Pomaha beh?

Martin_242

Tiež som si myslel ako Ty, že na spaľovanie je dôležité behať či bicyklovať v istej vyššej tepovej frekvencii, ale RNG to zaujímavo vyvrátil, prečítaj si nižšie jeho príspevky.
Inak RNG, čo si myslíš ako odborník o tzv sacharidových vlnách, ak začne oganizmus na nízkokalorickú diétu stagnovať?

totka

a pre obeznych treba volit pohyb. aktivity, kt. nezatazuju klby - cize najmä plavanie a bicykel, su to hlavne aerobne aktivity a az neskor posilnovacie a spevnovacie cvicenia

totka

este by som dodala k tomu spalovaniu, ze pri vyssej intezite (cize napr. rychlejsom behu) spalite viac kalorii, ale efektivnejsie je behat na 60-70% PF pre spalovanie tukov, to je tempo, pri kt. dokazete rozpravat.. pretoze pri rychlom behu ide o anaerobny proces ziskavania energie pre svaly - cize bez pristupu kyslika a toto tempo dlho nevydrzite.. zacne sa pri tych roznych chem. reakciach tvorit laktat..

Martin_242

Tiež som si o nízkosacharidovej Atkinsovej diéte čítal a nepozdávala sa mi byť práve bezpečnou či prirodzenou.
Ja som zahájil diétu, kedy si presne počítam kalorický príjem, pričom veľké množstvo bielkovín je tvorené kazeínom z tvarohu, ďalej kuracie prsia, tuniak - čo sú dá sa povedať čisté bielkoviny bez tuku, ak nemám dostatok bielkviny, používam vysokopercentný proteínový nápoj, sacharidy tvoria hlavne zložené cukry obsiahnuté v ryži, cestovinách a zamiakoch, príjem tuku je omedzený len na príjem v potravinách, žiaden olej či masť nepoužívam, celkovo tuk tvorí v mojej strave do 15%.
Z tekutín prijímam len čisté minerálky a čistú vodu.
K tomu pripočítam denné cvičenie s činkami a aktivita v lese (teraz len rýchla niekoľkohodinová chôdza vďaka RNG) a prechádzky so psom.
No a testujem termogénny spaľovač Xtreme Lean Supreme obsahujúci naozaj fungujúce látky v silnej koncentrácii zvyšujúce termogenézu.
Nieje síce tak účinný ako efedrín či clenbuterol (ide mi totiž aj o udržanie svalovej hmoty), ale aspoň sa dá legálne kúpiť.

RNG

Aby som bol presny, telo vie spalovat aj rozne tuky vo velmi komplexnom a neucinnom cykle priamo na energiu(telesny system ma v rukave plno roznych trikov)
Pri vycerpani cukrov a glukogenu v peceni telo siahne velmi komlexnym procesom na tuky, kde castou procesu je ketoza, Lipolyza a krebsov cyklus a vysledok je zamorenie tela acetonom(ketoza) strata casti tuku na male mnozstvo mechanickej energie ba dokonca sa tam produkuje v peceni troska glukozy na zachovanie mozgu, v pripade ze clovek vobec glukozu nedostane.
Tento proces je ale znacne nezdravy pre telo, hoci ho pouzivaju na schudnutie pri tzv nizkosacharidovych dietach, napr znama Atkinsova dieta.
Moj syn ju napr pouzival proti mojim protestom, daco schudol ale skoro na to doplatil.
Takze ja som za podstatne menej radikalne metody velmi postupneho chudnutia, kde primalo sacharidov nedovoli vytvarat nove tuky a cast tukov sa denne musi spalit na termogeneraciu.
Tento proces je pre telo neskodiaci.

Martin_242

No ja som dnes šiel z Dúbravky na Devínsku kobylu a späť v rýchlom tempe prakticky bez zastavenia, trvalo mi to 2,5 hodiny, prežil som, ale prišiel som aj tak celý mokrý.
Naštastie ma RNG zachránil od behania, za čo som mu vďačný, pretože moje kolenné kĺby behanie práve nemusia.
Zajtra idem zas, teším sa!