alkohol - delírium

Príspevok v téme: alkohol - delírium
zamisv

pri hospoitalizácii môjho muža sa zistilo že začal delírovať, začala som ho obviňovať že je závislí od alkoholu. Zhoršuje sa jeho stav pamäti a mení to kvalitu jeho aj rodinnélho života. Dá sa alkoholizmus liečiť bez chemických liekov ide to iným spôsobom? Ako mám na neho reagovať a usmerniť ho aby si toto uvedomoval?

zamisv

vôbec dagmare nezazlievam že pozná len jedného takého ktorý to vydržal skôr by som ju poprosila aby niečo popísala viac určite má bohaté skúsenosti. Ja za seba hovorím že skúmam dosť dlho takých ľudí ktorí do toho spadnú a vôbec sa neviem s nimi stotožniť. Sú to asi osobnosti ktorí si nesú problém nevyrovnanosti a potom neskôr to prepukne. a ďalšia vec ktorá má štve je : a čo naše deti ??

17

Dagmar a este som zabudla.Ked si robila na tej psychiatrii mala bysi VEDIET ze alkoholizmus je na cely zivot!!!BYVALI ALKOHOLICI JE TAKISTO BLBOST!!!!

17

Dagmar!!Preboha ako mozes napisat taku blbost!!!!Myslis ze abstinujuci alkoholici okrem toho tvojho jedineho 22r ktoreho poznas neexistuju!Bez sa pozriet do klubov a uvidis!!Samozrejme su aj taky co sa vratia na chlast.No nehadz nas vsetkych do jedneho vreca!!!

supernick

Dlouhodobá abstinence u "vyléčeného" alkoholika:

Co se týče dlouhodobé abstinence, je podmínkou po absolvované protialkoholní léčbě. Většinou platí, že pokud se vyléčený alkoholik napije, znovu se dostává do závislosti. Právě toto je důvod tak vysoké recidivy vyléčených alkoholiků.

zamisv

no čítala som dnes na www.alkoholici.cz že je riešenie nie v úplnej abstinencii, pretože väčšinou nápor okolia nezvládnu a neodolajú, napr. pri nejakých oslavách, a tam teda píšu že je možnosť takej cesty aby si vypili len príležitostne ale určite to neplatí na každého snáď existuje vzorka na ktorej sa to psycholoógom osvedčilo.

bernie

moj brat pije od mlada,teraz ma po 50 tke.Dostal cukrovku,prestal pit pivo,no zacal hruskovicu.A neda si povedat.Neviem co s tym.

dagmar

poznam len jedneho byvaleho alkoholika,ktory po liecbe nepije 22rokov.robila som niekedy na psychiatrii a viem,ze ani jeden nevydrzi.vsetci sa vracaju.pit neprestanu.taka je realita.skoda,lebo trpia hlavne rodiny.:-(((

inuška

No najprv to musí sám chcieť, potom podpora rodiny. Je to choroba, takže musí s nou bojovať, ako s každou inou chorobou, držím palec