Laserova operacia oci - uz coskoro

Príspevok v téme: Laserova operacia oci - uz coskoro
majka.sen

Mam 19 rokov a bud pred Vianocami alebo zaciatkom februara ma caka laserova operacia oci (na odstranenie okuliarov). Na internete som mala moznost poprezerat si obrazky, ze ako to vyzera v takej ambulancii pocas operacie, co zvyknu robit a tak... a dospela som k zaveru, ze sa strasne bojim. Mozno som hlupa, viem, ze operacia 1 oka bude trvat len 70 sekund, ale i tak mam strach. Proste je mi to neprirodzene, ze mi niekto bude babrat do oka... Na operacii som pritom uz bola 2x. 1. krat som bola vtedy, ked som mala este asi 5 rokov a operovali mi nieco v ustach (aby mi zuby rastli rovno). To som bola este malicka, takze som to mozno ani nevnimala. A 2. krat som bola na operacii kolena, ked som si taky nepekny vyron chcela dat odstranit, lebo sa mi nepacil kvoli estetike. To som mala robene ambulantne. Aj tato operacia bude ambulantna a dokonca omnoho kratsia nez operacia kolena. Ale... nikdy mi nik tak nerobil nic s ocami (nanajvys ocne vysetrenie) a nikdy sa mi nikto nepriblizil cudzi ku oku a nieco robil. Neviem, ci ma chapete. Proste mam strach z toho, ze sa mi budu dotykat oka a ze tym okom nebudem moct ani pohnut (a ani hlavou zrejme) a... jednoducho mam strach. Ak ste boli vy na operacii, ako ste to riesili? Ja na tu operaciu ist chcem. Vcera som mala urobene predoperacne vysetrenia a vsetky dopadli v poriadku (rohovku by som mala mat hrubu asi 620 mikrometrov a moja rohovka je hruba prave oko: 623 a lave 629, ze lekar bol nadseny, ze si nesiem rezervu do tejto operacie). Prosim vas o radu, ako vyriesit ten strach.

cwrbka

pozri, ja som len napisala, co bolo v zmluve. ako mas na antikoncepcii napisane neziaduce ucinky, ako na paralene a podobne mas napisane tiez, aj na takom zakroku, kde ti bude niekto "karfat" do oka, ti MUSIA NAPISAT, MAJU TO DANE ZO ZAKONA... ale neznamena to, ze ze kazdy hned oslepne, na slovesnku sa to vraj este nestalo..

majka.sen

a pre age44 este odpovede na 1. prispevok :o). za tou hnusnou kozou hlupou ocnou nepojdem. si predstav, ze ked ma objednala sestricka a potom som jej volala, ze nemozem prist, tak hovorila, ze ma ani nezapisala... proste som neexistovala v ten den. hnusna koza... predbezne mi cenu predpovedali 19000 sk. 1000 sk stoja predoperacne vysetrenia a 18000 sk stoji operacia oboch oci. budu ma operovat metodou PRK. no rodicia mi operaciu nezaplatia. mam nasetrene peniazky. dokonca mi uznali na vysokej skole socialne stipendium 4000 sk mesacne, takze v novembri dostanem 12000 sk. bratovi som este pred pol rokom pozicala nasetrenych 9000 sk, takze mi da cast (asi 5000 sk) a zvysok 2000 sk mi pozicia sestra a potom jej vratim). brat si chce totiz kupit fotoaparat, takze mi vsetko nemoze vratit. ale mne to nevadi, pretoze pre mna je teraz podstatne, ze budem mat peniazky. to je uplne v pohode, ze sa pytas. ved zvedavost este nikoho nezabila :o).

majka.sen

prepanajana... odpadavam normalne, ked citam, co tu pisete :o(. ja sa BOJIIIIIM. CWRBKA pise o moznej strate zraku (ja by som sa odstrelila, keby som oslepla... asi by som nedokazala zit slepa), dalsia zasa, ze niekto oslepol po 5 rokoch od operacie... ci pana, ved mam len 19 rokov a v 24 by som mohla oslepnut? preboha... ja mam velky strach. to, ze po operacii budem pocitovat palenie a rezanie a bolest, to mi lekar povedal. bude ma operovat byvaly primar v Mikrochirurgickom centre oka v Kosiciach. ja mam priserny strach. tak to vyzera, ze skor, nez si lahnem pod laser, tak sa ho budem vypytovat... a ked oslepnem, tak to prisaham, ze neprezijem :o(. ale do tej operacie ma taha len to, ze nebudem musiet nosit okuliare ako mi povedal doktor. preboha slepota... zblaznim sa, keby daco a umriem.

age44

lenze o tom, ako to bude boliet po operacii rozhoduje aj zvolena metoda. ak ta operuju pomocou PRK, taj mas bolesti, rezanie a palenie. LASIK je o nieco drahsi, ale prave tie neprijemne pocity odpadaju. ale mas na vyber, mozes si priplatit za vacsi komfort. jedine v pripade tazkej kratkozrakosti sa odporuca radsej metoda LASIK.

pandora

Operacia je v pohode, robili mi ju cca pred tristvrte rokom v Centre mikrochirurgie oka v BA, su tam skveli, operacny zakrok nie je bolestivy, ale nejake 3-4 dni po je to fakt krute... :-( A mimochodom, babenky, nie je to tak, ze na druhy den po zakroku sa zobudite a budete 100% vidiet. Bude vas to cele tak boliet, ze nebudete chapat, ako ste sa na to mohli podujat...Ale potom to uz bude fajn, odporucam to kazdemu..

age44

ak niekto oslepol par rokov po operacii, tak by oslepol zrejme aj bez operacie zrejme islo o to, ze pri kratkozrakosti, hlavne tazkej, je dost velke riziko odchlipenia sietnice, t.j. zadnej casti ocnej gule, kde je centrum videnia. kratkozrake oko ma pretiahnuty tvar ocnej gule a cim vyssia kratkozrakost, tym vacsi akoby tah nastava. ale operacia nijako neznizuje ani nezvysuje riziko odchlipenia sietnice. nestraste majku.uz sa tieto operacie bezne robia vyse desatrocie a ak by mali nejaky negativny vplyv, urcite by sa stopli.

monasax

cwrbka ja som bola na oprácii cca pred rokom a pol. v papieroch nebolo nič o možnej strate zraku, tak som sa na to dala. Po nejakom čase mi kámoška povedala, že jedna baba po eperácii hned neoslepla ale až po nejakom čase asi 5 rokov.Ja len teraz trpnem, aby sa to aj mne nestalo.Ale musím povedať že je to super, zrazu nenosiť okuliare.

age44

mne sa zda cena dobra, ked si prepocitam, ze ma sosovky a roztoky vyjdu cca na 6 az 7 tisic rocne, a nosim ich uz viac ako desat rokov, este k tomu obcas nejake okuliare, tak za styri roky by som mala nasetrene.... len ja nemozem na operaciu, nemam stalu dioptriu.
a to ze budes po styridsiatke potrebovat okuliare do blizka, s tym sa neda nic robit. ak by si isla na operaciu po 35ke, nechali by ti slabu dioptriu do dialky - pol az jednu - aby si ich tak skoro nepotrebovala.
ak by si sa vsak nedala operovat, pri pouzivani okuliarov by si si na blizko skladala okuliare z nosa. kedze vsak nosim sosovky, tak si jednoducho kupim bifokalne .... ked uz tak rozmyslam do buducna :-)))
a mozno sa raz aj ja budem moct dat operovat.
zatial vyuzivam sosovky aj na to, aby som zaujala - kupujem si farebne, ludi potom pritahujem pohladom.

cwrbka

ahoj, aj ja idem na operaciu, o dva tyzdne mam prve vysetrenie, teraz nemozem nosit dva tyzdne cocky :) mam dvadsat, brylky nosim do dialky a to len kvoli tomu, ze ked osm bola mala, a u ocnej som nedovidela na posledny riadok, ta koza stara mi slahla vzdy o pol doiptrie silnejsie a teraz mam minus sestky tusim. ja som z BA, idem do centra mikrochirurgie oka na gagarinovej a myslim, ze budem operovana metodou lasik- cena je okolo 25 000 sk za obe oci. mne to prislo strasne drahe, ale oco povedal, ze ak ide o moje zdravie a o to, aby som videla, tak sa nema hladiet na prachy (nie, ze by sme mali inak penazi na rozhadzovanie). aj ja sa dost bojim, v papieroch je napisane, ze medzi mozno vedl. ucinky moze patrit aj celkova strata zraku, ale zistovala som si a na slovensku sa take nieco este nestalo. takisto ma desi, ze po 4Otjke asi budem musiet nosit okuliare do blizka, ale moja ocna mo povedala, ze to by som nosila tak ci tak. a primar, co mi to bude v CMO robit, povedal, ze mam najidealnejsi vek a najvhodnejsiu dioptriu na operaciu, ze tieto dioptrie maju vzdy najvyssiu uspesnost. ozaj, a co mna presvedcilo? moja babka tam bola na operacii sedeho zakalu a vtedy tam bol aj taky stary ujo, mal nieco po sedemdesiatke a od 13tich rokov nevidel. siel na operaciu a po par minutach uz videl (prislo mi to ako "zazrak", ale v podstate sme v dobe, kde uz lekari dokazu vselico, jednoduchy zakrok, ktory pred par rokmi bol povazovany za nemozny sa dnes vykonava denne). takze drzim ti palce, neboj sa, tes sa, ze sa po operacii zobudis a bude srano vidiet bez okuliarov alebo sosoviek!! ja sa na to straaaaaaaasne tesim :))
neboj sa a pis :)