Vegetarianstvo/veganstvo ano ci nie?

Príspevok v téme: Vegetarianstvo/veganstvo ano ci nie?
nataly

ahojte zakladam tuto temu pretoze je moja celkom casta tema.. sama som skoro dva roky vegetarianka najradsej by som sa stala vegankou ale je to tazke a hlavne neviem ci zdrave.Poprosim rady druhych ludi najradsej tych co nejedia maso..JEST ci NEJEST ? Ja som uz ale rozhodnuta ze nikdy viac~!Pretoze nebudem podporovat masivne zabijanie zvierat! Myslim ze v minulosti to bolo nevyhnutne z dovodu prezitia. Ale v dnesnej dobe by sme mali byt dostatocne inteligentny a premyslat kam spejeme ..ako vyzera tento nas uzasny svet!!! O tom by som mohla zalozit novu temu a pisat a pisat...Ak niekoho oslovila tato tema prosim ;0) nataly

dsadas48498

Suhlasim aj nesuhlasim, suhlasim ze by sa malo skoncit masivne krute "pestovanie" zvierat a ich vrazdenie, ale nesuhlasim, lebo maso by sa malo jest,nemusis,ale mozes, ale raz za cas by sa mohlo dat, vies kedysi ludia mali maso iba na velke sviatky ako vianoce a tak, lebo starat sa o zviera je velka praca, chce to vela lasky, casu a ked ho zabijes tak maso mas iba vtedy a musis vychovat dalsie a to trva...kazdy kto choval zvierata a ma kusok srdca ti povie, ze zabitie toho zvierata je to najhorsie co robia, ostatne ten chov a spolocne chvile su najkrasnejsie, aj tak jeden den to zvieratko zomrie na starobu a co potom, na jeho mase sa budu zivit ine tvory, tieto zvierata su uz zmierene so smrtou a urcite by si bola radsej keby z teba urobili poriadne a chutne jedlo ako by si mala hnit niekolko rokov na odlahlom mieste. Ten clovek da tomu zvieratu domov, jedlo, ochranu a to zviera mu da za oplatku jeho telo, je to nieco za nieco. Smrt nie je hrozna, ale zomieranie je najhorsie a ver mi, je velmi dolezite ako zabijes zviera...

weronika

artemis, nemáš dôvod nadávať na vegetariána, že je sprostý... akože toto sa ma dotklo... Ja nadávam na teba, že si sprostý, len preto, že mäso ješ? nie! takže kľud...

artemis

Ludia ja vas nechapem. Vy ste jednoducho sprosti, vy vsetci co nejete maso. A este k tomu nejake tehotne dievcata co si odopieraju zivocisnu stravu by som dal zatvorit. Clovek je VSEZRAVEC od prirody a nie bylinozravec. Preto jednoduco veganstvo aj vegetarianstvo osobne povazujem za maximalnu sprostost.

domciiik5

ahoj...ja som vegetariálna rok a pol a za toto obdobie som sa ešte ani raz nedostala k sóji...myslíte že to môže mať nejaké následky?...vegetariáni sóju dosť preferujú, ale ja po nej nejako netúžim :D

poliewoocka

Neodsudzujem ani vitarianstvo, ani vegetarianstvo. Myslim, ze je na kazdom, ako sa rozhodne-zvolit si cestu, akou sa bude uberat. Kazdy organizmus ma ine potreby a naroky, treba zodpovedne pocuvat svoje telo-presne tak, ako to do nas vlozila priroda, avsak pocas zivota o tuto "schopnost" sami vlastnym otupovanim zmyslov prichadzame. Je to ako so solenim a sladenim. Kto do seba vkuse pcha umely rafinovany cukor zabaleny v kadejakej pozlatke, uz asi tazko najde caro "obycajneho" ovocia. Ale odbocila som:) Proste, kazdy nech sa riadi vlastnymi potrebami v sulade so zdravim. Ja citim, ze keby som nejedla maso, neprospievalo by mi to. Teda, cervene maso jem mozno raz za 2-3 mesiace, ja radsej ryby a hydinu..k tomu ovocie, zelenina, ovsene vlocky, jogurty, acidko, zemiaky, ryza, oriesky-pestrost je zaklad:)

smejkaaa

Ahojte...no ja som tazko povedat co...maso odmietam jest ale rybu si sem tam doprajem,osobne suhlasim s vegetarianstvom a nemyslim si ze je to zle a vacsina ludi co ho kritizuje ma nespravne stravovacie navyky co vsak konzumacia masa nevykryje. V mase nie je nic co by clovek zivotne potrebval a myslim si, ze vacsina skutocnych vegetarianov vie co skutocne robi a vie co ich telo potrebuje. Urcite je to lepsie ako vynechavat ranajky a na veceru sa najest do odpadnutia a mysliet si, ze je to v poriadku a ze je to spravne len preto, ze dany jedinec je vsezravec a lubi masko.

silva 22

Pred 12 rokmi som sa tiež dala na vegetariansku stravu, miestami až vegansku - takmer cele leto. No začala som mať problemy s klbami, chrupavky, zrejme nedostatok kolagenu alebo take niečo mam ich malo vyživovane a to som bola racionalny vegetarian. Takže teraz som začala jesť sem - tam aj ryby asi 2 - 3 krat do mesiaca. Uvidim či mi to pomože, preto z vlastnej skusenosti nedoporučujem veganstvo, ale vegetarianstvo určite ano . Akonahle nebudem mať problemy opäť vylučim ryby. Ale zatial su mojou jedinou zachranou, pred tym aby som neostala "invalidna". K ostatnemu mäsu sa taktiež už nikdy nevratim, preto ak ma niekto problemy s klbami nech neprestava jesť ryby. Ja som pred tymi 12 rokmi bola uplne zdrava, mala som 23 rokov. Teraz to žial nemôžem o sebe povedať.

kikina

ahojte... ja som vegetariankou už druhým rokom :D a budem mať iba 15.... samozrejme, začiatky boli ťažké, mama najprv tvrdila že už nebudem rásť, budem chudnúť atď. ... samozrejme, nič z toho sa nestalo... naopak, cítim sa skvele, uz som pekne dlho nebola choraa.... maso nejem vobec(zvierata su moi priatelia, a ja svojich priatelov nejem), ale taky slepaci vyvar si dam.... najúprv bol problem ze ked nejem maso co budem vobec jest, kedze u nas sa vari maso dost casto, ale nakoniec som si nasla soju, tak ju jem ked maju ostatny maso:).... mliecne vyrobky neobmedzujem, na tej zahlienenosti nieco bude, ale ja s tym zatial nemam problemy:) takze vegetarianstvo odporucam kazdemu kto uz nechce jest spolu s masom vsetky tie skodliviny, a kto uz na jedenie masa nema svedomie....

aduskaaa

aojte robim pracu do skoly a chcela by som pomoct o vegetarianstve,,,,,,,,bajde sa tu niekto ktomi napise na to vlastny nazov???co si otom myslite....otazka VEGETRIANSTVO ANO CI NIE?????pls pomozte mi...dik vopred:D:D piste na adka.ponistova@centrum.sk