Nezvládam akúkoľvek prácu

Príspevok v téme: Nezvládam akúkoľvek prácu
Renoss

Srdečne Vás zdravím diskutéri

Rád by som sa podelil s Vami s mojím trápením, nedokážem sa nikde zamestnať ako 25 ročný som stále doma. Samozrejme robil som rôzne brigády na dohodu, ale to všetko bolo len pár mesiacov. Tam som ten stres nepociťoval boli to práce ktoré ma bavili. Robil som informátora pri kiosku na úrade práce, alebo som pomáhal na okresnom úrade (nemám titul) bolo to na dohodu len. Čo som skúšal sa zamestnať vo fabrike, tak som po 1 dni alebo aj 2 týždne dal výpoveď, skrátka ten vnútorný stres ta apatia, ta plačlivosť, ten žalúdočný nepokoj bol tak silný, som myslel že sa zbláznim. Na Základnej a Strednej som mal veľmi zlý kolektív a nemám kamarátov ja toľko že by som mohol s niekym isť do práce. Chodím aj k psychológovi na sedenia idem 20.11 na sedenie, ja skrátka sa cítim tak duševne vyčerpaný a neschopný ja neviem nič. Neviem vydávať peniaze a počítať z hlavy. Musel by som používať neustále kalkulačku. Som vo veľmi vážnom začarovanom kruhu, a neviem s neho ísť von. Pracovať sa musí, ale ja mám s toho neskutočné zle pocity a obavy veľkej katastrofy. Chcem si podať prihlášku na sociálnu prácu a spraviť si aspoň BC. titul aby som sa vyhol fabrikám. Neviem aká terapia a liečba by mne pomohla. Jedine čo je mojim plusom že sa viem rozprávať s mládežou a deťmi, že by som bol skvelý animátor, som dostal spätnú referenciu. Čo len vymyslieť aký zamestnávateľ by bol ochotný zamestnať tak depresívneho človeka ako ja žiadny.

Renoss

Pracujem stále 3 mesiac ťahám, peniaze sa dajú aj tak spokojný nie som duševne. Ľudský mi to nedáva nič a s nikým sa tam nebavím. Neni ským. V reáli je to podobne kamarátov mam minimum. a s ľuďmi mojej vekovej kategórie si nemám čo povedať. Mládež je sto krát lepšia. Som nezadaný a nikdy som dievča nemal takže som velmi nastatý deň čo deň a žiadne peniaze to nevymažú.

Renoss

Tak pracujem celý mesiac, študovať sa mi nechce. Práca ma nenapĺňa, ešte čakám výplatu. Nemám si tam ským čo povedať, odorbím 8 hodín a idem preč. Necítim sa dobre, som velmi nervózny doma všetko ma vytáča,

Renoss

Tak uplatnenie a test co sa tyka prace, sa robil na urade prace. Vysli mi tam profesie SBS pracovník, knihovník, informátor, pracovník v neziskovej organizacii. Je tam toho dost od silných a slabých stránok. Pracovníka SBS vylúčili mi dve psychologicky kde som chodil. S tým suhlasím nemám tvrdú povahu. Knihovník profesia.sk pozretá okrem BA nehladajú nikde. Ani TN ani BN ani PE, nemám na to známosti na knihovníka odtial sa odchádza jedine v truhle. Pociťujem že na tu VŠ nemám duševne mám čo robiť ako skladník, duševne to ustáť v práci mam fajn kolegov zatiaľ približne v mojom veku. Zvykám si je to veľmi ťažké, držím treti týždeň. Robím na dve smeny, Ranná a pobedné osmičky 5:35 - 14:00
13:50 - 22:00. Víkend je volný. Ak by som išiel na výšku prídem o ten ako taký víkendový kľud, ale bez toho sa nedostanem robiť s deťmi a mládežou, mne by stačilo byť vedúci tábora profesia.

Goodbye

Výborne ti radia MaruskaMM a a_dr1a. Dobre si prečítaj ich príspevky ešte raz. Nič múdrejšie nemôžeš urobit.

a_dr1a

Renoss. Asi prilis citas toto forum, kde ludia VS podcenuju. Ze to spravi kazdy blbec (zvacsa to vsak pisu ludia, co VS nestudovali nedokoncili ci vobec nemaju). Ja mam s VS skusenosti (nase aj zahranicne), ale ver, vsade sa treba ucit, robit zapocty skusky, vypracuvat seminarky rozne projekty, prax cvicenia ai. Proste zadarmo a len-tak nikde nic nedavaju, nemas. Ak nezvladas ani lahsie prace, mas psych. problemy, tak nemusis ten tlak na VS uniest. Lebo ta to pocas skuskoveho obdobia, ci pri mnozstvach seminarok ai proste polozi zlozi. Skor sa zameraj na to, co pise Maruska. Daj si spravit testy, na ake uplatnenie profesie mas predpoklady danosti a na tie sa sustred. Nesnaz sa ist tvrdohlavo hlavou proti muru. A ak ti ide o spoznanie dievcat, najst si znamost, tak to sa da aj inak, nez sa trepat zrovna na VS. Mas 25r. Skus sa najskor najst a zorientovat sa v zivote. Pod na vsetko logicky a postupne. Hlavne sa najdi v profesionalnej oblasti (aby si mal z coho zit, byt samostatnym nezavislym). Gro je byvanie, mat na seky stravu prezitie. Ak toto nedokazes nezvladas tu, necakaj, ze v zahranici ti to pojde lahsie ci same. Tam tiez musis makat ak nie aj ovela viac, a hlavne, budes mimo (domova rodiny priatelov Dr ai podpory opory, socialnych aj emocionalnych vazieb). Takze zisti si profesioanlnu orientaciu a podla toho sa skus zamestnat, liec sa, a skus hlavne zit (vztahy priatelstva psychohygiena zaujmy zaluby relax oddych priroda zvierata ai).

MaruskaMM

Pozri, vysoka naozaj nie je prechadzka ruzovou zahradou. To si myslia len ti, ktori tam nikdy nestudovali. Hlavne na Slovensku.
Su tam obstarozni profesori, ktori sa citia nedoceneni moralne a financne, co svojim studentom davaju patricne pocitit. Ti, co su bohatsi, to maju lahsie, lebo oni ich moralne docenia a uvolnia si tym cestu. Tym druhym to daju patricne vyzrat a namakas sa ako blazon, plus budes taky vystresovany, ze ak nie si enormne vnutorne silny, tak ta to polozi. Mnohi si z tohto nezmyselneho stresu uhnali rakovinu, sklerozu multiplex a ine.

Ty si sa velmi upol na studium socialnej prace ako na nieco, co ta spasi.
Ziadne uplatnenie s tym mat nebudes. Studovali to hlavne uradnicky, bachari a ini zo statnej spravy, aby mali vyssi tabulkovy plat. O par stoviek.
A to nehovorim o tom, ze ich je na trhu enormne vela.
Myslis, ze si tam najdes kamaratov? :D prosim ta, zavidiet si budete aj spinku medzi ocami, sutazit medzi sebou spinavymi praktikami o to, kto bude mat lepsiu znamku, ako male deti.
Taka je realita na Slovensku a to nehovorim este o tom, ze nakoniec aj s tou vyskou pokojne mozes skoncit v tom sklade, kde si.

Chodis psychologicke. Este raz opakujem nech ti urobi testy na ake profesie sa hodis a take si hladaj. Pre teba je dolezite nieco ine ako vysoke zarobky. Potrebujes pracu, ktora ta bude bavit. Vyskou len zbytocne oddalujes tuto volbu, ktora pride tak, ci tak.
Ale nenechas si poradit. Stale si melies dookola to iste.
Preco nejdes robit toho animatora? Na plny uvazok hladaju obchodne centra, kde maju detske kutiky, alebo cokolvek ine, co ta bude bavit.
Hladaj. Musis sam seba spoznat, na co sa hodis.

Alkaaa

Bagramian: toto Slovakom nevysvetlis, oni maju velke oci. Ziadna krajina cloveku nezabezpeci bohatstvo, takto globalna ekonomika nefunguje. Ak sa clovek zamestna na nejakej podradnej pozicii v zahranici bude uplne na tom rovnako ako tu na SK.

Renoss

začínam sa cítiť nerozhodne a neisto či vysokú zvládnem alebo nie, neni som v dobrom stave, v práci spravím to čo treba a idem preč neni som štastný.

Renoss

Robím tretí týždeň absolutne sa tam necítim tak že by som tam mal byť 40 rokov do dôchodku. Odrobím a idem domov, nekomunikujem tam. Ostáva len podať prihlasku na socialnu pracu, tam najdem kamaratov aj dievca