Môj priateľ je abstinujúci alkoholik

lu-lu

Môj prvý priateľ s ktorým mám dieťa si vypil tiež len raz za čas,ale to ho potom nebolo aj 3dni.A poviem že to bolo horšie ako keď niekto pije každý deň.Nikdy som nevedela či príde z roboty a či pôjde pre dcéru do škôlky a neraz sa stalo že išiel po ňu opitý.Keď si vypil tak bol majster sveta.Nevážil si nič,všetko bral ako samozrejmosť.Porodila som mu dieťa,kúpila byt,zariadila,dá sa povedať že sme žili z mojej výplaty a on?Vždy myslel iba na seba.Našťastie som mala také tušenie že náš vzťah nebude asi dobré riešenie,tak som sa zaňho nevydala.Teraz je z neho alkáč a aj feťák.Čiže tu som zlíhala ale asi som ho nemilovala tak veľmi ako milujem terajšieho partnera.A bolo lepšie sa sním rozísť ako trpieť.O budúcnosť s terajším priateľom sa nebojím.Ja som taký zvláštny typ ženy,že som samostatná a nechystám sa s ním bývať a ani mať deti.Máme každý svoje dieťa a to stačí.Bývame každý sám aj keď sme každý deň spolu a raz spíme u mňa a raz uňho,je to takto lepšie.

sandinka

Ahojte, no moj priatel teda nie je alkoholik, ale zato jeho otec ano..a priatel sa obklopuje vsetko kamaratmi-alkoholikmi a ked je s nimi tak tiez raz za par mesiacov sa nevie ovladat..a mna niekedy napadaju take myslienky ze ci neskoncim ako zena chlapa co si rad vypije..Obdivujem vas, ze ste to zvladli, lebo ja by som na to trpezlivost asi nemala..nenavidim opitych a asi by ma znicilo keby som priatela videla den ci den opiteho..Nebojite sa buducnosti, ze co ak sa k alkoholu po niekolkych rokoch-ked uz budete mat spolu byt a deti-vrati?

maxala

ahojte, ja som bola skoro dva roky s abstinujucim fetakom takže by som vedela daco k teme ale ptreba pri takýchto temach davat konkretnu otazku čo ta trapi

lu-lu

Ahoj Lu.Ja sa tiež niekedy v ňom nevyznám,ale viem ho pochopiť a to je hlavné.Len za dva mesiace odchádzam na polroka preč,budem tu len cez víkendy a aj to mám školu,tak neviem ako to zvládnem.Okrem iného ma bude určite zožierať žiarlivosť.Viem že ma ľúbi ale jeden nikdy nevie!

lu

Ehm, s tým sexom viem o čom hovoríš. Kým pil, tak som nechcela ja a keď prestal, tak asi rok nemal na to ani pomyslenie. Našťastie aj toto sa upravuje, aj keď sme sa po fyzickej stránke dosť vzdialili. On bol kvôli tomu aj u lekára a mu povedal, že to chce len trpezlivosť a skúšanie... ale už je to ok. A poviem ti, že ja poznám množstvo alkoholikov a všetci sú zvláštna povaha a takmer u všetkých je to o pokašlanom detstve... Oni sú úplne iní ako ostatní ľudia, vyznať sa v nich je niekedy nad ľudské sily... ale ono sa to časom upravuje a zlešuje, všakže... ale zdá sa, že okrem nás dvoch majú všetci ukážkových partnerov :)

lu-lu

To vieš že sa bojím a bojí sa aj on.Ale myslím že si dobre uvedomuje čo by stratil,už ho opustila manželka a jedna priateľka predomnou.Nikto si ho nevážil a nikto ho nebral vážne,lebo pre všetkých bol len obyčajným ožranom a dokonca prestal aj syn o neho javiť záujem.Ale teraz je to lepšie.A všetci jeho kamaráti mi gratulujú že som to zvládla a dokonca jeho ex mi odkázala,že klobúk dolu!Som šťastná že nepije.Ale jeho zdravotný stav nieje ešte dobrý,po tolkých rokoch chlastania sa to prejavilo na žalúdku a keď ti mám pravdu povedať ani v posteli to nieje ono.Keď pil,tak dlho nevydržal a teraz to nechce robiť vôbec.Myslím že by ešte potreboval naštíviť nejakého odborníka ale nechce.On je zvláštna povaha,ja ho poznám dobre ale keď sa vyprávam s kamarátkou,tak nechápe prečo som s ním.Ale on nieje zlý,to je len chcyba jeho rodičov,že mu v detstve nepreukazovali dostatok lásky.A teraz ju nevie ani on prejaviť.A máš pravdu,že kto to nezažil-nepochopí.

lu

Ahoj moja skoro menovkyňa :)
Ďakujem veľmi pekne. Mnoho pocitov - ak nie všetky - veľmi dôverne poznám. My sme spolu dva a pól roka a prvý rok pil prvú ligu. A mnoho rokov predtým ako sme sa spoznali pil tiež. Toto je jeho prvá dlhšia abstinencia, vidím skutočnú zmenu a že to je naozaj vážne, ale je to ťažké aj tak, jeho osobnosť sa mení, vyvíja, vytriezvieva mu mozog, niekedy sa ideme pozabíjať, lebo ja vlastne tohto človeka nepoznám... kto to nezažil, to nepochopí. Máš šťastie, a vlastne aj ja, lebo mnoho žien žije v nešťastných zväzkoch s manželmi, ktorí pijú a bijú ich a míňajú peniaze... NEmáš strach o budúcnosť, že čo keď...?

lu-lu

Ahoj.Aj ja mám priateľa abstinujúceho alkoholika.Aj keď si to nikdy nepriznal,že je alkoholik,vedel že má problém!Sme spolu 3roky,rok a pol nepije ani kvapku.Bolo to veľmi ťažké ke´d nasával každý deň a veľmi mi tým ubližoval a hlavne ubližoval sebe.Stále sme sa rozchádzali pre jeho úlety s alkoholom,až som ho jedného pekného dňa načapala pred krčmou ako sa objíma s nejakou tiež závistláčkou a vylepila som mu a poslala kade ľahšie!Potom prišiel a na kolenách prosil,nech mu pomôžem.Dlho sme sa rozprávali a ja som mu dala na výber.Buď chlast alebo ja.Vybral si mňa.Prvé mesiace to bolo veľmi ťažké,zobúdzať sa s pocitom,že práve dnes sa opije.Ale musela som byť silná a okrem svojich problémov riešiť aj ten jeho.No dnes už to je super,je vyrovnaný,v práci si ho vážia a dokonca má aj peniaze.Až teraz chápe koľko peňazí išlo krčmárovi.Neviem koľko mu to vydrží,ale dúfam že to už bude navždy.