Darovanie krvi

hematolog

Neodporuca sa z dovodov,ktore tu uz boli spomenute,prirodzena strata krvi,teda nizsi hemoglobin,menej erytrocytov,nasledna unava,malatnost,nizsi krvny tlak...Nestaci Ti,ze uz darujes prirode krv...? ;-)

clower

ja som dnes darovala krv aj ked nemam 50 kg, mam nizky tlak cely zivot a aj som mala menzes a nic mi nie je,,,a snad ani nic nebude :),,,ale nemalo by sa to

zuzka*

ja chodim darovat krv uz asi styri roky spolu s priatelom, celkovo mi vzali uz 5krat, nie vzdy mi krv zobrali lebo niekedy som mala vela bielych krviniek a inokedy malo cervenych krviniek, takze ma nepustili a vtedy mi nasadili lieky na podporu tvorby cer. krviniek, kedze pri odbere beru cca pol litra krvy a organizmus sa tym oslabi tak urcite by si pocas menzesu nemala ist darovat krv,..ja chodim darovat krv do kosic na terasu a je tam fakt super personal a ked sa im nieco nezda s mojim zdravotnym stavom tak mi krv nevezmu

bio

Logicky pri menzese stracas krv a pri darovani tiez. Cize dvojnasobne prechodne oslabenie organizmu. Zdrave telo sa s takym ubytkom rychlo vyrovna.

[zruseny12]

pocas menzesu by sa nemali vykonavat ziadne ukony...napr.operacie,farbenie vlasou,trvaly, atd.lebo menzes oslabuje organizmus

laraa_

dnes som darovala krv aj cez menzes. povedala som to doktorke a ona mi na to povedala ibaze mi som nemala, ale ze mozem, ze mam normalnu hladinu hemoglobinu.

a inac.. neviete preco sa nemoze darovat krv pocas menzesu? (aj ked som ja mohla)