalne som nebol na zachode uz sest dni a ked, tak stolica je tvrda ako kamen a uplne cierna. Dakujem zatial vsetkym!

Quido

Jem velmi vela zeleniny a vypijem tri litre citronovej vody denne. Cestoviny zial teraz nesmiem, ani chlieb, lebo bojujem proti kvasinkam. Zda sa mi ze cim viac dbam na zdravu tym je to horsie. Momentalne som nebol na zachode uz sest dni a ked, tak stolica je tvrda ako kamen a uplne cierna. Dakujem zatial vsetkym!

Quido

Jem velmi vela zeleniny a vypijem tri litre citronovej vody denne. Cestoviny zial teraz nesmiem, ani chlieb, lebo bojujem proti kvasinkam. Zda sa mi ze cim viac dbam na zdravu tym je to horsie. Momentalne som nebol na zachode uz sest dni a ked, tak stolica je tvrda ako kamen a uplne cierna. Dakujem zatial vsetkym!

Quido

Jem velmi vela zeleniny a vypijem tri litre citronovej vody denne. Cestoviny zial teraz nesmiem, ani chlieb, lebo bojujem proti kvasinkam. Zda sa mi ze cim viac dbam na zdravu tym je to horsie. Momentalne som nebol na zachode uz sest dni a ked, tak stolica je tvrda ako kamen a uplne cierna. Dakujem zatial vsetkym!