dedicnost pri PPP

Príspevok v téme: dedicnost pri PPP
anita

Rada by som velka aka je pravdepodobnost, ze ked ja trpim na ppp..(hlavne anorexia v minulosti) bude na nu trpiet aj moja dcera.Nedavno som totiz citala o genetickej predispozicii,ale nic blizsie tam nebolo, tak ma to tak zaujalo...Viem, ze dost velku ulohu vo vyvoji ppp zohrava aj prostredie, ale predsa by som rada vedela, ako to s tou dedicnostou vlastne je....

usiko

aaale, co ste, PPP suvisi s vasou psychikou...znamena to, ze ak ma alkoholik dieta, tak bude alkoholik? Baby, nebojte sa, podstatne je, ze bude vase dietatko vidiet, ze pekne papate, vy mu pocas jeho pobytu v brusku date co potebuje a nebudete od neho chciet, aby bolo prehnane stihle...suvisi to s vychovou a prostredim...

fashionkiss

no aj ja sa toho bojim a preto rozmyslam ze radsej ani nebudem mat deti co je smutne,ale nechcem aby zazili to co ja

zazie2112

Ja mam z toho tiez strach kvoli buducim detom.....Podla mna bohuzial to hra velku rolu, jedna babka ma furt tlacila aby som s nou drzala diety, lebo je obezna uz asi polstorocia, na druhej strane mi vypekala a vyvarala a tesila sa ze mi chuti...a druha byvala baletka ma furt buzerovala ze mam velku prdel a mam jest otruby...sama neje skoro vobec!To je blbe prostredie pre dieta, od 14-tich som spekulovala s dietami a zdravou stravou...A zavislosti mame v rodine tiez dost, takze tak. Bojim sa toho tiez. Asi si neodpustim, ak moje dieta bude mat PPP!

fashionkiss

anita:no tiez vela o tom neviem.viem sak jedno ze to ma urcite vela spolocneho s dedicnostou.memusi ist prave o prve pokolenie,moze mat na tom trebars podiel babicka ci prababicka...jedno vsak viem,ze u mna zohrava dedicnost dost velku rolu.Mama aj segra su vychrtliny,malo jedia a tak a ked zoberem este k tomu do uvahy ze ppp je istou formou zavislosti,tak zaislostou,ale inou trpi zas moj otec...naozaj je potom tazke zit s takymito ludmi,hoci ich mam rada a netusim ako sa vylicim ja z ppp...len tolko som chcela...