Chlamydie

Príspevok v téme: Chlamydie
mony

Zdravim vas, v aprili mi zistili chlamydie, brala som aj s partnerom antibiotika, no v auguste som bola na vysetrenie znovu a opat ich mam, tak mame dalsie antibiotika. planovali sme babatinko, ale toto nam pokazilo plany. je vobec sanca sa toho zbavit?je mozne otehotniet bez nasledkov na babatko? co pomaha?myslela som,ze jedny tabletky zaberu a budem zdrava. neviem ako som to dostala, verim partnerovi, mozno dajaky prekonany a nelieceni zapal.mate skusenosti? dakujem

RNG

Oprava predosleho stareho prispevku, chlamidia ma 2 formy podla novsich poznatkov, vnutrobunecnu rozvijajucu/rozmnozujucu sa (reticulate body), ktora sa v bunke premeni na hromadu tzv elementary bodies, a ked praskne bunecna stena tieto sa rozbehnu po okoli, mimobunedne, a nakazia ine bunky. Vnitrobunecna forma sa maskuje a tiez elementary bodies sa spravaju akoby spory, tj tierz sa ucinne maskuju, takze ich treba odmaskovat, na co je dobre brat NAC(na Slovensku acc, davka od 2 x 600 do 1200 mg)
Obe formy po odmaskovani vie telo same alebo rozne atb a mnoho antimikrobialnych doplnov znicit.
Osobne odporucam najma GSE a Samento, ale zrejme aj ine ich vedia znicit po odmaskovani.

mimma

zdravim.. pred par mesiacmi som mala sex sa par dni na to som zacala mat problemi bola som u lekara no po vysledky som bola az za par mesiacov lebo som bola mimo a zistili ze mam chlamydie...a teraz mam aj problem zenemozem mat sex cele vnutro ma boli mam pocit ze mi tam vsetko opuchlo alebo sa zvecsilo...je to strasne neprijemne

angellos.ana

Ahoj mony, ozvi sa na moj e.mail poradím ti.
Mam odskúšanie doplnky vyzivy, ktoré niesu drahé a sú veľmi účinne.
angellos.ana@centrum.sk

mata123

prosim poradte,priatel mal chlamydie,ale mna nenainfikoval,mala som testy neg.liecil sa,no sexualnu absenciu nedodrziaval.Teraz ma pocit akoby sa mu to vratilo,bolel ho pohlavny ud,no palenie nema,ale teraz sme uz obmedzili sex a citi sa omnoho lepsie.Je mozne,ze mu ja nieco sposobujem?Aj ked som mala testy v poriadku?Ja sa citim vyborne.dakujem

RNG

Chlamidia moze mat aj formu bez bunkoveho obalu, tj je ako mykoplazma.
Prenos bakterii a mykoplaziem je mozny vseliak, nie len pohlavnym stykom, hoci niektore sa prenasaju hlavne pohlavnym stykom.

forward

a mikoplazma je to iste co chlamidia,ked sa chlamidie prenasaju pohlavnym stykom.
Potom to znie tak,ze mikoplazmy sa neprenasaju...
Ako to mam chapat?