Matersky prispevok-3rocna almuzna

almuzna

Ano je to almuzna,ale treba sa pozriet aj do inych statov tam okrem ciech je to len horsie co sa tyka aj dlzky materskej.Ak mate nejake konkretne info aj mna zaujima ako to je napr. v anglicku a nemecku.Myslim,ze najlepsie su na tom fini,ale to je uz davno co som sa o tom s niekym bavila.Ja som rozvedena a byvali plati pravidelne tak mam prijem akoby som pracovala:)))) jedine stastie v nestasti.Tak sa moc nestazujem i ked aj akoze dva platy v tejto dobe je o drzku....

hula

Do jednej diskusie na túto tému som sa zapojila,a jedna odpoveď bola:,,Na dieťa si treba našetriť,a nie čakať,že sa ti štát postará,,Ja osm iba poukazala na to,že výška materskej je rovnaká,či máte jeno-dve-tri deti.Teda ja mám dvojičky,a nemala som šancu ísť skôr do práce,pretože je ťažšie nájsť zodpovednú osobu k dvom deťom rovnakého veku,a finančne to tak vychádza,že sa to pre to neoplatí.Nie každý má šťastie,že má k dispozícií dve babičky.

jablonka

vsak aj ja som rodila tesne pred 32. rokom. mam taku pracu, ze som v podstate musela nastupit v urcitom termine, ale sme sa dohodli so zamestnavatelom na urcitych pravidlach. ja som im vysla v ustrety, ze som bola ochotna vratit sa spat, no a oni mne tym, ze som v praci len nevyhnutny cas. okrem toho mam vela dovolenky, takze som v praci vacsinou trikrat do tyzdna po cca 4-5 hodin. a dietatko si naozaj uzivame.
ilisisi, asi si ma zle pochopila, ja ti prave srdecne prajem, nech ti to vsetko pekne vychadza. :-)

ilisisi

jablonka, urcite by som nebola stastna, keby sme neboli dostatocne zabezpeceni. Ja chcem, aby aj manzel travil s dietatom cas, nie ze ja budem doma a on stale v robote, naco by nam to dieta bolo, keby sme si ho nemohli vobec uzit, nie? My mame vela znamych, co rodili pred 40kou co sa mi zda byt uz dost neskoro, ale ked budem mat 32-34, je to este ok. Mam dost pod 30 teraz. 14 tyzdnov ostat doma je hrozne malo, ja chcem aspon rok a potom tak na polovicny uvazok do roboty, ale nie kvoli prachom, ale kvoli tomu,aby som len netrcala doma.

jablonka

aj tak sa da. poberat almuznu. za socializmu to bolo tak, ze zena normalne ostavala len pol roka s dietatkom a potom sup do jasli a mamicka do prace. dietatu sa dala umela vyziva a bolo vyriesene...
ja som bola na materskej len minimalnu dlzku 14 tyzdnov, teraz poberam rodicovsky prispevok, platime si opatrovatelku na 5 hodin denne a ja chodim do prace. dieta stale dojcim.
mam ale stastie, zamestnavatel mi umoznuje cast prace vykonavat doma, komunikujeme casto cez internet.
nie je to vsak len kvoli peniazom, je to aj kvoli praci.
ilisisi, niekedy sa pekne planuje, ale nie vzdy vsetko tak vychadza ako chces. kolko mas teraz rokov? ppoznam pary, ktore odkladali rodicovstvo az napokon sa rodicmi nemohli stat.
verim vsak, ze to nebude vas pripad. aj ja som rodila po tridsiatke a nebol problem ani s otehotnenim, ani s porodom.

ilisisi

My planujeme dieta, ked budem mat po 30tke a nieco nasetrene (manzel bude mat po 40 v tom case), spoliehat sa na stat pre nas nie je:)

evitka001

no materský príspevok je dosť smiešny.Mali by ho zdvihnúť aspoň do výšky min. mzdy. Je dosť divné, že ti pribudne do rodiny ďalší člen ale s peniazmi ideš dole.No ale my s tým nič nenarobíme, buď deti chceme alebo nie.

jajka

zatial to tak nevyzera..baby boom 2
ak aspon jeden z partnerov dobre zaraba, tak sa to da prezit
a chudobnejsich to tiez neodradi, kedysi ludia zili v horsich podmienkach ako dnes, podstatne su priority, ci chces mat viac majetku alebo viac deti