aky mate spolocny rozpocet s partnerom?ako financne zijete?

Príspevok v téme: aky mate spolocny rozpocet s partnerom?ako financne zijete?
aniz

Moj priatel zaraba asi alebo su tak strasne ceny okolo?(16 tis v bratislave),, (to je vraj slovensky priemer).Byt mame drahy okolo 8 tis na najom s elektirkou.Kolko vy?. Neviem ako zijete financne vy?.Vraj okolo toho su hadky v dvojici a manzelstve. Zatial sme sa o tom nepohadali az na par vinimiek ked on kupuje nezmyselene veci ako je kompas, dalekohlad,alebo telskop....a potom nemame na dovolenku....nie som zlatokopka,,prachy na stravu mame kazdy svoje a aj to neviem ci je dobre.ko to mate z rozpoctom ? Vraj nikde je to tak ze dava manzel manzelke vsetky prachy na domacnost a vsetko,,,,tak ako to mam urobit?dik za rady a inspiraciu ako ste to urobili vy.

wranka

My sme obaja s manzelom vysokoskolski vzdelani a vacsinou to je tak, ze rovny rovneho si hlada...Teraz nepracujem, lebo si robim este jednu skolu, moj muz taha za oboch, zvladame to bez problemov, ale on by bol len rad, keby som zarabala viac ako on:) Bol by na mna pysny. Jasne, snaha sa ceni,ale co z toho, ked dakto drie ako kon a vela nezarobi...

rodrigez

pityyy, wranka... ano, mate pravdu... nie je dobre ked jeden vydrziava druheho. Ale urcite rozdiely medzi partnermi mozu nastat. Npr. ked ona ma vysoku skou a dobry flek, automaticky by mala zarabat viac. Typek sa moze snazit, ale ten plat nedosiahne. Aj vtedy to beriete ako nechat sa vydrziavat? Myslim si ze ak sa clovek snazi, tak je jedno kto zaraba viac, hlavne ze to nema na salame... to je podla mna podstatne... co poviete?

pityyyy

wranka,tiez mam v mojom okoli take pripady,ked zeny sa snazia zarabaju a muzi to maju v pazi,nechaju sa vydrziavat

wranka

Poznam dva opacne pripady, rodrigez. Dve krasne a mudre zenske zarabaju ooovela viac ako ich manzelia, makaju ako fretky a ti chlapi nic moc...Nechavaju sa vydziavat. A ony len robia a robia...Lebo ich miluju. Otras.

kimka

rodrigez to mas potom fakt tazke, niektore babenky v dnesnom svete su neskutocne narocne, chceli by mat vsetko a hned. No a chlapa by najradsej uplne zodrali len aby oni mali ten svoj luxus.

rodrigez

Kimka zavidim ti... ta moja mrcha je uplne ina, ocakava ze budem zarabat viac nez ona a ze pojdeme cez rok aspon na 2 dovolenky + lyzovacka... co ti budem hovorit... no ja viem ze by som sa mal na nu vykaslat, ale vies ako to je ked sa zamilujes... eeee... je to na prd... kua... ale kde stretnut normalnu skromnu zensku???

wranka

S manzelom zijeme spolu skoro 5 rokov, z toho niekolko mesiacov sme manzelia. Ja este nezarabam, ale vsetky peniaze su na jednom, spolocnom ucte. Ked zacnem aj ja zarabat, pojdu tam aj "moje" peniaze. Do obchodov chodime vzdy spolu, tak vieme o vsetkom spolu, co kupujeme. 16000 je na BA dost bieda:((( Tam by som nezila, keby dvaja dokopy nemali cisteho aspon 50000. Ten byt drahy nie je, v BA ani garsonku nezozenies pod 10000. Prachy na stravu mate svoje? To by ste mali hadam mat spolocne, nie? Mozete to urobit tak, ze jeden bude platit byt, druhy stravu a este cosi, ale nie uplne separatne.
Nastastie sme nikdy s peniazmi nemali problemy. Kupime si, co uzname za vhodne, mame ich dost, nerozhadzujeme.