Ako moze nastat hypoglykemia?

RNG

Mira, to je vsetko krasne co tu hovoris, ale enzym amylaza premeni viacmenej vsetky stravitelne sacharidy na cukry, samozrejme pomalsie je lepsie(nizky glycemicky index) aby sa telo mohlo zariadit, ale ak ich das do stravy privela a bunky ich neabsorbuju v dostatocnom mnozstve(otvaraju sa na inzulinovy signal), zostane ti v krvi a dostane sa vo zvysenych davkach do tych buniek, ktore sa predsa len otvoria.
Vysoka koncentracia cukru v krvi vyvola vysoku glykaciu(vytvaranie vodonerozpustnych cukrovo-bielkovinnych zlucenin) cim sa zablokuje lymfaticky system a telo sa zaplavi toxinami a zacne pomaly odumierat.
Preto treba drzat hladiny cukru nizsie, ako 13 a pripadne brat rozne doplnky, ktore zabranuju glykacii.
No a samozrejme regenerovat vsetky organy antioxidantami, cistit enzymami a pod.

mira

Nie su sacharidy ako sacharidy.
Cele zrno obsahuje : škrob, vlákninu, minerály, aminokyseliny, vitamíny atď. Ale čo je najhlavnejšie sú väzby, organická forma a energia.
A uplne najhlavnejsia je PRAX.
A neodsudzovať to čo som neskusil a neprecitil.
Toto robia doktori ked nevedia aky vlyv bude mat ich prípravok na pacienta, len skušaju.

RNG

To je vsetko pekne, ale ja som musel drzat sacharidy pod 50 gramov tri roky, aby mi cukor nevystupoval nad 13, dnes sa ich snazim drzat pod 150 gramov, ale to mi uz pankreas pracuje ovela lepsie.
Toto bolo samozrejme vsetko bez umeleho dodavania inzulinu, pricom som si cukor za poslednych sest rokov nikdy nenameral pod 5.
Takze zrejme malo telo dost cukru aj pri tych nizkych davkach sacharidov....
Uznam, moze to byt individualne, lebo ludia su roznych typov na potraviny, ti co maju vacsiu potrebu pre maso alebo ti, co maju vacsiu potrebu pre obilniny a ovocie. To zalezi od zdedenych statisice rokov vyvijanych naklonnosti :zberatelsky typ a lovci mamutov ako extremy.
Je cely lekarsky smer na to podla typov krvi odporucat optimalne zlozenie potravy.

mira

Hybe, rada by som vedela, odkiaľ si zobrala tie SJ pretože ide o kaše z C E L Y C H ZRN. Napr. cele zrno pšenice - koľko má taká kaša SJ ?
Alebo z pšena, ktoré je liekom na slinivku. A glukoza sa z nej uvoľňuje veľmi veľmi pomaly, nie ako z ovocia ktoré cukrovkári obľubujú. Alebo sa najedia mäsa a potom ich musí boh chrániť pred návalom cukru ku ktorému ich to ťahá.
Pravdu má ten, kto VYLIEČI, a nie kto ráta sacharidové jednotky a potom nevedomky utečie ale stále tvrdi svoje i ked má chorobu dlhé roky, ba desaťročia.
Tvrdíš, že sa tu všetko živé zabíja. A tí čo jedia mäso a chlieb nezabíjajú ? Tu sa všetko nevarí, naopak pickles a lisované šaláty obsahujú toľko ENZYMOV, o koľkých sa masocurojedákom ani nesníva.
Ale ja vám vašu chorobu neberiem, majte si ju .

hybe

OPRAVA: 2 polievkove lyžice obilninovej kaše = 1sj (sacharidovu jednotku)čiže 10 lyžic je teda 5 sj ,nižšie som to napysal nedopatrenim naopak sory.

hybe

RNG myslim,že to ste si už mirkou vydiskutovali...ona tvrdi svoje a ty tiež.
Skusim to prepočitať na SJ (sacharidove jdnotky) či je to vela ako vraviš.
ranajky: 1 pol lyžica obylninovej kaše = 2 sj ak ich bolo 10 tak to je to 5sj ,zelenina obsahuje len male množstvo sj tak sa teda nezapočitava,ale kedže je to kvasene tak by som dal 1sj (pickles)
obed: tam sa musi odvažiť,kolko bolo obilninovej kaše,alebo to prepočitať na polievkove lyžice,knedliky(zaleži z čoho boli robene),ale je to velmi zle jedlo pre cukrovkara koli vysokym sj a GI iba priemerne:4 knedle = 4 sj (120g) naopak zelenynove celozrne karbonatky maju nizky GI , polievky mavaju 0 sj ale ak su :čočkova porkova zemiakova,tak maju 1 sj,na 50g strukovin treba počitať 1 sj
večera zhruba to iste ako obed,čiže ranajky boli okolo 6 sj obed zaležal od množstva (vahy) ale tiež okolo 6 sj to zrejme mohlo byť,večera tiež....spolu je to do 18-20 sj pričom 1 sj ma 10-12g cukru teda prijala okolo 200g sacharidov,kedže ona sama vravi,že to netreba važiť,tak je to naozaj len hruby odhad a ked to vynasobyme desiatimi tak dostaneme kolko je to kalorii ,čiže zhruba 2000 a to je uplne v poriadku pre zdraveho človeka a pre DM2 pokial nie je obezny a nepotrebuje zhodiť vahu,chcem povedať,že to nie je vela čo sa tika sacharidov.Makrobiotika je dobra v tom,že rozdeluje potraviny na jing a jang (posobia na telo stahujuco a roztahujuco) a su aj potraviny neutralne ktore sa zaraduju do pasma zdravia,možno je to dobre vedieť,no jedna chybu to ma,že sa to vari a teda všetko žive zabija aj ked je to iba na pare,ved skusme človeka dať nad kotol a vravieť mu,že je to len para,že ho to vôbec nepopali....zrejme by si to nikto nedal nahovoriť...

RNG

mira, ta navrhovana strava je vyborna pre vegetariana, ale nie pre cukrovkara. Obsahuje same sacharidy, ktorych sa cukrovkar musi vyvarovat.
Nielen vysoky glycemicky index, ale celkove mnozstvo sacharidov , tj celkove mnozstvo cukru, ktore sa skor ci neskor(podla glycemickeho indexu) z nich vytvori.
Cukrovkar nie je schopny tolko cukru natlacit do svojich buniek, len ked dostane velke mnozstvo extra inzulinu, pre DM2 extra velke, lebo sa bunky neotvaraju na normalnu inzulinovu stimulaciu.

mira

Pepo, bola som 2 dni na školení, tak až teraz :
raňajky : obilná kaša z domäkka uvarených celých zŕn /jeden z 8 druhov/, pickles = kvasená zelenina,alebo zelenina na pare alebo lisovaný šalát, opražené semienka
obed : polievka /zeleninová, strukovinová alebo s pridaním obilniny/ ochutená pravou sojovkou alebo sojovou pastou miso alebo umeoctom, bylinkami a kúskom morskej riasy
tanier : uvarená obilnina/alebo cestovina , knedlíky placky, karbonátky všetko celozrnné/, 2-3 druhy zeleniny tepelne upravenej a ochutenej rôznymi spôsobmi a 1-2 druhy kvasenej alebo šalát, strukovina /1 z 6 druhov/ rôzne upavená a ochutená, prípadne kondiment.
Olovrant : dezert alebo upravené domáce ovocie 2x za týždeň alebo semienka a pod.
vešera : tanier v štýle ako obed.
Potraviny nie je treba vážiť, len dodržiavať vyvážený pomer : 50 % obilnín v celých zrnách
30 % zeleniny
5-10 % strukovín alebo výrobkov
doplnky
Základ je pestrosť druhov a technológií a používanie domácich druhov.
Ukážky pozri na www.makrobio.wbs.cz
Po začiatkoch, ktoré sa vo všatkom zdajú ťažké,varenie pojde v poho a jedlo ti bude veľmi chutiť.

hybe

takže záhada je rozriešená...ale nie celkom,lebo aj štihly uradnik bežne chodi miesto do posilky radši na pivo...a poznam i takych,čo maju obeznych rodičov...pamätam sa,aky som bol rozčarovaný,ked jediné,čo sa ma lekári pri zisteni diabetu opytali,či mal už niekto v rodine DM...a kedže pričina sa nenašla,tak začal sa liečiť symptom,čiže podavať inzulin...to je cela veda...o takych 15 rokov ked sa bude už bežne seriovo meniť pankreas,už nikoho ani nenapadne zapodievať sa pričinami,ak sa pohovorom z pacientom nič nezisti,jednoducho nastupi chirurg a poskracuje,povymiena čo treba a je to.