RU 486

dl

boze baby, ako vobec moze niekto toto dokazat. Vas nehryzie svedomie co vykonate? Objednate si od neviem skade tuto tbl, uzijete ju a potom bez problemov idete za gynekologom ze aha ja som spontanne potratila? Mate sa vobec radi? Vsak sa tak staviate do ohrozenia svojho zivota a ostatme komplikacie ani radsej nespominam. Ako je to vlastne s moznym dalsim otehotnenim po takomto chemickom potrate?
Ja by som asi ruky dolamala tym, ktori ponukaju bez problemov taketo a aj podobne lieky cez internet.

panika

fuj, nie som proti potratom, ale nikdy by som nesuhlasila s chemickym potratom bez lekarskeho dohladu. IDE TU O ZIVOT ZENY

zivot_10

Baby spamatajte sa, tato tabletka je svinstvo: hfi.sk

Naviac je to nelegalne. Ak sa o dieta nemozete postarat, su tu ludia, ktori vam vedia pomoct: www.zachranmezivoty.sk

letmebe

Ja som sa toho tiež trošku bála, tak som to vyriešila po svojom. Išla som k lekárovi že som tehotná. Medzitým som si RU 486 objednala, a podala doma. Potrat nastal - úplne bezbolestivý, akurát menšie akoby menštruačné bolesti. Ráno som šla k lekárovi že som začala vnoci krvácať, on len potvrdil potrat a poslal ma na čistenie do nemocnice. Takže som mala istotu že tam neostali žiadne zvyšky, ktoré by mi mohli uškodiť.
Určite sa tej tabletky bá´t netreba. Je povolená všade vo svete, aj v omnoho vyspelejších krajinách, nehápem prečo na slovensku nie je dostupná :-(

bella12

loos, vieš čo obnáša chemický potrat pomocou tabletky RU 486? Takto vyvolaný potrat je bolestivý, nesie so sebou závažné nežiadúce účinky a môže skončiť aj smrťou ženy (sú zaznamenané prípady smrti z dôvodu toxického šoku). Navyše stále existuje 5 % riziko, že tehotenstvo bude pokračovať, a to s vysokou pravdepodobnosťou poškodenia plodu.

Čo sa týka psychiky ženy, tento potrat je pre ňu veľmi traumatický. Pri plnom vedomí žena prežíva umieranie a smrť svojho dieťaťa. Keďže vykonávateľom zákroku je žena sama a nie lekár (ona prehĺta tabletku a čaká na vypudenie plodu z tela, pociťuje bolesti počas prebiehajúceho potratu a vie, čo znamenajú), prežíva po potrate väčšie pocity viny.

Chemický ani chirurgický potrat (interupcia) nie je nikdy pre ženu tým správnym riešením, pretože ju poznačí tak telesne ako duševne a psychicky. Žena je stvorená život dávať, a nie brať, jej lono má byť kolískou dieťaťa, nie jeho hrobkou, preto sa u mnohých žien po vykonanej interupcii objavuje postabortívna trauma s ťaživými a neutíchajúcimi výčitkami svedomia. Dievčatá a ženy si vyberajú interupciu, aby si dieťaťom "neskazili" život, ale až neskoro prídu na to, že si ho skazili práve interupciou. Interupcia rovnako ako dieťa je totiž na celý život.

Loos, hľadaj cesty, ako si dieťa nechať, a nie sa ho zbaviť, lebo týmto rozhodnutím ideš sama proti sebe !

www.popotratu.cz

loos

ahoj mam rovnaky problem ako ty pred 2 rokmi , ako to dopadlo, skusila si to? nevies o niekom kto ma s tym skusenost .. je to surne dakujem pekne za odpovede