Som po operacii slepeho creva

Príspevok v téme: Som po operacii slepeho creva
katica

Minulu stredu ma operovali na slepe crevo-appendix, v nedelu ma pustili domov. zatial som jedla, len take kasovite jedla (zemiakove pyre, polievky, joghurt) a pijem mineralku, obcas dzus... a mam taky maly problem,vcera, aj dnes som mala hnackovitu stolicu, je to normalne??? a obcas ma zaboli zaludok... moze to byt od toho, ze som 3dni vobec nic nejedla,alebo ze vela lezim... ???alebo od narkozy??? prosim rychlo o radyy, lebo mam strach...a co by som mala jest? ake dietne jedla???Dakuejem...

Zdenulienka

Dobry den!Dcerka ma 16 rokov a v stredu ju laparoskopicky operovali na zapal slepeho creva.V sobotu by ju mali pustit domov.Potrebovala by som vediet,co jej mam varit,co moze a co nie.Kedy uz moze jest tuhu stravu.Ovocie napr.cerveny melon jej mam mixovat,alebo nie?

Palo11

Ahojte. Ja som 2 roky po operácií apendixu. Na tretí deň ma pustili z nemocnice domou aj napriek tomu že som sa sťažoval na silnú bolesť v podbrušku. Nemohol som sa skoro postaviť z postele aj keď som sa veľmi snažil a pri návšteve rodiny ani zasmiať a to sa každý snažil ma rozveseliť... Dva dni na to som šiel naspäť z horúčkami a zapálenou ranou po laparoskopií. Následne mi ranu otvorili (au) a začalo dvoj mesačné maródovanie, vyplachovanie a vyškrabávanie hnisu z rany. Telo mi vraj neprijalo vnútorné stehy povedal chirurg aj keď dve zvyšné rana nemali žiaden problém z vnútornými stehmi ale nevadí. Keď už rana bola bez hnisu zatvorila sa behom týždňa za pomoci repíka. Okolie zahojenej rany som mal dosť tvrdé. Po dvoch rokoch sa to ako tak upravilo. Rez mi spravili na mieste presne v strede podbruška takmer rovno nad kosťou a presne na mieste kde si zapínam gate a gombík mi rovno tlačí na zahojenú ranu a tvrdé miesto nad ranou. „Vždy myslím na pána lekára aký som mu vďačný za to že rez vytvoril práve na takom mieste“ Z rany mi smerom nahor vedie tvrdá hrča asi tak 7-8cm dlhá a 2cm široká a posledné dni mi to fakt lezie na nervy a nemôžem si ani gate zapnúť preto že to cítim a bolieva ma to. Máte niekto podobnú skúsenosť? Hlavne čo sa týka TVRDÉHO miesta v okolí rany? Ďakujem :-)

matsus

To mi odľahlo.
Zajtra idem k obvodnej určite ma pošle na Sono vyšetrenie alebo ?
Totižto mam problem už dva týždne odkedy som sa prejedol na jednej večeri neskutočne veľa som toho pojedol. Od vtedy ma boli brucho :-/
Počkal som 3 dni najprv ma to bolelo všade okrem pravého podbruška. šiel som k doktorke zobrali krv. Krvný obraz vysledky pečeni všetko v poriadku. Povedala mi, že mam PODRAZDENY ZALUDOK... Ked ma to neprejde na gastro...
Lenze mna to neprešlo a gastro som objednany az v oktobri. A za tie dni sa ta bolest ani nie tak bolest. neviem to definovať je to zriedkave jeden den to neboli na druha to boli tak 3 krat do dna po taku hodinu ale to neni bolest. to je ako keby mi tam "chodil" niekto po tom čreve. Je to v pravom podbrušku v blizkosti pravého bedra.. Ale niesu to veľké bolesti v pohode sa to dá zniesť. Al aj tak ju navštivim lebo mam taky vnutorny pocit ze to bude slepak :-)! Ale podľa všetkého čo tu píšete, myslim ze to neni take hrozne. poznam kopec ľudí čo som sa až čudoval. ze podstupili tuto operaciu. Tak dufam ze to zvladnem :-) Ak sa potvrdi ze mam ten slepak. a ak nie. tak potom jedine ten žlčnik ale to pochybujem :-!) viete pripadne nejako poradit?

kabel

isteze, je to normalny chirurgicky zakrok v brusnej dutine, snad si nemyslis, ze ti pichnu lokalne anestetikum ako u zubara :-D

matsus

Chcel by som sa opýtať. vás čo už mate skusenosti s operacou apendixu.
Boli ta operácia ? Ako prebieha? Aka narkoza sa použiva?

glagolita

ahoj,minulí tyžden mi operovali slepák.zajtra mam íst na vybratie stehov.je normálne ze okolo rany mam trvrdo napuchnute?a ešte by som sa chcela opytat,približne po akej dobe prestane boliet vnutorná rana?čiže po kolko tyždnov si može človek povedať že už je fit???????odpíšte mi,vdaka!