nízky tlak

Príspevok v téme: nízky tlak
salome333

Mávam stavy, keď sa mi tak krúti hlava, že nemôžem ráno vstať z postele, lebo sa mi točí celá izba. Nič nevidím a hučí mi v ušiach. Kvôli tomu musím ostať doma, no najhoršie na tom je, že v tomto stave nemôžem ísť ani k lekárke, lebo by som niekde na ceste odpadla. Tlak som mala 80 na 50. Prosím Vás, z čoho to môže byť a čo mám proti tomu robiť? Vie mi niekto poradiť?

riaaa

Ahoj! Ja trpím na nízky tlak už pekných pár rokov(naviac mám vrodenú srdcovú vadu), ale dá sa to zvládať pitným režimom. Lekár mi dovolil viac kávy a soli. Ešte ťa môžem potešiť tým, čo mi povedal kadiológ, že ľudia s nízkym tlakom krvi sa dožívajú vyššieho veku! Len si nerob zbytočné starosti a podľa možnosti veľa spi- a aktívne odpočívaj: mne pomáha polhodinka cvičenia denne, pri ktorej sa riadne zadýcham(napr.5km na bicykli). Prajem ti spokojný život:-)))

RNG

Nizky tlak je obvykle sposobeny nizkym objemom krvi.
To moze byt sposobene nizkym prijmom tekutin(tj vody hlavne, treba viac pit),
pouzivanim diuretik,
nasledky roznych rapidnych diet a podvyzivyci uz z diet alebo poruch travenie,
tiez po pouzivani antidepresiv.

Zriedkavo je nizky tlak sposobeny aj vasodilatantmi.
Kofein a ine alkaloidy(vasokonstriktory) zvysuju tlak.

petra.rucskova

Aj ja mám nízky tlak. Treba vstávať pomaly z postele a celkovo keď vstávaš na nohy. Piť veľa tekutín a tiež občas nejaký ten kofeín..to je asi tak všetko..alebo prekonať strach z odpadnutia a zájsť k lekárke..veľa šťastia :-)