Som nepoužiteľná, zbytočná v tomto živote

Príspevok v téme: Som nepoužiteľná, zbytočná v tomto živote
strelena

Mám 22 a ako človek, som zbytočná.
Ani neviem, kde mám začať. Som hlúpa, neschopná a úplne mimo.

Moja povaha: extrémne hanblivá, uzavretá, nekomunikatívna, zasnená, depresívna, mám soc. fóbiu, sebavedomie na bode mrazu. Celý život som kvôli tomu nemala kamarátov. Nikdy! Celý život som sama.

Vzhľad: Jedna veľká katastrofa. Radšej sa nebudem opisovať. Nikto ma nikdy nechcel, len sa zo mňa smiali.

Inteligencia: Nulová. Som tak hlúpa. Neviem logicky uvažovať a to mi znekvalitňuje manuálnu prácu.
Na stednej som neurobila maturitu, ani na druhýkrát z praktických skúšok. Pritom boli úplne primitívne pre normálneho človeka. Písomné a ústne skúšky mi išli, no praktické nie. Poviem pravdu, ani som nebola prekvapená, keď som ich neurobila.
Keď som tam chodila, spolužiaci, aj majsterky sa len za hlavy chytali. Bola som pomalá, kazila som úplne ľahké veci, neuvažovala som logicky. Bola som im len na smiech. Tiež se nečudovali, keď som neurobila praktické skúšky.
Nikto ma nikdy nepochválil, pretože som vlastne neschopná, co sa týka manuálnej práce (ale aj v matike som blbá).
Prečo to tak je ? Ako dieťa/teenegerka som bola dosť pohodlná, lenivá a nenaučila som sa pracovať. Prišla som na strednú a bolo všetko zle. Nič som nevedela, bola som pomalá, neschopná a ľudia mi to dávali najavo. Sebavedomie na bode mrazu a to všetko trvá až doteraz.

Som zo seba zhrozená. Určite poviete, že to nie je také hrozné, ale verte mi... Je! Keby ste ma poznali, potvrdili by ste to. Takýto nepoužiteľný človek, ako ja, nemá na tomto svete čo robiť. Som úplne nepoužiteľná, zbytočná a zaslúžila by som si zomrieť. Chcem si ublížiť, za to, aká som. Za trest.

Cliattsi

Ok.Co sa tyka zhorsovania koncentracie a demotivacnych stavov, neviem ti presne povedat, cim to je.
Co sa tyka toho, ze si precitas vetu, a musis ju znova precitat, lebo si celkom nevnimala co citas, tak to mam aj ja - tvoja odpoved v 3.)

Je to podobne, aj to sa ti asi stava, ze clovek ti nieco hovori, ty ho aj pocuvas a ked dokonci tak mu povies- povedz mi to este raz, lebo ty si ho plne nevnimala. No to je ten vypadok koncentracie.

Co sa tyka tvojej vycerpanosti, to by som na tvojom mieste co najskor riesil a NEODKLADAL NA NESKOR. Lebo to ti komplikuje dost pracovny zivot.
Ja som na to pouzil kuru z pestreca marianskeho. VYCERPANOST BOLA PO 3 DNOCH PREC.
Uz sa nehodim do postele, ale normalne si lahnem-TO JE TEN ROZDIEL V UNAVE.

Netvrdim, ze budes plna energie, ale nebudes taka vycerpana. Rady som daval napr. tu: www.zdravie.sk.

Lenze ten chalan ktoremu som to radil pravdep. nemal ADD.
Chcel som ti najst este lepsiu stranku, kde som o tom pisal, ale neviem sa k tomu dopracovat.

28.Mne sa stava odmalicka, ze nerozumiem CASTOKRAT niektorym vtipom. Stava sa to aj tebe?

29. Este taka specialna otazka. Mam to ja ale neviem, ci aj ty. Ide o to, ci mas taky vnurotny pocit, ze NEVIES, AKA MAS BYT.
Akoze robis to co chces, zijes, ALE SAMA PROSTE NEVIES AKO MAS
ZIT. A ci mas taky pocit nastavenia sa na to, CO LUDIA OD TEBA POZADUJU- ako keby si bola pripravena (lepsie povedane "NASTAVENA") to urobit, vyhoviet im.
Ja to mam asi odnalicka a da sa povedat, ze stale musim mat na pamati, ze ja nemusim urobit to, co ludia po mne chcu...
Som malo iniciativny. A ked chcem nejaku iniciativu vyvinut, tak vnimam ze sa musim viac nakopnut, aby som to urobil. Tiez som menej odvazny.
Zle sa mi to ale takto pisomne vysvetluje, tak neviem, ci si to pochopila s tym NASTAVENIM NA LUDI, ABY SI IM VYHOVELA.

Ak by si to mala tak ako ja, tak potom to vyznamne NEGATIVNE ovplyvnuje tvoje vztahy s okolim.
Ako keby si nevedela celkom prejavit to svoje-byt sama sebou a len cakala na to, co druhi povedia a na zaklade toho reagovala zase na nich. Ale zase len tak, aby si im slovne neublizila.
Neustala kontrola samej seba co povies, ako to povies, kedy to povies, aby si neurobila chybu.

Existuju aj rozne psychoterapie, ale myslim si, ze toto je len tazko ovplyvnitelne terapiou, ale daju sa urobit urcite mensie pokroky.

Cliattsi

Ok.Co sa tyka zhorsovania koncentracie a demotivacnych stavov, neviem ti presne povedat, cim to je.
Co sa tyka toho, ze si precitas vetu, a musis ju znova precitat, lebo si celkom nevnimala co citas, tak to mam aj ja - tvoja odpoved v 3.)

Je to podobne, aj to sa ti asi stava, ze clovek ti nieco hovori, ty ho aj pocuvas a ked dokonci tak mu povies- povedz mi to este raz, lebo ty si ho plne nevnimala. No to je ten vypadok koncentracie.

Co sa tyka tvojej vycerpanosti, to by som na tvojom mieste co najskor riesil a NEODKLADAL NA NESKOR. Lebo to ti komplikuje dost pracovny zivot.
Ja som na to pouzil kuru z pestreca marianskeho. VYCERPANOST BOLA PO 3 DNOCH PREC.
Uz sa nehodim do postele, ale normalne si lahnem-TO JE TEN ROZDIEL V UNAVE.

Netvrdim, ze budes plna energie, ale nebudes taka vycerpana. Rady som daval napr. tu: www.zdravie.sk.

Lenze ten chalan ktoremu som to radil pravdep. nemal ADD.
Chcel som ti najst este lepsiu stranku, kde som o tom pisal, ale neviem sa k tomu dopracovat.

28.Mne sa stava odmalicka, ze nerozumiem CASTOKRAT niektorym vtipom. Stava sa to aj tebe?

29. Este taka specialna otazka. Mam to ja ale neviem, ci aj ty. Ide o to, ci mas taky vnurotny pocit, ze NEVIES, AKA MAS BYT.
Akoze robis to co chces, zijes, ALE SAMA PROSTE NEVIES AKO MAS
ZIT. A ci mas taky pocit nastavenia sa na to, CO LUDIA OD TEBA POZADUJU- ako keby si bola pripravena (lepsie povedane "NASTAVENA") to urobit, vyhoviet im.
Ja to mam asi odnalicka a da sa povedat, ze stale musim mat na pamati, ze ja nemusim urobit to, co ludia po mne chcu...
Som malo iniciativny. A ked chcem nejaku iniciativu vyvinut, tak vnimam ze sa musim viac nakopnut, aby som to urobil. Tiez som menej odvazny.
Zle sa mi to ale takto pisomne vysvetluje, tak neviem, ci si to pochopila s tym NASTAVENIM NA LUDI, ABY SI IM VYHOVELA.

Ak by si to mala tak ako ja, tak potom to vyznamne NEGATIVNE ovplyvnuje tvoje vztahy s okolim.
Ako keby si nevedela celkom prejavit to svoje-byt sama sebou a len cakala na to, co druhi povedia a na zaklade toho reagovala zase na nich. Ale zase len tak, aby si im slovne neublizila.
Neustala kontrola samej seba co povies, ako to povies, kedy to povies, aby si neurobila chybu.

Existuju aj rozne psychoterapie, ale myslim si, ze toto je len tazko ovplyvnitelne terapiou, ale daju sa urobit urcite mensie pokroky.

lusindaa

@strelena, ja som na tom myslím skoro rovnako... sú chvíľky keď ešte myslím pozitívne, ale to málokedy.. neviem či pracuješ, nečítala som celú diskusiu, ale ja nie, ani si nejak nehľadám prácu, lebo VIEM že mi to nepôjde, že všetko budem robiť zle a budú mať zo mňa len nervy... plus tiež som vkuse unavená a to nič nerobím... neviem či sa to dá vôbec, ale cítim sa ešte zbytočnejšie ako posledný bezdomovec... tiež neviem logicky myslieť a mnoho bežných vecí neviem, napríklad keď mám ísť na úrad niečo vybaviť, neviem kde mám ísť, čo povedať a tak, proste akoby som bola totálne mimo

strelena

Cliattsi - Wow, to je veľa otázok.
1. Áno a mám to odmalička.
2. Áno.
3.No, keď čítam nejaký odstavec tak sa vraciam na začiatok. Niekedy preto, lebo nerozumiem, ale častejšie preto, lebo síce čítam, ale nevnímam, čo čítam.
4. To nerobím (teda ak som to pochopila správne).
5. Je to u mňa problém.
6. Áno. Začalo to keď som mala asi 12.
7. Áno, mám.
8. Áno, niekedy.
9. Áno, asi od 14. rokov.
10. Áno.
11. Áno, stále. V škole som sa toho napočúvala dosť.
12. Vážim tak akurát na moju postavu.
13. Áno, zhoršuje sa to vekom.
14. Áno.
15. Nie odmalička. Asi od 10 rokov.
16. Áno.
17. Stále.
18. Áno.
19. Mám.
20. Niekedy.
21. Áno, vadí mi to.
22. Hodím sa do postele. Som vyčerpaná, aj keď nič nerobím.
23. Z času na čas.
24. Momentálne hľadám prácu.
25. Niekedy.
26. Áno.
27. Áno, niekedy.

Ja matematiku neznášam. Som z nej blbá. Neviem ani rovnice. Ale myslím, že je to tým, že sa mi nikto nevenoval a mala som problém pochopiť to, bez toho, aby mo to niekto jasne vysvetlil.

Cliattsi

Neviem, ci som to napisal jasne, ale mam to iste co ty. Ibaze matematika mi sla lepsie - mam ju celkom rad (ked napr. nieco robim vo volnom case, nieco odmerat, narezat, pospajat, pouzijem Pytagorovu vetu atd.), na praktickych som dostal ulohu pisomnu, tu som zvladol (na 3). Ale mam pocit, ze si o nieco horsie na tom nez ja. Ja by som prakticke mozno aj spravil,.ak by som mal dobre teoret. vedomosti - ale tiez som bol len priemerny(tazko sa mi ucilo). Studoval.som totiz odbor,.kde by som sa.bez matematiky a geometrie nepohol dalej. Ale nevyhoda je u mna,.ze mam slabu priestorovu predstavivost.