Chripka alebo crevna chripka? Neviem co s tym :(

Príspevok v téme: Chripka alebo crevna chripka? Neviem co s tym :(
stando001

Asi pred 2,5 tyzdnom som dostal nejaku virozu, mozno z prechladnutia, mozno som to niekde chytil. Bolelo ma hrdlo, hlava, koncatiny, oci, proste cely som sa citil zle, ako ked na mna ide chripka. Domacim liecenim paralenom plus a pod. to ustupilo do cca tyzdna. Uz pocas tej choroby sa mi moc nechcelo jedavat, tak som jedol ovela menej. Bohuzial sa to nejako dostalo na traviaci trakt, pretoze odvtedy mi bublalo v bruchu, mal som caste a smradlave vetry hadam aj tyzden, az som siel k doktorovi. On mi odporucil vysadit mliecne vyrobky a celozrnne veci (asi 3 mesiace jem skoro kazde rano acidko s vlockami alebo musli, dost syrov) ze mozno neviem dobre stravit laktozu a potom to tak naduva a smrdi. Docela to pomohlo, uz na druhy den som vetry skoro nemal. Ale zase sa objavil pocit ze sa neviem vyprazdnit, nieco ako zapcha, pocit nadutosti, citil som sa zle. Postupne sa to zmiernilo, dal aj som pouzil regulax rastlinnu kocku, najskor 1 celu a potom 1/2 a 1/2 a uz mam dobry pocit.

Problem je ze stale obcas na mna pride taky pocit zapaleneho hrdla, zacne ma boliet hlava a koncatiny (nohy hlavne), je mi teplo a chce sa mi spat (priznaky ako zacinajuca chripka) a k tomu mam neprijemny pocit na zaludku, mierna plynatost, bublanie v bruchu.

Neviem ci to ustane. Co to moze byt? Je to nejaky virus v crevach? Zjest mozem hocico, nevraciam, hnacky nie su. Jem psyllium + som zacal Jamieson Digestive enzymes a teraz som si kupil este aj Hylak Forte.

stando001

A este mozno jedna vec> mam sa snazit skor odpocivat (v pokoji, xixi) alebo aktivnejsie? Pohyb mi vseobecne vzdy robil len dobre, sportoval som ci uz vo fitku alebo vonku. Teraz mam na to trochu menej sily ked sa zle citim, ale neviem ci za to stoji to prekonat a sportovat alebo ci to skor uskodi?

stando001

No, ja ale neviem co s tym. Ono sa to ako da vydrzat, aj ked je to otravne. Najviac ma na tom hneva, ze to je take kolisave, jeden den si uz myslim, ze je to OK, idem si zabehat, vsetko super, dobre sa citim a na dalsi den zrazu poobede sa citim slabo, ako keby zapalene hrdlo a zacnem sa viac potit a celkovo je mi zle (aj ked nie na nevydrzanie).
Neviem ci to prejde a za ako dlho :(

radca

Je to "divna" chripka. Ma to vela ludi a nikto nevie cim je to sposobene, ale predpoklada sa, ze chlamydiou pneumonae.

RNG

Ak chces nieco silne antiviralne, je tu chaparal alebo befungin.
Virusy casto napadnu a poskodia rozne casti tela, u teba sa zda, ze poskodili vylucovanie zaludocnych stiav(parietalne bunky, ktore tvoria zaludocnu kyselinu) a pre to mas kvasenie v zaludku.
Odporucam brat Betain HCl, pokial sa ti to nenapravi.
Na regeneraciu zaludka je dobry sylimarin, alfa lipoicka kyselina,a DGL(deglycerhyzed licorice, upravena sladovka hladkoploda).