Operacia chrbtice

Moonika

Ahojte, ked je už tu taká téma skolioza, dievčatá, chcela by som vediet, že tie, ktoré máte partnerov, alebo manželov, prekáža im, že máte skoliozu? Dakujem za odpoved :D

macuľko123

Chcem sa spýtať tých, ktorí sú po operácii chrbtice ako dlho vám trvalo, kým ste mohli začať sedieť a ako dlho trvalo kým ste sa stali sebestačnými (obliekanie, hygiena ...) Ďakujem

lejki

Mam 16.Som 2 roky po operacii chrbtice.Bola som operovana ked som mala 70 stupnov. Teraz mam 15. Nosila som korzety(ktore boli vraj zle) ,cvicila som , bola som na rehabilitacii , podstupila som Vojtovu metodu, plavala som...a i tak nic nepomohlo. Ale tycky su v poho. Sme si na seba zvykli.Sem tam to pichne ked sa prudko otocim.Cvicim hocico.(co mozem, lebo kolena mi idu do riti).Chodim liezt.Teraz si vybavujem aby som cvicila aj v skole.Operacia nie je tak hrozna ako tie prve 2 mesiace po nej.Boliet to bude fest.Ale mozem dychat.Chcela som ist aj snowboardovat ale nechcem nasrat mamu:D. Chodim aj plavat. Operovana som bola v Ruzinove v Ba docentom Rehakom.Jedine co mi vadi je, ze sa dost kontrolujem a uz ma to sere, bo mi tu kazdy spomina vozicek. A ten zdeformovany chrbat.Ale inac spoko:)(o istych mnou ,,milovanych" lekaroch radsej pomlcim)

kubooo...

ja mám kyfózu :( mám 16,5 roka neviem doktorka vraví že je to kyfoskolióza ale tak skoliozu nemam velku tak 5° max... a kyfozu mám okolo tých 50°... Šeci mi vravia Že cvič plávaj.... atď. no a v kúpeľoch som strertol týpka čo mal dva razy keď ne viacej väčší hrb a nechápal som keď mi povedal že on pláva ako športovo už 7 rokov a takto dopadol... :/
no a moja otázka je či sa dá ísŤ na operáciu aj s kyfozou lebo poznám len ľudí čo su operovaný na skoliózu.

Ďakujem

to je jedno

zilina je naj som po operaciji uz pomaly 7mi rok a som uplne fit ked su zmeny pocasia troska mam bolesti ale to su veci na ktore si treba zvyknut.jedina odlisnost od ostatnych je ze som TIE TYCE ZLOMIL nikto nevie ako je to mozne som ASI prvy v siroko daleko ale obidve tyce sa mi zlomili asi 2 cm od poslednej skutky
nemal som nejake trvale bolesti potom len to strasne vrzgalo a bal som sa ci sa neskor nemoze stat neco horsie tak mi proste znova rozrezali chrbat a zlomene casti museli ist von mam aj tie srobi doma jeden ma 7cm je to fakt supa ;) druha operacia bola dost heavy metal bolelo to ovela viac a hlavne tam uz nebola somnou mama .ale ted mam 22 rokov a pracujem v hoteli v londine v kuchyni de stojim dlhe hodiny na nohach snowboardujem a mnoho dalsieho

cize no wories mna operovali 7 rokou dozadu a bolo to uplne pohode tak ted uz musia byt na takej urovni ze sa nemusite bat vobec ale vobec nicoho dokonca aj nemocnicna strava je uplne super

Pan chirurg Popluhar vam velky respekt ak to nahodou citate ste fakt najlepsi klobuk dole a dakujem

Lylil

Ahojte, ja som bola pred dvomi rokmi na operacii skoliozy v Ziline na detskom oddeleni . Radsej som sa rozhodla pre zilinu. Pre mna bolo najlepsie zo vsetkeho an tom to že som už nemala hrb, nakolko som dost chuda takze mi ho bolo vidno, a teraz možem nosiť hocijake trička nielen take aby mi to nebolo vidno. Jazva je krasna sice dlha ale tenunka ako skrabanec:) Zotavovanie je zlozitejsie ako to oni opisuju. Taku bolesť som nikdy nezažila ako vtedy a nič na to nepomáha , všetky úkony sa treba znovu naučiť, a a ešte JEDNA DOLEZITA VEC je že na oddelenie čo sa týka hlavne dievčat si treba zobrať mamu, aj na JISku! Bez mami by som to neprežila kedže ma po ležiačky umývala, starala sa o mna, krmila ma, a davala pozor čo tam so mnou dorabaju bez maminy by som nikdy nešla. Takže držím palce keď sa rozhodnete pre túto možnosť :)

mamička

Pekny den vam prajem.CHcela by som vas poprosit o menšie vysvetlenie.Bola som na konzultacii v ružomberku ohladom mojich platničiek...vedel by mi niekto presne vysvetlit čo to všetko zanamea??..zaver mojho vyšertenia znie.....rozsah nalezou indikuje oper.riešenie v zmysle TLIF L-5..S1 vpravo +semirigid.fix. L4-5....vie niekto my to bližšie vysvetlit??..prvy krat som bola operovana v Košiciach...ale už tam nejdem...podarte prosim a všetkym dakujem...

TinkaTinka

Ahojte. :)
Mám 17 rokov a už som vyše 3 rokov po operácii chrbtice.
Mala som byť operovaná v Bratislave, ale nakoniec som sa rozhodla pre detské oddelenie v Žiline.
Mám naozaj veľa šróbikov, dve titánové tyče pozdĺž celej chrbtice a odrezané z panvy. :)
Čo je na celej operácii podľa mňa najhoršie?
Bolesť. Tá ma prenasledovala ešte niekoľko mesiacov po operácii. Žiadne tabletky proti bolesti mi nezaberali, iba nejaká infúzia, ktorú som dostala v nemocnici iba dva krát.
Druhé, čo by som už nechcela zažiť bolo, že som sa odznovu musela učiť chodiť. Nevedela som stáť bez opory. Ale to sa po liečbe v kúpeľoch zlepšilo.
A do tretice: Neviem ako ostatným, ale mňa tie šróbiky občas popichajú a niekedy mi to tam vŕzga. :D Naozaj- aj to je počuť. :) A ešte to najhoršie- žiadne športy, skákačky, neviem sa dotknúť zemi, kotrmelce a jazva.

Čo sa mi páči?
Že to čiastočne vyrovnalo "hrb" a zväčšila sa mi výška. Samozrejme ide o zdravie, tak som naozaj rada, že už mám po tom.

Prajem Vám veľa zdravia a nebojte sa toho! :)
Čaká Vás tam "náladovka" (tabletka pred operáciou, ktorá Vás rozosmeje alebo uspí) a narkóza, z ktorej keď sa preberiete, máte čiastočné vidiny/ kreatívne myslenie. :D

Držím palce!