Vráti sa človeku to dobré ale aj to zlé ?

Príspevok v téme: Vráti sa človeku to dobré ale aj to zlé ?
MMM_2000

Čauko
Viem že deti v Afrike sa majú horšie ako ja , ale aj tak sa vám potrebujem vyrozprávať. Som 17ročný gitarista , a začínam z cvičením
Bývam na dedine na strednom Slovensku.

Kedže som už tretiak tak sa začínajú riešiť veci ohľadom stužkovej. V triede ako som si popozeral má 90% frajerov/frajerky a zvyšných 9% bratrancov , sesternice , čo ja nemám. Už teraz mám mindráky kvôli tomu s kým pôjdem na tu stužkovú. Neviem čo tam budem robiť , neviem tancovať , som nízky , spolužiačky poberú opätky a ja ako decko tam budem vyzerať. Stačilo by keď sme boli v divadle s triedou.

Ďalšia vec je tá , že ma dievčatá ignorujú a lozia za druhými. Napríklad hrával som v šk. kapele , zahral som solo , nič , nikto netlieskal , ani spolužiaci. Prišiel spevák a všetci boli ujasený že ako on parádne spieva , pritom spieva otrasne. Všetci ho majú radi , a ja som taký trtko čo maká na sebe čo sa gitary týka (presedím aj 8hodín) a nič , maximálne dvaja-traja profesori , čo sa hudbe rozumejú (hrám rad veci od Petrucciho , Malmsteena, Satrianiho).Ale zahrám si hocičo čo sa mi páči , aj pop. Tak je to isté aj v triede. Dva dni som si dal predsavzatie že ku nikomu nepôjdem , či ma niekto ma aspoň kus rád. Hádajte , prišiel až jeden spolužiak , aj to len tak že čo bolo za úlohu. Pritom pri ostatných spolužiakoch ostatní alebo spolužiačky a smejú sa , flirtujú ... To mi dokáže pekne pokaziť deň. Potom keď vidím ich fotky na FB/instagrame so svojími frajerkami ako trávia čas tak mi je kus smutno. Ja ho trávim na gitare , so psom a jediným kamarátom na tej dedine.
Ale u mňa je to tak , že čím viac sa slušne chovám ku ľudom tak tým viac na mňa serú. Spolužiačke som vzal veci na túre lebo nevládala , mňa bolelo koleno , mal som hnačku , ale pomohol som jej , keď sa na ňu všetci vysrali. Na ďalší deň v triede na mňa ani nekukla a davááááj za spolužiakmi. Aj keď sa mi nejaké dievča páčilo , popísal som si s ňou , ale potom som sa dozvedel od jej kamarátky že si milý , zlatý ale nič z toho nebude. A na ďalší deň sa s nejakým chujom vláčila.
Ďalšia vec je tá , že všetci v okolí si robia vodičáky , no len mne nedajú rodičia ani polovicu peňazí na ten vodičák. Ešte ku tomu teraz zdražel a ja to vidím tak že si ho asi urobím až keď skončím vysokú školu. Ostatní už majú porobené , tatkovia im autíčka požičajú , frajerujú sa že majú vodičák , všetci im to žerú no len ja sa nemám vôbec čím pochváliť. Hlavne dievčatám sa to páči. Dokonca dvaja už majú autá.
A posledná vec je tá , že som strašný genetický odpad. Mám len 173cm , 85kg a strašne naprd genetiku. Cvičím dva roky doma s vlastnou váhou/boxujem s tým kamarátom ale nič na mne nevidno že makám na sebe. Pritom borci z triedy/školy čo chodia do fitiek tak už vidno progress a zase všetkých zaujmú. Ja mám parádne brucho , ktoré už dva roky neviem vysekať... Silu mám to nevravím že nie , ale vzhľad je totálne naprd. A to čo dokážem by som musel skutkami ukázať. Ale čo keď treba niečo preniesť tak idú svalovci a vysoký ... Ja nič nemôžem sa predviesť. Ďalšia vec ta výška , mnohé dievčatá chcú aspoň o hlavu vyššieho aby ich ochránil. Ale čo ja ? 2x ma kvôli tomu dievča poslalo niekam.
Proste dávam do všetkého čo robím maximum , chovám sa k ľudom slušne , cvičím poctivo na gitare , cvičím po škole doma a trénujem box/zápasenie ale ani v jednom sa mi nedarí. Vodičák nemám , nemôžem sa machrovať. Učiť sa učím , som stále vyznamenaní , ale čo z toho , keď ma tieto veci stále trápia , a bojím sa že to takto ostane navždy , takto to so mnou je stále.

Ďakujem za rady a želám vám všetko dobré , i keď mne to nebolo dopriaté :)

WHISPER

píšeš že chceš ist na vš, tak sa venuj štúdiu....

píšeš že ti nie je nič dopriate...?
ako čo chceš...? len tak zadarmo vodičák- rodičia dajte mi!
auto? dajte mi! a ked budes mat frajerku aby si sa mohol predvádzať , do auta treba palivo- rodičia zaplatte!
frajerku pozvať na zmrzku za čo? - rodičia dajte peniaze...?

pokial je pre teba dolezitá vasoka skola, tak najprv si tu vysoku skolu pories, ja poznám X-vysokoskolákov , ktory popri studiu aj brigaduju v hypermarkete a predstav si! nemaju autá..

ked budeš mať vš, ked budeš zarábať vlastne penaize aby si mal na to, pozvať frajerku na zmrzku, kolu... tak potom rieš frajerku..

až tak strasne vodičáky nezdraželi na osobák.- nemáš čo plakať...

mas 17! od 16 rokov si mohol chodit brigádovať a ten vodičák si si mohol kludne zaplatit... studenti maju dokonca zlavu...
do tesca stale potrebuju ludi ci do pokladne , na vykladanie tovaru, kaufland detto, alebo ak si trufas no uz teraz reveš na konci prazdnin zbytočne - výroby beru tiez studentov na letne brigady,

nikto nemá nič zadarmo! mne tiež pečene holuby nepadaju z neba..
po skole som sa zamestnala aby som si mohla kupovat co chcem, byt, teraz koli mojej buducej práci davam do kurzu takmer 3000€ aby som ju mohla vykonávať....
a ty tu reves za nejaky vodicak na B skupinu...

**
a ty sa nepozeraj na dcérenky, synáčikov, ktorý/é majú povolanie syn/dcera...
že tatko je lovatý a kupi decku vsetko... s takymi sa neporovnavaj...

a čo budeš robiť na stuzkovej? je tam program určity, vystupuje cela trieda, jednotlivci, večera.... az po tom vsetkom je volny program, kedy som napriklad ja uz isla domov s rodičmi...
lebo budes tam s rodicmi.... a ked si tam nejake dievčiny donesu frajerov, chcu sa len predvadzať, ..

**
čo sa týka tych ostatnych vecí... ak ta bavi box tak sa nan prihlas , budes chodit na treningy, budes sebavedomejší, aj postava sa ti vyrysuje....

a problem nie je tvoja výška ! problem su tvoje komplexy, ktore na tebe vidieť... a ziadna nechce zakomplexovaneho uboziaka, to je zakon prirody, ze zeny chcu alfasamcov-tých silnejších... v prirode slabý jedinec zahynie...

ja som mala uz na zakladnej krpatych spoluziakov a predstavs i tr*tkali prvu ligu... zeny z nich saleli - lebo chlapci mali sebavedomie , ze nemal chalan komplexy za to ze má len 160cm...

a predstav si ze nie všetkym sa páčia vysoké nemotorne rebríky...
mne sa napriklad páčia nizki chlapi, radsej nech je odo mna o hlavu nizší, ako vyšší - ja to mam zas tak...
ale zas ja štekle nenosím, takze pri mne komplexy nechytá..

tor

To su bezne problemy u chalanov tvojho veku a nie si ani zdaleka jediny. Ale nie kazdemu bolo dopriate zazit prvu lasku v 17tich. Niekoho to stretne az okolo 30tky. Nezufaj hlavne a makaj na sebe dalej vo veciach, v ktorych aj doteraz. Dievcata v tvojom veku su este nevyzrete pipky a maju kuracie rozumy a vlacit sa s nejakou takou by bola len zbytocna strata casu pre teba. Zeny okolo 30 uz su rozumnejsie, maju po krk debilov, namyslencov a chvastunov a horenosov, ktori si s nimi tocili jak chceli a manipulatori boli, este ich aj ponizovali... potom budu schopne ocenit skutocnu lasku a budu chciet prave niekoho skromnejsieho, kto je uctivy a vie sa slusne chovat.
Apropo gitara, skusal si hrat kostolne pesnicky, take gitarove ako hravaju v krestanskych zboroch? Bolo by fajn ist to niekam omrknut, do niektoreho krestanskeho zboru, opytat sa, ci nepotrebuju gitaristu, tam je to väsinou len o par zakladnych akordoch a keby si pridal pekne solo, tak by si to tam trosku aj ozivil a je mozne, ze tam by sa aj niektora po tebe kukla, lebo v takych zboroch je vzdy viac zien ako chlapov. A aj predpoklad, ze tam nebudu stetky a kurvy, lebo predsa krestansky zalozene dievcata dostali trosku slusnejsiu vychovu. Vsak uvidis, hlavne nezufaj a drz sa.