Som uz zufala,neustale vracajuca sa mikoza!!!!!!!

Príspevok v téme: Som uz zufala,neustale vracajuca sa mikoza!!!!!!!
pomooc

Ahojte, uz niekolko rokov sa mi v jednom vkuse vracia mikoza. Doberiem lieky, par dni je pokoj a znova a toto je stale dookola. Skusala som uz vsetko,nenosit tanga, vymenit praci prasok a milion inych veci. Strasne ma to depta a komplikuje mi to zivot,aj ten intimny. Prosim poradte co mam robit,hotova som z toho,je to strasne...dakujem vopred...

luna1

janiča, skus hladat aj pricinu niekde inde, pretoze ako som pisala ja som sa tiez trapila minimalne 10 rokov, uz som fakt bola zmierena, ze to mam na cely zivot a fakt ked mi vytrhli tie zuby tak to skoncilo, cize patraj po tom ci nemas nejaky problem o ktorom nevies. Hnisave mandle, daj si urobit RTG zubov, potom krvny obraz, ci nemas sedimentaciu vysoku to mozenaznacovat ze je zapal v tele, alebo s ladvinami nejaky problem atd. Najlepsie by bolo najst nejakeho lekara, ktorý by Ti bol ochotny pomoct a povenoval sa tomu. Fakt viem to pochopit, lebo som si to zazila a fakt nie je to nic prijemne ked tyzden mas menzes potom zhruba dva tyzdne pokoj a potom sa musis liecit vaginalnymi tabletkami, potom obnovit floru zase nejakymi probiotikami a tak to ide dookola, ja uz som bola z toho z nervymi na dne.Drzim palce vsetkym babam

janíča

som zúfalá keď čítam tieto riadky.mykozou trpím už 13 rokov.prvý krát som ju dostala na kúpalisku,vtedy ma lekár poriadne nepreliečil a odvtedy sa to začalo. najprv to bolo raz za dva-tri mesiace, dnes je to dva tri krat do mesiaca.vyskúšala som všetko o čom som počula,čítala... nezabralo nič!!!tak si dám vždy 2-3 dni candibene a je to -nachvíľu. doktorov som vymenila 3x,vybrala som aj vakcíny proti candidám,zmena neprišla.všetkým vám, baby, prajem,nech nájdete "liek" a tolerantných partnerov(tí to tiež nemajú s nami ľahké...)

evieta

tiez mozem potvrdit, ze mne sa zase mykoza prejavila ked som mala problem so zubami, cize mozem suhlasit s s tym co pisala luna

luna1

Este som chcela podotknut, ze aj tie lactobacily som uzivala, intimne mydla pouzivala, denne actimel pila a nemalo to vobec ziadny vplyv na to. Treay mozem zjest tablu cokolady, nepouzivam ziadne imntimne mydla, kupem sa v pohode v pene do kupela co niekedy by som ani na to nepomyslela, takisto chodim na kupaliska a fakt nič, odkedy mi vytiahli tie zuby mam pokoj s mykozou.

luna1

Milé zienky.
Ja som bojovala s mykozou neprehanam 10 rokov, kazdy druhy mesiac prislo svrbenie, vytok, potom som vybrala lieky candibene, gynopevaril, macmoror a tak na striedacku a dookola sa to vracalo. Lekar mi bez problemov predpisoval recepty, bez toho aby hladal pricinu. Vylucila som sladke, jedla som probiotika, zehlila spodne pradlo, dokonca som ho kompletne vymenila a nič problem pretrvaval dalej. Az tohto roku v januari mi nasli nalez na dvoch mrtvych zuboch, ktore mam mrtve uz asi 15 rokov a vytiahli mi ich a odvtedy ako by uťalo mykoza odisla, uz ani raz odvtedy sa mi neobjavila. Čiže problem bol tam, tento zapal na mrtvych zuboch, ktore ma inac vobec neboleli sposoboval mykozu. Cize treba to brat tak, ze samotna mykoza moze byt sprievodnym znakom nejakeho ineho skryteho ochorenia v tele, ci uy hnisave mandle, alebo cysty nazuboch a tak.
Na imunologii ma uz nahovarali na vakciny proti mykoze, ale nastastie som to nepodstupila. Imunitu som mala inak v poriadku nebyvala som chora, len tie sustavne mykozy. Keby mi na to prisli skor, nemusela som sa roky trapit, ale o com su tie preventivky u zubara, akurat o tom, ze zubar zhrabne od Vas za preventivku, ale dokladne nevysetri a neurobi RTG mrtvych zubov.
Snad moj pribeh pomoze niektorej z Vas najst pricinu.

RNG

lagunasa, ak vylucis vsetky sacharidy aspon na tyzden a nahradis ich niekolkymi lyzicami kokosoveho oleja, budes brat oreganovy olej a jest hromadu zeleniny a na noc probiotika, pripadne pit aj GSE roztok(ten sa da pouzivat aj na vyplachy), za tyzden by si z toho mala vijst. Nezabudni na to, ze zakladna mykoz a kandid je v crevach a odtial sa rozsiruju,tj tam ich treba porazit a nahradit probiotikami.

lea

tie Laktobacily kazdy vecer prehltnut 2 tobolky pred spanim, dlhodobo. tak mi poradil jeden lekarnik. a vyhybat sa bazenom, ked tak jedine s tamponom natretym canestenom