Váha + výška

nik1

Ahojte dievčence. Som psychologicka a psychoterapeutka. napriek mojmu vzdelaniu som sa od 16 trapila anorexiou a od 20 bulimiou. Podarilo sa mi ju zvladnut až po 8 rokoch a o 2 roky samoliečenia neskor som bola bez jedineho ataku zvracania. Cesta je dlha a choroba zakerna! Dnes sa v praxi venujem pppčkam a pomaham vlastnou skusenostou a odbornymi znalostami, aby sa v tom nemachali tak dlho. Baby, NIC nestoji za to, aby sa cislo na vahe stalo udavacom vasho sebavedomia, nalady, uspesnosti v skole ci vo vztahoch. Je to sice silnejsie a vyzera, ze ste si najvacsim nepriatelom vy same, ale nic nie je take hrozne, aby sa to nedalo vyhrat. Za lepsi a slobodnejsi zivot. Nevzdavajte. Ak chcete pomoc, popytajte sa o nu!!! Prosim, nenicte sa!

Meretseger

Túžba po trčiacich kostiach sa mi nepáči, ale musím priznať, že na babách, čo sa trápia PPP, strašne obdivujem tú sebadisciplínu... Vedia si rozkázať, vydržia nežrať, nech by akokoľvek chceli... Kým sa to darilo aj mne, cítila som sa strašne silná, sebavedomie mi vystúpilo - čo sa mi teda často nestáva -, mala som nad sebou kontrolu, a nie to mizerné jedlo nado mnou... Ach jo. Viem, že mi hrabe, ale obmedzujem sa v jedle opäť a hladovanie mi pripadá suppa... :-/

Lunam

Pre Dumspiro - chces byt extra chuda. Z toho vyplyva, ze sa vobec nechces liecit a to je chyba, lebo takto sa ti nikdy nepodari byt opat zdrava. Musis si najst ciel a ist pevne za nim. PPP je vzdy spojena s niecim, co ti v zivote chyba, musis objavit tu chybu a napravit ju. Mne chybala laska, uz som ju nasla, nepotrebujem sa uz trapit PPP.

Kirsten

Dumspiro-pri citani tvojho clanku,na konci,beha mraz po chrbte.ano.chapem ta.nebudem ti tu nadavat,ako niektori-spamataj sa,si sibnuta atd.atd....to nie.lebo ta uplne chapem,kedze pocitujem to iste.rovnake pocity,podobny zivot,asi ako kazda druha s ppp-perfektne vykony a vrazedna tuzba po stihlosti...smutne,tazko sa to pise,este tazsie cita,ale najtazsie sa "to zije."

Dumspiro

ahojte...pisem sem po prvy krat, aj ked do tejto kategórie patrim uz takmer 8 rokov...14rocna nieco zacala a 22 rocna koza v tom pokracuje. Klasika, prvotna iluzia o zdravom stravovaní skoncila jedalnickom jablko+jogurt a ako dezert pravidelne vycitky. Neviem ako...skoncila som strednu, zmaturovala na same 1 a isla na vysoku, kde pravidelne vycucavam školský fond o prospechove štipendiá...neviem ako som sa dostala az ku statniciam...a viete preco neviem?:D lebo kazdodenne 80%mojich myslienok a cinou sa sustredi len na tu s*urvenu ppp...z toho mi vyplyva, že som asi génius kedže 20%mojej mozgovej kapacity je schopné mi zabezpečiť Acka v indexe...len boze, ja sa tak nenavidim...zato aky som slaboch (176/57) ale, rozhodla som sa...rozhodla som sa opat pre vychudnute telo, krasne trciace stavce krcnej chrbtice, vpadnute lica a sivu kozu...ano, citam to po sebe a desim sa vlastnych slov, ale chcem TO, NIECO vo mne, co sa bije s mojou racionalnou stránkou a chce byt vesele, bezstarostne a spoločenské dievca ako predtym, mi hovori, že tie trciace kosti, ten chlad co citite aj ked je vonku 30C....

jaja2567

tak baby ja mám 164 cm a 49 kg ...ešte k tomu bulímiu a psychiku v ťahu :/ ...tak ak vám môžem poradiť buďte spokojné so svojou váhou (samozrejme ak nie ste veľmi tučné ) ...lebo všetko toto je nanič ....zničená veľká časť života :/ ....a najhoršie je že si to uvedomujem a viem aj to že stým neprestanem kým nebudem mať 45 kg !

jaja2567

tak baby ja mám 164 cm a 49 kg ...ešte k tomu bulímiu a psychiku v ťahu :/ ...tak ak vám môžem poradiť buďte spokojné so svojou váhou (samozrejme ak nie ste veľmi tučné ) ...lebo všetko toto je nanič ....zničená veľká časť života :/ ....a najhoršie je že si to uvedomujem a viem aj to že stým neprestanem kým nebudem mať 45 kg !

Maoam

baby, ktore ste tu uviedli svoju vysku/vahu, chcem sa vas opytat a prosim, odpovedzte uprimne: ste s tym aspon spokojne, ked uz sa tak trapite bud MA alebo MB, ste aspon s tym vysledkom, ktory ste dosiahli - spokojne? co vam ta nizka vaha dava pocitovo?

nemyslim svoju otazku provokacne, pytam sa, lebo ma to zaujima - dakujem